Bir önceki makalesinde Abdullah Gül'e verdiği nasihat ile büyük takdir toplayan Osmanlı Şehzadesi Orhan Osmanoğlu, bugün Ogunahaber'de yayınlanan yeni makalesinde ise muhalefete hayati uyarılarda bulundu. Yazısında Türkiye'nin son 62 yılını özetleyen Sultan Abdülhamit Han'ın torunu Orhan Osmanoğlu muhalefete, "Vatan millet için proje üret, düzgün muhalefet yap, hainlerden uzak dur" çağrısı yaptı.

Güncelleme: 11.01.2018 16:07

Bir önceki makalesinde Abdullah Gül'e verdiği nasihat ile büyük takdir toplayan Osmanlı Şehzadesi Orhan Osmanoğlu, bugün Ogunahaber'de yayınlanan yeni makalesinde ise muhalefete hayati uyarılarda bulundu. Yazısında Türkiye'nin son 62 yılını özetleyen Sultan Abdülhamit Han'ın torunu Orhan Osmanoğlu muhalefete, "Vatan millet için proje üret, düzgün muhalefet yap, hainlerden uzak dur" çağrısı yaptı.

Ulu Hakan Sultan Abdülhamit Han'ın torunu Osmanlı Şehzadesi Orhan Osmanoğlu, geçen hafta yayınlanan makalesinde Abdullah Gül'e nasihatte bulunmuş ve birlik çağrısı yapmıştı. Türkiye'nin kazanması için tüm siyasi isimlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan etrafında kenetlenmesi ve Erdoğan'a destek olması gerektiğinin altını çizen Şehzade Osmanoğlu, "Erdoğan'a tekrardan el uzatın, muhabbet ve sadakatinizi gösterin. Hoşunuza gitmeyen bir karar verirse, uyarılarınızı ve fikirlerinizi kendisine etik bir şekilde bildirin. Sizleri gerçek birer siyasi yol arkadaşı ve dost olmaya, öyle davranmaya davet ediyorum" diye yazmış ve yaptığı yorum büyük destek görmüştü.

Osmanoğlu bugün yayımlanan yeni makalesinde ise muhalefete bir çağrı yaptı. Bilerek veya bilmeyerek hiçbir hainle işbirliği yapmaması gerektiği konusunda muhalefeti uyaran Osmanoğlu, "Ey muhalefet kayığının kürekçisi! Uyanık ol hainlerle iş tutma, belki bilerek hainlik yapmadın belki bir cehalet bir dalgınlık üzerine böyle davrandın ama fırtınalı havada yolunu şaşırırsın" çağrısı yaptı.

İşte Orhan Osmanoğlu'nun yazısından dikkat çeken kesitler:

Değerli Dostlarım ve okuyucularım, size bugünkü yazımda temsili bir siyasi kayıktan söz edeceğim. Bu kayık neredeyse 62 yıllık bir mazisi olan bir kayıktır. Bu kayığın bir de kaptanı var. Kaptan dediysem kayıkta kaptan mı olur diyeceksiniz. Kaptandan kastım kürekleri tutan, yani kayığı kullanandır\u2026

Bu kayık bunca sene hep sağ yaptı, sol yaptı hiçbir zaman hedefine ulaşamadı. Bu kayığa herkes binemezdi. Yolcularını seçerek alır, fakir tabakadan kabul etmezdi, hele ki dindar kesimin bu kayığa binmesi hepten yasaktı.

Zaman zaman bu kayığa bazı üniversite hocalarını, bazı emekli askerleri alırlar hatta içlerinde hangisi dinine ve geçmişine karşıysa ilk onlar binerdi\u2026

Bu kayıkta vatan hainlerine yer verilir. Halbuki bilmezler ki kayığa hain aldıklarında ilk önce bu kayık su alacak. Ama kayıkçı buna ehemmiyet vermez\u2026

Kürekçinin zihniyeti elverişsiz, kendini dini lider gibi gösteren bir züppe hocanın "gel seni okyanuslar ötesine çıkarayım, gel Newyork'a ,ordan da Pensilvanya'ya götüreyim" demesine kanıp peşine takılır, gider\u2026

Bu kayık milletten uzak, vatan, birlik, bayrak, ülke endişesi yok. Zaten işi gücü de ülkeyi eleştirmek, kötülemek.

