Tillo Belediyesine yeni hizmet binasının temelleri atıldı.

Güncelleme: 12.03.2018 12:36

Tillo Belediyesine yeni hizmet binasının temelleri atıldı.

Belediye Başkanı İdham Aydın, törende yaptığı konuşmada, ilçenin mimari yapısına uygun olarak yaptıkları projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi.

Proje ile belediye hizmet binasının yanı sıra Şifa Kuyusu Projesi ve çevre düzenleme çalışmalarının da hayata geçirileceğini ifade eden Aydın, şunları kaydetti:

"Belediye hizmet binamızın ön tarafında altı, arka tarafında da biri iki katlı olmak üzere toplam yedi ticaret merkezi yapılacak. Proje kapsamında 100 kişilik konferans salonu da halkımızın hizmetine sunulmuş olacak. Binanın dış cephesinde boşluklu mekanik sistem taş kaplama uygulanacak."

Şifa Kuyusu'nun bina içerisinde kalacak şekilde yeniden düzenleneceğini belirten Aydın, binada ayrıca duşluk, abdest alma yerleri ve dört odalık misafirhanenin yer alacağını aktardı.

Aydın, projelerin hayata geçirilmesi ile ilçenin yeni bir meydana kavuşacağını sözlerine ekledi.

Belediyenin yeni hizmet binasının temeli, İl Müftü Vekili Muhammed Özdemir'in okuduğu duanın ardından atıldı.

Temel atma törenine, Vali Ali Fuat Atik, AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Tillo Kaymakamı Yunus Koç, AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Rus modelden Putin'e şok suçlama

Rus model Anna Shapiro, Putin'e yönelik suçlamasıyla dünya medyasında yer aldı. 

Bu kategorideki diğer haberler