Semizotu salatası nasıl yapılır? Semizotu yaz mevsiminin olmazsa olmaz besinlerinden. Birçok bölgede sevilerek tüketilen semizotu, yerel mutfaklarda memleketlere özgü isimlerle de anılmakta. Doğu Anadolu Bölgesinde özellikle "pirpirim" olarak bilinen semizotu birçok yemek çeşidiyle Türk mutfağındaki özgün yerini koruyor. Semizotu salatası, lezzetiyle ve yoğurdunun vermiş olduğu ferahlıkla sıcak havalarda tercih edilen bir lezzet. Akden

Güncelleme: 08.08.2018 15:46

Semizotu salatası nasıl yapılır? Semizotu yaz mevsiminin olmazsa olmaz besinlerinden. Birçok bölgede sevilerek tüketilen semizotu, yerel mutfaklarda memleketlere özgü isimlerle de anılmakta. Doğu Anadolu Bölgesinde özellikle "pirpirim" olarak bilinen semizotu birçok yemek çeşidiyle Türk mutfağındaki özgün yerini koruyor. Semizotu salatası, lezzetiyle ve yoğurdunun vermiş olduğu ferahlıkla sıcak havalarda tercih edilen bir lezzet. Akden

Semizotu salatası nasıl yapılır? Semizotu yaz mevsiminin olmazsa olmaz besinlerinden. Birçok bölgede sevilerek tüketilen semizotu, yerel mutfaklarda memleketlere özgü isimlerle de anılmakta. Doğu Anadolu Bölgesinde özellikle "pirpirim" olarak bilinen semizotu birçok yemek çeşidiyle Türk mutfağındaki özgün yerini koruyor. Semizotu salatası, lezzetiyle ve yoğurdunun vermiş olduğu ferahlıkla sıcak havalarda  tercih edilen bir lezzet. Akdeniz ve Ege mutfaklarının olmazsa olmazı olan semizotu salatası sahil kasabalarındaki cafe ve restoranlarda da görmeye alışık olduğumuz bir salata. Bu tarifte alışılagelmiş semizotu salatası bir tık üstüne çıkarak Ege ve Akdeniz'in yerel tatlarından esintilerini bolca taşıyor. Salata yemeyi sevenler için de öğün denginde zengin besin değeriyle mükemmel bir alternatif oluşturuyor. Semizotu salatası yapmak çok kolay, yemek ise hem sağlıklı hem de keyifli...

Semizotu salatası tarifi için malzemeler

Yarım demet semizotu

200 g su\u0308zme yog\u0306urt

1 lime suyu (Yes\u0327il limon)

2 dis\u0327 taze sarımsak

1 bu\u0308yu\u0308k salatalık

1 tatlı kas\u0327ıg\u0306ı kuru nane

1 yemek kas\u0327ıg\u0306ı nane yag\u0306ı

Semizotu salatası Nasıl Yapılır

Su\u0308zme yog\u0306urdun ic\u0327ine 1 tane yes\u0327il limon suyunu ekleyip karıs\u0327tırın. Bir bu\u0308yu\u0308k salatalıg\u0306ı, salata kasesine rendeleyin. Taze sarımsag\u0306ı bir tutam tuz ile havanda do\u0308vu\u0308n ve yog\u0306urda karıs\u0327tırıp rendelenmis\u0327 salatalıg\u0306ın u\u0308zerine do\u0308ku\u0308n. Yıkanıp ayıklanmıs\u0327 olan semizotlarını da koyup harmanlayın. Servis tabag\u0306ına alıp u\u0308zerine kuru nane serpin ve nane yag\u0306ı gezdirerek servis yapın.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
ABD'nin kararına Rusya'dan misilleme
Firar eden asker AVM'de dehşet saçtı!
Kaşıkçı cinayetine ilişkin yeni görüntüler!
Adnan Oktar operasyonunda ikinci dalga! 
ABD Meclisi'nden Suud'a soğuk duş
Bodrum'daki faciadan korkunç kareler!
Cinayetin ardından, Selman 'kurnazlığı'!
Erdoğan ile Trump arasında kritik görüşme
Günün Ayeti, Hadisi, Duası
Merkel'den S. Arabistan'a rest!
Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama
Bakandan İstanbul'a 'dev proje' müjdesi
ABD Senatör, Prens Selman'ı hedef aldı!
Kartal deplasmanda yıkıldı! 2-0
Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi

'Türkiye muz cumhuriyeti değildir'

Kuveyt Parlamento Başkanı Merzuk el Ghanim : “Buradan Türkiye'yi hedef almak isteyenlere sesleniyoruz. Başaramayacaksınız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir.”

Türkiye neden hedef?

Alev Alat'lı : “Türkiye kendisine biçilen rolü oynamıyor. Sadece oynamamakla kalmıyor, bir de seslendiriyor “oynamayacağım” diye. Mesele bu.”

Sanki bugünü anlatıyor...

"Milleti Osmaniye diyerek, Bizi Hintli, Özbek, Türkistanlı, Afrikalı Müslümanlarla bağımızı kesmek istiyorlar. Yani diyorlar ki. Siz hudutlarınızla sınırlısınız. Bunları diyenler maaşlarını Fransa'dan, İngiltere'den alıyorlar."

Polisten HDP'li vekile soğuk duş!

Beraberindeki grupla PKK'lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e güvenlik şube müdürünün tepkisini içeren görüntüler ortaya çıktı.

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin açıklama yaptı.

Prens Selman Siyonizm'in emrinde

Milat'a konuşan Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Siyonizm'e adapte olan Suudi Prens Salman'a, yeni Filistin haritasına tüm Arap ülkelerini ikna etme görevi verildiğini belirterek “Kaşıkçı da bu projenin önünde engel görüldüğü için öldürüldü” dedi.

Günün Ayeti, Hadisi, Duası

Günün Ayetini, Hadis-i Şerifini ve Duasını sayfamızdan okuyabilirsiniz...

Bu kategorideki diğer haberler