Yazıktır ki kürekçinin de artık yapabileceği bir şey yok, kayığa binen hainin sayısı belli değil kayığı ele geçirdiler, kürekçinin hükmü kalmadı.

Bir vatandaş olarak derim ki;

"Ey muhalefet kayığının kürekçisi! Uyanık ol hainlerle iş tutma, belki bilerek hainlik yapmadın belki bir cehalet bir dalgınlık üzerine böyle davrandın ama fırtınalı havada yolunu şaşırırsın. Dikkatli ol sen de bu vatanın evladısın. Tarihine, dinine dünkü miras aldığın kayığa hakkını ver, vatan millet için proje üret, düzgün muhalefet yap. Kayığa herkesi al ama sahte hoca bozuntusundan vatan hainlerinden uzak dur!.."

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
100 milyon lira kaçan banka müdürü yakalandı
İşlemler tamamlandı: İlk isim o oldu
ABD Suriye'de sivili katliamı gerçekleştirdi
Dünya Türkiye'yi izliyor
Türkiye bizim için çok önemli
ABD-İran krizi büyüyor! Aynaya bakın
Sedanur'un otopsisi ile ilgili üst üste açıklama
'Unutulmaz bir intikam alacağız'
İSKİ'den uyarı! 30 saat su yok
Bu acıya yürek dayanmaz! Feryatlar göğe yükseldi
Yedek işçiye de kadro kararı!
Milyonlara müjde! 520 lira zam
MİT'in paketlediği isim bülbül gibi öttü!
Meteoroloji'den 9 ile sağanak uyarısı
Başkan Erdoğan yurt dışındayken yerine bakacak isim belli oldu

Semin Öztürk'ten akrobasi gösterisi

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali üçüncü gününde ziyaretçilerini ağırlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST İSTANBUL'da

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST'te düzenlenen törende konuştu.

Öğrencileri taşıyan midibüs devrildi: 1 ölü, 18 yaralı

Kocaeli Körfez'de ortaokul ve lise öğrencileri taşıyan midibüs devrildi. Kaza sonucunda bir kişi hayatını kaybetti, 18 kişi yaralandı. midibüsteki öğrencilerin TEKNOFEST İstanbul'a gitmek üzere Aksaray'dan yola çıktığı öğrenildi.

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

Çok Okunanlar

Erdoğan'dan ABD'ye sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu anda festival alanında kurulan platformda TEKNOFEST'te bulunanlara hitap etti. Erdoğan konuşmasında ABD'nin terör örgütü PKK/YPG'ye 19 bin tır, 3 bin kargo uçak silah gönderdiğini söyledi.

İsmail Cesur kimdir? İsmail Cesur nerelidir?

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığına Erdoğan'ın imzasıyla İsmail Cesur atandı. Daha önce Başkan Erdoğan'ın sosyal medya hesaplarının yöneticiliğinden tanıdığımız İsmail Cesur kimdir? İsmail Cesur nerelidir? İsmail Cesur ne mezunudur? Sorularınızın cevabı için yazımıza bakabilirsiniz.

Türkiye ve Rusya'nın hamlesi ABD'yi zora soktu!

Türkiye ve Rusya arasında gerçekleştirilen İdlib mutabakatının yankıları sürüyor. Pentagon'un eski analistlerinden Yarbay Karen Kwiatkowski,İdlib mutabakatına ilişkin "Türkiye ve Rusya, ABD'nin Suriye'de işini zorlaştıracak" dedi.

Nagehan Alçı hastanelik oldu

Gazeteci Nagehan Alçı şiddetli ağrıları sebebi ile ambulansla hastaneye kaldırıldı. Alçı'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Af teklifinin detayları belli oldu

MHP Genel Başkan Yardımcı Fethi Yıldız, 24 Eylül'de Meclis'e sunulacak olan af teklifinin detaylarını paylaştı.

Bu kategorideki diğer haberler