Yurtiçi ve yurtdışında terör örgütlerine karşı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör tehdidi açısından riskli bölgelere yerleşip 'alan hakimiyeti stratejisi'ni başarıyla uyguluyor. Terör örgütü mensupları hareket ettikleri an koordinatları belirlenip imha ediliyor

Güncelleme: 05.12.2017 07:39

Yurtiçi ve yurtdışında terör örgütlerine karşı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör tehdidi açısından riskli bölgelere yerleşip 'alan hakimiyeti stratejisi'ni başarıyla uyguluyor. Terör örgütü mensupları hareket ettikleri an koordinatları belirlenip imha ediliyor

Türkiye'nin Irak, Suriye ve iç güvenlik harekatında son dönemde izlediği terörle mücadelede stratejileri, karşılık bulmaya başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ( TSK), yurtiçinde PKK terör örgütüne karşı verdiği mücadelede, sözde lider kadrodan isimlerin de aralarında olduğu yüzlerce terörist öldürüldü. Suriye'de Fırat Kalkanı bölgesinde güvenliğin sağlanması ve hayatın normal akışına döndürülmesi çalışmaları, İdlib'de ateşkes sürecinin tesisi amacıyla gözlem/kontrol noktaları oluşturulması, terör örgütünün Irak'taki faaliyetlerinin kısıtlanıp baskılanması ve Irak'tan Suriye'ye geçişlerin önlenmesine yönelik çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor.

ALAN H\u00c2KİMİYETİ SAĞLANIYOR

Gazete Habertürk'ten Bülent Aydemir'in haberine göre TSK, sıcak çatışma bölgeleri ve terör tehdidi açısından riskli alanlarda 'Strategic Deployment' askeri stratejisini uyguluyor. Suriye ve Irak'ta terör açısından riskli bölgelere yerleşerek alan hakimiyetini tesis ediyor. Kandil ve terör örgütünün Kandil'e dönüştürmeye çalıştığı bölgelerde de durum böyle. Bu süreçte güvenlik ve istihbarat birimlerinin düzgün hedef ve koordinat belirleme çalışmaları sonucunda terör örgütü üyeleri hareketlendikleri an koordinatları belirlenip imha ediliyor. Ayrıca yerel ve bölgesel ittifaklar da etkili şekilde kullanılıyor.

HEDEF GELİŞTİRME STRATEJİSİ

Terör örgütü PKK'nın sözde Özel Güç yapılanmasına ağır darbe indirildi. Yakın zamana kadar kaynak üzerinden hareket eden güvenlik ve istihbarat birimleri artık hedef üzerine yoğunlaşıyor. Teknik ve elektronik imkanlar etkili şekilde kullanılarak terör hedefleri bertaraf ediliyor. PKK açısından, sınırda karakollara yönelik münferit saldırılar da oldukça kısıtlanmış durumda. Saha hakimiyeti sağlayamayan terör örgütü Suriye'deki durumdan faydalanarak uluslararası silah/malzeme/eğitim/ propaganda desteği alarak siyasi olarak güç devşirme peşinde. Şehirlerde yeni bir mesk\u00fbn mahal çatışması çıkarma amacına da ulaşamıyor. Terör örgütü geçmiş deneyimlerinden ağır hasarla çıktı.

ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Çukur'dan kötü haber! Hayranları şokta!
Bakan duyurdu: 1600 hakim savcı alınacak!
Made in China! Yapay ay gönderecekler...
Fransa'dan 'tokat gibi' karar!
Finansal Akbaba'dan faiz artışı sinyali!
TÜPRAŞ ABD ile masada!
Bu tuzağa düşmeyin! Atm'de kopyalayıp...
Siyasetin hanımefendisi Hakk'a yürüdü
Yurt genelinde hava durumu
Darbeci Sisi'nin suç ortağı 'Fransa'!
Ara Güler hayatını kaybetti
Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar
FETÖ'nün silah fabrikası hala faaliyette!
Siyonistler belgeseli bile hazmedemedi
CHP'de toplu istifa
Suudi Arabistan'a şok! ABD harekete geçti

Trafiğin yoğunluğuna muhteşem çözüm

San Franciscoda Golden Gate köprüsünde, trafiğin yoğun olduğu vakitte şeritleri değiştiriyorlar...

Bilimin hayatımızdaki önemi

Parkinson hastası amcanın beyin pili kapalı ve açıkken kayıt edilen görüntüleri..Bilimin ne kadar müthiş bir şey olduğunu ve hayatımızda ne kadar büyük yeri olduğunun ispatı.

Baba güven demek!

Sakatlanan oğlunun kolundan tutup bitiş çizgisine ulaşmasını sağlayan baba. 1992 Olimpiyatları Derek Redmond

Bugatti hız testi

Bir Bugatti'nin motorunu test etmek istiyorsanız, yolu tamamen boşaltmanız gerekir.

Atla drift yapılır mı?

Atla drift yapan kovboy.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü

Cemal Kaşıkçı'nın işkenceyle öldürüldüğüne dair ses kayıtları ortaya cıktı. Ses kaydında Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” ve “Yaşamak istiyorsan sus!” gibi sözler söylüyor.

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

Siyonistlerin yeni hizmetkarı!

Yahudilere yakınlığıyla bilinen Fas Kralı 6. Muhammed, bir hizmete daha imza attı. Kral, Nazilerin gerçekleştirdiği Yahudi soykırımı iddialarını içeren Holokost'un lise eğitim müfredatına eklenmesi için talimat verdiği öğrenildi.

Bu kategorideki diğer haberler