Siirt Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi ,Hazreti Havva'dan Hazreti Zeynep'e Kadın" adlı konferans düzenledi.

Güncelleme: 09.03.2018 11:51

Siirt Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi ,Hazreti Havva'dan Hazreti Zeynep'e Kadın" adlı konferans düzenledi.

Konferansta konuşan yazar Serpil Özcan, Yahudilik ve Hristiyanlıkta Hazreti Havva'nın Hazreti Adem'i kandırdığı ve bu nedenle doğum sancıları ile cezalandırıldığına inanıldığını söyledi.

Yahudilikte kadınların en kutsal yer olan ağlama duvarına gitmelerine, Hristiyanlıkta da kilisede papazlara soru sormalarına izin verilmediğini belirten Özcan, İslam dininde ise kadınların özgürce her türlü soruyu sorup bilgi edinebildiklerini aktardı.

Konferansa, Vali Ali Fuat Atik'in eşi Fulya Atik, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman da katıldı.

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Rus modelden Putin'e şok suçlama

Rus model Anna Shapiro, Putin'e yönelik suçlamasıyla dünya medyasında yer aldı. 

Bu kategorideki diğer haberler