Zeytin Dalı Harekatı'nda zafer payının büyük olduğu SİHA'lar teröristleri öldürmeye devam ediyor.

Güncelleme: 07.04.2018 07:54

Zeytin Dalı Harekatı'nda zafer payının büyük olduğu SİHA'lar teröristleri öldürmeye devam ediyor.

Yerli ve milli imkanlarla üretilen İHA ve SİHA'lar teröristlerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. SİHA'larla öldürülen terörist sayısı ise bin 123 oldu.

HEDEFLERİ İŞARETLİYOR

Yine önceki gün de Irak kuzeyinde, Hakurk Kampı olarak bilinen Lefkan Araka bölgesinde İHA sistemlerinin işaretlediği 4 hedef F-16'larla tam isabet vuruldu. Hava operasyonunda bölücü terör örgütü PKK üyesi 10 terörist imha edildi. Yine aynı bölgede İHA'nın işaretleme yaptığı 2 terörist ATAK helikopterle etkisiz hale getirildi.

HAVADAN BİN 123 İMHA

Zeytin Dalı Harekatı'nın kısa sürede hedefine ulaşmasında, savaş uçakları ve helikopterlerin yanı sıra kuvvet çarpanı etkisi yaratan SİHA ve İHA sistemleri, yüzlerce hedefin imhasında büyük rol üstlendi. Zeytin Dalı Harekatı'nda bugüne kadar SİHA tarafından tespit ve imha edilen hedef sayısı 449 oldu. İHA'ların tespit ettiği 674 hedef de F-16 ve F-4 savaş uçakları ile ATAK helikopterlerle vurularak etkisiz hale getirildi. SİHA ve F-16, F-4, ATAK helikopteri tarafından hava operasyonlarıyla etkisiz hale getirilen toplam hedef sayısı ise bin 123 oldu.

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Beklenen logo geldi!

Müşterilerin alış veriş yaparken daha bilincli davranabilecekleri şekilde "Türk Malı" logosu geldi. Uygulama 15 gün sonra başlıyor. Bakanlık yerli üretim logosunu ilk kez gösterdi.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Bu kategorideki diğer haberler