Çinli Geely Holding'in çatısı altında faaliyet gösteren İsveçli Volvo Cars, geçtiğimiz hafta İstanbul'da gerçekleştirdiği bir modelinin tanıtımında Müslüman ülkede olduğunu bile bile skandala imza atmış.

Güncelleme: 17.05.2018 11:01

Çinli Geely Holding'in çatısı altında faaliyet gösteren İsveçli Volvo Cars, geçtiğimiz hafta İstanbul'da gerçekleştirdiği bir modelinin tanıtımında Müslüman ülkede olduğunu bile bile skandala imza atmış.

Tanıtıma gelen gazetecilere 'domuz eti yedirdiği iddia edilen Volvo daha sonra ise gazetecileri kiliseye davet etti. Volvo'nun bu tavrı, "Otomobil satarken bir yandan da misyonerlik mi yapıyor" sorusunu akıllara getirdi.

DOMUZ ETİ ÜRÜNLERİNİ NİYE YEDİRİRSİN?

Türk otomobil kullanıcısının teveccühünü kazanmış bir otomobil markası olan Volvo Cars geçtiğimiz günlerde tam bir skandala imza attı. Bir modelinin tanıtımını günü birlik olarak İstanbul'da gerçekleştiren Volvo'nun Müslüman ülkede olduğunu bile bile gazetecilere domut eti yedirdiği iddia edildi. Tanıtıma davet ettiği otomobil gazetecilerini Kadıköy'de bir kafede ağırlayan Volvo, ikram olarak sunulan et ürünlerinin domuz etinden üretildiğini davet ettiği gazetecilere söylememiş.

VOLVO'NUN AMACI NE MERAK EDİLİYOR?

Volvo, domuz etinden üretilmiş ürünleri gazetecilere yedirdikten sonra, gazetecilere kilisede bir müzik dinletisine götürdüğü de iddialar arasında.Ancak Türkiye'de misyonerlik faaliyetinde bulanan örgütlerin yaptığı bir davranış sergileyen markanın neyi amaçladığı merak ediliyor. Volvo'nun yetkililerine soruyoruz: 'Otomobil mi satıyorsunuz misyonerlik mi yapıyorsunuz?' Açıkçası Volvo yetkilileri, Türk milletinin haram olan domuz eti konusunda ne kadar hassas olduğunu bilmeyecek değildir.

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Beklenen logo geldi!

Müşterilerin alış veriş yaparken daha bilincli davranabilecekleri şekilde "Türk Malı" logosu geldi. Uygulama 15 gün sonra başlıyor. Bakanlık yerli üretim logosunu ilk kez gösterdi.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Bu kategorideki diğer haberler