TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu üyeleri, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'i ziyaret etti.

Güncelleme: 06.04.2018 14:15

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu üyeleri, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'i ziyaret etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (TİGEM) bağlı Ceylanpınar Tarım İşletmesi'nde incelemelerde bulunmak üzere kentte bulunan, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir başkanlığındaki KİT Komisyonu üyeleri, Vali Abdullah Erin ile makamında bir araya geldi.

Aydemir, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, TİGEM'in 1 milyon 600 bin dekarlık arazisiyle, gerek tohumculuk gerekse damızlık hayvan yetiştirme konusunda Türkiye için çok önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.

"TİGEM'de neler ekiliyor, hayvanlar ne durumda ve kurumun kapasitesini arttırmaya yönelik neler yapabileceklerini" görmek için kente geldiklerini aktaran Aydemir, "Bu konuda gördüğümüz çalışmalar için teşekkür edeceğiz, varsa eksiklikleri not alıp bakanlığa ve hükümetimize tavsiyelerde bulunacağız. TİGEM'in güzel icraatları var, kendilerine göre de sorunları var. Bu sorunları hep beraber çözmeye çalışacağız." dedi.

Aydemir, Türkiye'nin bulunduğu coğrafyanın etrafı cehennem ateşiyle yanarken, yangından kaçan kardeşlerinin ilk sığındığı kentlerden birisinin Şanlıurfa olduğunu ifade ederek, "Bu konuda tüm Şanlıurfalılara teşekkür ediyorum. Bin göçmeni dahi barındıramayan, kaçak olarak gören, yakaladıklarına eziyet ederek geri göndermeye çalışan bir dünyada, 3,5-4 milyon Suriyeli misafiri ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Ama biz herkesin kendi vatanında özgürce yaşamasını, kan ve gözyaşlarının sona ermesini istiyoruz." diye konuştu.

Vali Erin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TİGEM'deki verimli arazilerin etkili bir şekilde kullanımı için komisyonun çözüm arayışları olduğunu kaydetti.

Çok Okunanlar

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

Şehzade Orhan Osmanoğlu'ndan bomba bir yazı

2. Abdülhamit Han'ın torunu Şehzade Orhan Osmanoğlu istihbarat servisinin önemi ile ilgili çok dikkat çeken bir yazı yazdı. Osmanoğlu 'Aslanlarımız çakal avında..' başlıklı yazısında Sultan Abdülhamid Han'ın kurduğu istihbarat teşkilatını da anlattı.

Paralel manyaklık!

FETÖ örgütünden bir üsteğmen hakkındaki iddianamede mahrem liderlerinden biri şunları söyledi: “Cep telefonlarını son iki rakamlarını 99'a tamamlayacak şekilde kodlayıp kâğıda kaydederdik. Kendi cep telefonumdan asla aramazdım, evime uzak büfelerden kontörlü telefonlardan arıyordum. Birkaç kişiyi arayacağım zaman farklı büfeleri gezerdim.”

Bu kategorideki diğer haberler