Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Kültürel İlişkiler Birliği (USTEK) ile Azerbeycan Kadınları Kültür Merkezi Derneği yaptığı işbirliğiyle 15-27 Mart 2018 tarihleri arasında "Türkiye - Azerbaycan şehit çocukları kucaklaşıyor" isimli bir proje gerçekleşecek. Başbakanlık Tanıtım Fonu Başkanlığı'nın desteği ile hayata geçen etkinlik iki ülke arasınaki köprüleri daha da sağlamlaştıracak.

Güncelleme: 15.03.2018 00:01

Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Kültürel İlişkiler Birliği (USTEK) ile Azerbeycan Kadınları Kültür Merkezi Derneği yaptığı işbirliğiyle 15-27 Mart 2018 tarihleri arasında "Türkiye - Azerbaycan şehit çocukları kucaklaşıyor" isimli bir proje gerçekleşecek. Başbakanlık Tanıtım Fonu Başkanlığı'nın desteği ile hayata geçen etkinlik iki ülke arasınaki köprüleri daha da sağlamlaştıracak.

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Kültürel İlişkiler Birliği (USTEK) ile Azerbeycan Kadınları Kültür Merkezi Derneği yaptığı işbirliğiyle 15-27 Mart 2018 tarihleri arasında "Türkiye -  Azerbaycan şehit çocukları kucaklaşıyor" isimli bir proje gerçekleşecek. Başbakanlık Tanıtım Fonu Başkanlığı'nın desteği ile hayata geçen etkinlik iki ülke arasınaki köprüleri daha da sağlamlaştıracak. Azerbaycan Cumhuriyeti'nin, Türkiye'nin Afrin'de sürdürmüş olduğu "Zeytin Dalı Harekatı"na tam destek verdiğini söyleyen  Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Kültürel İlişkiler Birliği (USTEK) Başkanı Şükrü Özek, Azerbaycan Halkı'nın da şehitlerimizin acısını kendi ülkesinde de hissettiğinin altını çizdi.

Aileleler buluşmaya can atıyor

Ülkeler arasındaki ilişkinin "Tek Millet, İki Devlet" anlayışı ile kardeşlik düzeyinde olduğunu ifade eden Özek, Azerbeycan Kadınları Kültür Merkezi Derneği ile gerçekleştirilecek "Türkiye -  Azerbaycan şehit çocukları kucaklaşıyor" etkinliğinin asıl amacının iki kardeş ülke arasındaki beşeri ve sosyal münasebetleri daha da ilerletmek olduğunu kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü: "Başbakanlık Tanıtım Fonu'nun desteğiyle hazırladığımız bu proje ile 40 Azerbaycan şehit çocuğunu ülkemize davet etmiş durumundayız. Büyük bir heyecanla bugünü bekleyen ülkemizdeki şehit çocuklarımız, kardeş ülke Azerbaycan'daki şehit çocukları ve aileleri ile buluşmaya can atmaktadır. 15 Mart 2018 tarihinde Azerbaycan'dan gelecek olan çocuklarımızı Ankara Esenboğa Havalimanı'nda Türkiye Şehitler ve Gaziler Derneği ve birçok STK ile beraber karşılama gerçekleştirilecektir. 15-19 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara ilimizin tarihi yerleri ve müzeleri gezdirilecek, ayrıca Türkiyemizin güzide Üniversitesi olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşkesinde Türkiye ve Azerbaycan dostluğu hakkında söyleyşi yapılacaktır. Bu projemizde desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Sayın Binali Yıldırım, Başbakanlık tanıtım fonuna ile Türkiye Şehitler ve Gaziler Derneğine ayrıca Keçiören Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Ak'a sonsuz saygı ve şükranlarımı sunarım"

Çok Okunanlar

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Rus modelden Putin'e şok suçlama

Rus model Anna Shapiro, Putin'e yönelik suçlamasıyla dünya medyasında yer aldı. 

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Bu kategorideki diğer haberler