Ensar Vakfı ve SESRIC arasında ortaklaşa proje ve staj programları yapma hususunda genel iş birliği protokolü imzalandı.

Güncelleme: 20.10.2017 10:19

Ensar Vakfı ve SESRIC arasında ortaklaşa proje ve staj programları yapma hususunda genel iş birliği protokolü imzalandı.

19 Ekim 2017 Perşembe günü saat 13.00'de Ensar Vakfı Genel Merkezi'nde İslam İşbirliği Teşkilatı İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC)  adına Başkanı BE Musa KULAKLIKAYA ile Ensar Vakfı adına Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk DİLBEROĞLU arasında kapasite geliştirme programları, eğitim ve staj projeleri kapsamında iş birliğine yönelik genel bir protokol imzalandı.

Türkiye'de öğrenim gören uluslararası öğrenciler ile İslam İşbirliği Teşkilatı üye ülke vatandaşlarının gençlere yönelik, girişimcilik ve liderlik becerilerini geliştirecek ve istihdam edilebilirliklerini artıracak eğitim ve staj programları kapsamında işbirliği yapılmıştır.

Bu kapsamda çalışmaları devam eden Ensar Vakfı ve SESRIC yürütücülüğünde yapılacak olan Uluslararası Staj Programı (OIC INTERN), İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin öğrencilerinin bilgi ve becerilerinin gelişmesine katkı sağlayarak öğrencilerin işgücü piyasasına girişlerini kolaylaştırmayı, uzun vadede üye ülkelerdeki işgücü kalitesinin artırılmasına katkı sağlamayı ve ekonomik rekabeti teşvik etmeyi hedeflemektedir. Ayrıca, sosyal ve kültürel etkileri de göz önüne alındığında, programın üye ülkeler arasında oluşan uluslararası iş kültürüne ciddi katkılar sağlanması ve daha sıkı işbirliği ve ortaklıklara zemin hazırlaması bakımından da son derece önemli getirilerinin olacağı düşünülmektedir.

Programın pilot aşaması Türkiye'de öğrenim gören uluslararası gençlerin stajlarına İstanbul ve Ankara merkezli olarak başlayıp daha sonra İslam İşbirliği Teşkilatına üye diğer ülkelerdeki gençleri de kapsayacak şekilde yaygınlaştırılacaktır. Program, İslam ülkeleri arasında sosyal, kültürel ve ekonomik bağları güçlendirmeye yönelik önemli bir adım olacaktır.

Programın lansmanı16 Kasım 2017 Perşembe günü saat 19.00'da Sheraton Grand Ataşehir'degerçekleştirilecektir.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
Türkiye'den dengeleri değiştirecek hamle!
Dükkanlar 800 yıllık dua ile açıldı! Bereket olsun...
FETÖ'yü koruyan Almanya DİTİB'i hedefe koydu!
Türkiye'nin EURO 2024 adaylık dosyası açıklandı!
Lavrov'dan İdlib açıklaması! Türkiye ve Rusya...
Trump onay verdi! Rusya'ya saldırılar kapıda...
O ülkenin Cumhurbaşkanı adayı yalancı peygamber çıktı!
Teröristbaşından İran'a tehdit: Tüm gücümüzle...
Ortadoğu'yu talan edenlerden İran'a suçlama!
Trump emir verdi! Rusya'ya yeni yaptırımlar...
İbrahim Kalın: YPG'ye destek kabul edilemez
'Güler yüz, tatlı kelam, aldandığımı itiraf ediyorum'
Hükümetten Enis Berberoğlu açıklaması
ABD'nin 'terör devleti' kurma planı
Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu
İtalya'nın ‘Kangal' isteğine Türkiye'den yanıt!
Bu olay filmlere konu olur! 10 gün içinde...
Hava kuvvetlerine FETÖ operasyonu

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

YBŞ'li teröristler görüntülendi

Irak'ta terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) militanları Musul vilayetinin Sincar ilçesinde görüntülendi.

Gökyüzünde muazzam gösteri

TEKNOFEST İstanbul'un ilk gün etkinlikler kapsamında iki Atak taaruz helikopteri alçak uçuş yaparak yöresel harman dalı oyunu figürleriyle festival alanında gösteri yaptı.

Park halindeki arabaya ayı girdi

Kuzey Karolina'da bir ayı park halindeki arabaya girdi. Sürücü koşarak kaçmak zorunda kaldı.

Çok Okunanlar

Maliye okulları ses getirecek

Ankara önemli bir tarih olaya ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin önemli eğitim kurumlarından olan Maliye Okulu ülkeye mal olmuş birçok kişi kazandırmıştı. Maliye Okulları tarihi anlamak ve anlatmak adına “Maliye Okulu adı yuvasına dönüyor. Asırlık anılar yeniden canlanıyor” sloganı ile okulun bahçesine “Anı Plaketi” çakılacak.

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Türkiye AB'ye küçük dilini yutturdu: Bu inanılmaz bir şey!

AB)Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Vinals, 600 binden fazla Suriyeli çocuğun Türkiye'de okula gittiğini belirterek, "Bu inanılmaz bir başarı. dedi.

ABD ordusu zor durumda!

Dünyayı, icra ettiği kanlı operasyonlar ve kirli politikalarla kan gölüne çeviren ABD'nin ordusu zor durumda. ABD Hava Kuvvetleri'nin görev yoğunluğu, teknik sorunlar ve yetişmiş personel eksikliği nedeniyle gelecekteki olası çatışmaların koşullarını karşılamadığı belirtildi.

Bu kategorideki diğer haberler