Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un, Galaxy S8'den ders almadığı anlaşıldı. Yüz tanıma sistemi ile gündeme gelmeye çalışan teknoloji devi Galaxy S8'de yaptığı hatayı düzeltmeden Note 8'de de kullanmaya devam ettiği geliştiriciler tarafından keşfedildi.

Güncelleme: 06.09.2017 16:45

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un, Galaxy S8'den ders almadığı anlaşıldı. Yüz tanıma sistemi ile gündeme gelmeye çalışan teknoloji devi Galaxy S8'de yaptığı hatayı düzeltmeden Note 8'de de kullanmaya devam ettiği geliştiriciler tarafından keşfedildi.

Biyolojik güvenlik anlamında yüz tanıma ve iris tanıma fonksiyonlarını Note 7 cihazı ile kullanıcılarına sunan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, sonraki modellerinde de söz konusu özelliği kullanmaya devam etti. Note 7 ile tanıştığımız bu özelliği yaşanan talihsiz olay neticesinde deneyimleme fırsatı bulamayan kullanıcılar, tam anlamı ile deneyimleme imkanını firmanın Mart ayında tanıttığı Galaxy S8 modelinde yakaladı.

Yüz tanıma sistemini Galaxy S8 modelinde uzun süre detaylıca inceme fırsatı yakalayan kullanıcılar, bu sistemin vaat edildiği gibi güvenli olmadığını gördü. Kısacası kullanıcılar kişinin yüzünün 2D haritasını çıkararak güvenlik kilidi oluşturan bu sistemin basit bir fotoğraf ile aşıldığı keşfedildi. Durum üzerine bu özelliği kaldıracağını belirten Samsung'un, yüz tanımayı yeni cihazın da kullanmayacağı düşünülüyordu. Note 8 cihazında özelliğin kullanılacağını gören kullanıcılar ise teknoloji devinin sistemi geliştirdiğini ön görerek sorunu çözdüğü düşüncesine kapıldı.

Lakin S8 de olduğu gibi geliştirici Mel Tajon, Note 8 yüz tanıma sistemini de basit bir fotoğraf ile aşmayı başardı. Galaxy S8 modelinde ders almadığını gösteren Mel Tajon Note 8'de de kilidin basit bir fotoğrafla nasıl aşıldığının videosunu yayınladı.
Ayrıca sosyal medya hesaplarında yer alan profil fotoğrafları veya yapılan paylaşımlarla da Note 8'in yüz tanıma sisteminin aşıldığın açıkladı.

Günümüzde kişisel verilerin nerede ise tamamının yer aldığı mobil cihazlara eklemek istedikleri yüz tanıma sisteminin güvenli olmadığı böyle kanıtlanmış oldu. Söz konusu durum karşısında uzmanlarda güvenli bir sistem geliştirilene kadar parmak izi okuyucularının kullanıcı güvenliğini koruyan en etkili yöntem olduğunu ifade ediyor

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama
ABD Senatosu Prens Selman'ı hedef aldı!
Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi
Erdoğan'dan Cemal Kaşıkçı çıkışı!
Yerli üretime talep yağıyor!
Kaşıkçı soruşturmasında flaş gelişme!
Suudi yetkiliden kan donduran itiraf!
Komşuda 114 bin kişi pis sudan öldü!
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!
Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?
Darbeye yönelik 209 dava tamamlandı!
Meclis'te bütçe maratonu başlıyor!
Kaşıkçı hakkında yeni gelişme!

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Ekmek nimettir, yeri çöp değildir!

Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1.5 milyar TL'dir.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

Bu kategorideki diğer haberler