Ortadoğu başta olmak üzere dünyayı kan gölüne çeviren 'Sarı Şeytan'ın yalanlarını kendi ülkesinin medyası gözler önüne serdi. Kirli politikalarla, ABD'ye karşı dik duruş sergileyen ülkelere yaptırım tehdidinde bulunan Trump tam bir yalan makinesi. The Washington Post gazetesi'nin hazırlayıp yayınladığı listeye göre Trump, Beyaz Saray'a çıktığı 558 günden beri 4 bin 299 kez yalan söyledi.

Güncelleme: 04.08.2018 11:04

Ortadoğu başta olmak üzere dünyayı kan gölüne çeviren 'Sarı Şeytan'ın yalanlarını kendi ülkesinin medyası gözler önüne serdi. Kirli politikalarla, ABD'ye karşı dik duruş sergileyen ülkelere yaptırım tehdidinde bulunan Trump tam bir yalan makinesi. The Washington Post gazetesi'nin hazırlayıp yayınladığı listeye göre Trump, Beyaz Saray'a çıktığı 558 günden beri 4 bin 299 kez yalan söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Beyaz Saray'a çıktığı 558 günden bu yana 4 bin 229 kez yalan haber ya da yalan bilgi yaydığı ileri sürüldü. The Washington Post gazetesi, başkanlık koltuğuna oturmasından bu yana Trump'ın konuşmaları sırasında söylediklerini veya Twitter hesabından paylaştığı bilgileri kendilerine ait olan The Fact Checker yani doğrulama tekniği ile karşılaştırdı. Trump'ın yalan iddialarında son iki ay içerisinde 978 artış olduğuna dikkat çekildi. Trump'ın bu süreçte günde ortalama 16 kez temelsiz iddiada bulunduğu belirlendi.

MEKSİKA KONUSU ZİRVEDE

Başkanlığının ilk yılında 2 bin 140 yanlış bilgi yaymakla suçlanan Trump'ın en yüksek oranı ise geçtiğimiz iki ayda gerçekleştirdiği belirlendi. Habere göre 5 Temmuz ise en çok yalan haber yaydığı gün olarak kaydedildi. Trump'ın bazı asılsız iddiaları defalarca kez tekrarladığına dikkat çekilen haberde, tekrar tekrar ileri sürdüğü yalan iddialarının 150'yi geçtiği belirtildi. Haberde ayrıca, Trump'ın asılsıız iddialarının üçte birinin ekonomik ve ticari meseleler ile ticari anlaşmalar konusunda olduğuna vurgu yapılırken bu rakamın 432'yi bulduğu ifade edildi. Trump'ın en asılsız payşalımlarından birinin Meksika'daki göç konusunda olduğu belirtildi.

TRUMP DA MEDYAYI SUÇLUYOR

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin muhalif medya organlarına yönelik öfkesi dinmiyor. Muhalif medyayı yalan haberlerle itham eden Trump son olarak Pensilvanya eyaletinde düzenlediği mitinginde (solda) CNN ve diğer medya organlarına saldırdı. Medyayı yalan ve iğrenç haberler yaymakla suçlayan Trump daha önce de Twitter hesabından 'yalan haber ödüllerinin kazananlarını' açıklamıştı. Trump'ın yalan haber ödülünün birincisi, New York Times gazetesinde köşe yazan ekonomist Paul Krugman olmuştu. Amerikalı liderin hedefinde yer alan diğer haber kuruluşları arasında ise ABC, CNN, NYT ve WP başı çekiyor.

En etkin Müslüman liderler listesine Erdoğan damgası!
Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
BM: Türkiye'den talep gelirse...
ABD'den tehdit gibi 'Kaşıkçı' çıkışı!
Bulunan sır araçtan iki bavul çıktı!
AP'den Kaşıkçı açıklaması
Özil'den takdire şayan paylaşım
'Kaşıkçı' olayındaki sır araç inceliyor!
Bakan Albayrak'tan 'bütçe' açıklaması!
Bomba iddia! Kaşıkçı'nın cesedi bulundu
Başkan Erdoğan'dan öğretmenlere müjde!
Eğitimde yeni dönem başlıyor!
FETÖ'cüler Yunan gibi yüzerek kaçıyor!
Erdoğan'ın açıklamasına May'den destek!
Bahçeli'nin ittifak çıkışına Erdoğan'dan cevap
Erdoğan'dan Suud'a Kaşıkçı çağrısı
Bahçeli: Yerelde ittifak bitmiştir

Japon suşisine Türk orkinosu

Akdeniz açıklarında avlandıktan sonra Ege ve Akdeniz kıyılarındaki çiftliklerde büyütülen orkinos ihracatından yılın 9 ayında 56,6 milyon dolar gelir elde edildi.

'Türkiye muz cumhuriyeti değildir'

Kuveyt Parlamento Başkanı Merzuk el Ghanim : “Buradan Türkiye'yi hedef almak isteyenlere sesleniyoruz. Başaramayacaksınız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir.”

Türkiye neden hedef?

Alev Alat'lı : “Türkiye kendisine biçilen rolü oynamıyor. Sadece oynamamakla kalmıyor, bir de seslendiriyor “oynamayacağım” diye. Mesele bu.”

Sanki bugünü anlatıyor...

"Milleti Osmaniye diyerek, Bizi Hintli, Özbek, Türkistanlı, Afrikalı Müslümanlarla bağımızı kesmek istiyorlar. Yani diyorlar ki. Siz hudutlarınızla sınırlısınız. Bunları diyenler maaşlarını Fransa'dan, İngiltere'den alıyorlar."

Polisten HDP'li vekile soğuk duş!

Beraberindeki grupla PKK'lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e güvenlik şube müdürünün tepkisini içeren görüntüler ortaya çıktı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Prens Selman Siyonizm'in emrinde

Milat'a konuşan Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Siyonizm'e adapte olan Suudi Prens Selman'a, yeni Filistin haritasına tüm Arap ülkelerini ikna etme görevi verildiğini belirterek “Kaşıkçı da bu projenin önünde engel görüldüğü için öldürüldü” dedi.

ABD Selman'ın biletini kesti!

Kaşıkçı'nın konsolosluktaki katledildiğine dair Riyad yönetimi tarafından yapılan gece yarısı açıklamasını 'rencide edici' bulan Kentucky Senatörü Cumhuriyetçi Rand Paul, veliaht Prens Selman'ın görevden alınması gerektiğini söyledi.

Bahçeli: Yerelde ittifak bitmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada gündemi sarsan ifadeler kullandı. Bahçeli "Yerel seçimlerde ittifak beklentimiz kalmamıştır" dedi.

Günün Ayeti, Hadisi, Duası

Günün Ayetini, Hadis-i Şerifini ve Duasını sayfamızdan okuyabilirsiniz...

Bu kategorideki diğer haberler