Tesettür Kap Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güncelleme: 06.11.2017 15:29

Dış giyimin mihenk taşlarından olan ve rahatlığı ile kadınların oldukça sık tercih ettiği tesettür kap modelleri, kimi zaman yapılan yanlış tercihler yüzünden kadınların hayal ettiği şıklığa kavuşmalarına engel oluyor. Doğru seçimler ve kombinler ile sokak modasında istediğiniz etkiyi yaratabilir ve çevrenizdeki en şık kadın olma ünvanını elde edebilirsiniz.

            Tesettür kap tercihlerinde göz önünde bulundurulması gereken detaylar ve kap tercihlerinde dikkat edilmesi gereken konular şöyle sıralanabilir:

            - Moda akımları: Moda insanın kendine yakışanı giymesi olarak algılansa da dünya modasına uyumlu parçalar tercih etmek sizi her zaman bir adım ileriye taşıyacaktır. Günümüz trendleri konusunda ufak araştırmalar yapmak ve tesettür kap tercihlerinde trend unsurları barındıran parçalar arasından tercih yapmak şıklığınızı ön plana çıkartmanızda etkili olacaktır. Yeni moda trendlerini takip ederek popülerliği düşen ürünler tercih etmekten korunur ve demode bir görüntüye sahip olmaktan kaçınırsınız. Tesettür giyim dünyası moda trendlerini sıkı sıkıya takip etse de sizin bu konuda sahip olduğunuz bilgiler alışverişinizi daha bilinçli yapmanıza yardımcı olur.

            - Kumaş seçimleri: Tesettür kap modelleri günlük kıyafetlerden spor tarzlara kadar tüm alanlarda kadınların kullanabileceği çeşitlilikte üretiliyor. Bu yüzden de tercih edeceğiniz kap modellerinde kullanılan kumaşlar ve seçimleriniz şıklığınızı arttırmanız da yardımcı olacaktır. Doğru kumaş ve ürün tercihini gerçekleştirerek çeşitli aksesuarlar yardımı ile kap modellerini bir kaç farklı alanda kullanma şansınız da var. Sezonun popüler kumaşları, mevsimlerin durumu ve tarzınızı göz önüne alarak yapacağınız kumaş tercihleri sayesinde sokak modasında ciddi bir etki yaratabilirsiniz.

            - Beden ve model seçimi: Tesettür kap seçiminde vücut tipine uygun modeller seçerek şıklığınızı daha da arttırabilir ve zarif bir görünüme sahip olabilirsiniz. Vücut tipinize uygun olmayan kaplar ne kadar şık ya da popüler olursa olsun sizinle bütünleşmediği zaman şıklığın gölgelenmesine neden olur. Bu durum aynı şekilde yanlış beden ürün tercihlerinde de ortaya çıkar. Mevcut bedeninizden büyük ürünler tercih etmek omuzların düşük ve boyunuzun olduğundan daha kısa görünmesine yol açacağı için sizi hayal ettiğiniz görüntüden uzaklaştıracak ve güzelliğinizin gölgelenmesine neden olacaktır.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!
Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?
Darbeye yönelik 209 dava tamamlandı!
Meclis'te bütçe maratonu başlıyor!
Kaşıkçı hakkında yeni gelişme!
Köstebeğe teröristbaşından 'ödül' gömlek!
Trump'ın 'nükleer' şantajına Rusya'dan cevap!
5 bin 500 başpolise terfi imkanı!
Türkiye'yi yine Batı'ya şikayet etti!
Andımız ve ibadet dilinin Türkçeleştirilmesi!
Başkan Erdoğan'ın katılımıyla bugün açılıyor!
S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması!
Son röportajında 'Türkiye' övgüsü!

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Ara Güler, son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden duayen fotomuhabiri Ara Güler Galatasaray Meydanı'ndaki Üç Horan Ermeni Kilisesi'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Hem ağladılar, hem yarıştılar

Bilecik'te düzenlenen emekleme yarışmasında, anne ve babalar bebeklerinden daha fazla heyecan yaşadı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması

Suudi Arabistan Adalet Bakanı: Kaşıkçı olayı bizim egemenliğimiz altında olan bir bölgede gerçekleşti. Mahkeme için tüm belgeler tamamlanınca olay mahkemeye sevk edilecek.

Bu kategorideki diğer haberler