FETÖ'nün, örgüt tabanındaki çözülmeyi önlemek için 'ümit abileri' ve 'ümit ablalarını' sahaya sürdüğünü tespit eden güvenlik ve istihbarat birimleri, ümit imamlarının şu anda canlı devam eden faaliyetlerini ve hücrelerini takibe aldı

Güncelleme: 13.05.2018 21:59

FETÖ'nün, örgüt tabanındaki çözülmeyi önlemek için 'ümit abileri' ve 'ümit ablalarını' sahaya sürdüğünü tespit eden güvenlik ve istihbarat birimleri, ümit imamlarının şu anda canlı devam eden faaliyetlerini ve hücrelerini takibe aldı

FETÖ'nün, 'ümit abileri' ve 'ümit ablalarını' sahaya sürerek, örgüt tabanındaki çözülmeyi önlemek istediğini tespit eden güvenlik ve istihbarat birimleri, itirafçı ümit sorumlularının verdiği bilgiler doğrultunda canlı ümit hücrelerini deşifre etti. Yapılan operasyonlarla hareket kabiliyeti azalan örgütün, canlı hücrelerini, hapishanedeki örgüt üyelerinin ailelerini organize halde tutmak için FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in talimatıyla bu yapıyı görevlendirdiği belirlendi.

Örgütte esnaf, öğretmen, mahrem, akademisyen gibi yapıların ayrı ayrı ümit imamlarının olduğu tespit edildi. Bunların örgütten çeşitli sebeplerden dolayı ayrılmış örgüte finans sağlayabilecek kişiler ile irtibat kurarak, tekrar örgüte kazandırmak için çalıştığı ortaya çıkarıldı. Ümit imamlarının en çok başvurduğu ikna yöntemi ise rüyalar...

Fetullah Gülen'in ümit imamlarına, 'Özellikle itirafçı olanlar ve aileleriyle irtibata geçerek diyaloğunuzu sürdürün. Seçimler öncesi herkese ulaşın" şeklinde notlar gönderdiği tespit edildi. Güvenlik ve istihbarat birimleri, ümit imamlarının şu anda canlı devam eden faaliyetlerini ve hücrelerini takibe aldı.

(Sabah)

Çok Okunanlar

Maliye okulları ses getirecek

Ankara önemli bir tarih olaya ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin önemli eğitim kurumlarından olan Maliye Okulu ülkeye mal olmuş birçok kişi kazandırmıştı. Maliye Okulları tarihi anlamak ve anlatmak adına “Maliye Okulu adı yuvasına dönüyor. Asırlık anılar yeniden canlanıyor” sloganı ile okulun bahçesine “Anı Plaketi” çakılacak.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

ABD ordusu zor durumda!

Dünyayı, icra ettiği kanlı operasyonlar ve kirli politikalarla kan gölüne çeviren ABD'nin ordusu zor durumda. ABD Hava Kuvvetleri'nin görev yoğunluğu, teknik sorunlar ve yetişmiş personel eksikliği nedeniyle gelecekteki olası çatışmaların koşullarını karşılamadığı belirtildi.

Hadi 20 Eylül 20.30 ipucu: 1992 ABD Basketbol takımın adı nedir?

Türkiye'de çok sevilen 300 binden fazla anlık kullanıcıya ulaşan Hadi yarışması bu akşam 20.30'da yapılacak yarışma için bir ipucu yayınladı. Hadi'nin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda 1992'de Barcelona Olimpiyatlarına katılan Amerikan basketbol takımına verilen isim soruldu. Basketbol severlerin rahatlıkla bilebileceği bu sorunun cevabını öğrenmek için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. Hadi yarışmasının ipucuna bakarak soruyu bilmek isteyen kullanıcılar 1992 ABD Basket takımın adı ne? Barcelona Olimpiyatlarına katılan ABD basket takımına verilen isim nedir? Dream Team veya Rüya Takımı kime denir? gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. Detaylar için milatgazetesi.com'u takip edebilirsiniz.

Bu kategorideki diğer haberler