AK Parti Kurucu Üyesi Bülent Gedikli, Türkiye'nin tüm oyunları bozduğunu söyledi.

Güncelleme: 08.12.2017 11:07

AK Parti Kurucu Üyesi Bülent Gedikli, Türkiye'nin tüm oyunları bozduğunu söyledi.

AK Parti Kurucu Üyesi Bülent Gedikli, Türkiye'nin tüm oyunları bozduğunu belirterek, "Son olarak Türkiye itibarına yönelik adeta itibar suikastı için kullanılan dava, Sarraf'ın ABD'de hapisten kurtulmak için yalan söylediğini onaylamasıyla çöktü. Türkiye ekonomisine yapılan kamikaze harekatı başarısız oldu" dedi.

AK Parti Kurucu Üyesi Bülent Gedikli, yaptığı yazılı açıklamada, "Türkiye ekonomisi, 2013 IMF borcunun bitmesinden bugüne başına gelmeyen kalmayan ve buna rağmen sapasağlam ayakta duran, hatta öldürmeyen güçlendirdi dedirten bir ekonomi. Son olarak Türkiye itibarına yönelik adeta itibar suikastı için kullanılan dava, Sarraf'ın ABD'de hapisten kurtulmak için yalan söylediğini onaylamasıyla dava çöktü. Türkiye ekonomisine yapılan kamikaze harekatı başarısız oldu. Borsa İstanbul son bir haftada yüzde 4.11 ile dünyanın en fazla yükselen piyasası oldu. Ayrıca yılbaşından bu yana net yabancı girişi 3 milyar 132 milyon dolarla 2016'nın aynı dönemine göre yüzde 340 arttı. Bununla da kalmadı Türkiye ekonomisinden bugün gelen sanayi üretimi rakamı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,3 arttı. Detaylarına baktığımızda sevindirici olan artışın imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 7,7 bir önceki aya göre ise yüzde 0,7 arttı" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE HEM EKONOMİK, HEM DE ASKERİ BU COĞRAFYADA GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDA"

Gedikli, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Türkiye'ye ekonomi üzerinden diz çöktürme planını tamamen çökertmemiz ve bizi tekrar IMF kapısına götürmek isteyenleri bozguna uğratmak için, sürdürülebilir ekonomik büyüme olmazsa olmaz ve bunun için tasarrufların artması gerekiyor artan tasarrufların üreten sektör ve piyasalar için kullanılması elzem bu aynı zamanda finansal derinleşmeyi getirecek. Finansal serbestlik ve finansal derinleşme ise İstanbul'u yani Türkiye'yi dünyanın finans merkezi haline getirecektir. Özellikle Brexit sürecinde gördüğümüz o ki dünya finansı güvenli liman arayışında ve o limanın Türkiye olması için her türlü gerekli adım atılmalıdır. İnsan odaklı siyasetimizin, ekonomimizin bugüne kadar gelen başarısının en önemli unsurlarından birisi 'müteşebbislik ruhunu' desteklememizdir."

"Parmağa bak dercesine bizi sürekli reform gündemimizden alıkoymaya çalışanların gündemine takılmamalıyız" diyen Gedikli, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan görüşmeleri sırasında yaşanan Lozan diyalogu, ABD'nin 'YPG'ye silah verdik vermedik' olayı, son olarak ABD'nin Kudüs kararı göstermiştir ki Türkiye hem ekonomik, askeri hem de stratejik bu coğrafyada güçlü olmak zorunda. Recep Tayyip Erdoğan'ın duruşu,verdiği tepkiler ve attığı adımlar bu dönemde adeta bir satranç ustası gibi olacaktır" açıklamasında bulundu.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Trump'tan Kaşıkçı açıklaması
İbrahim Kalın'dan Kaşıkçı cinayeti açıklaması
Oktar'ın kritik ismi yakalandı
Meksika'dan sonra onları hedef aldı!
ABD'den flaş Cemal Kaşıkçı açıklaması
Kiralık katil yanlış kişiyi öldürdü!
Kahraman ordu nefes kesti! Ateş serbest...
Akar'dan çok sert 'Doğu Akdeniz' çıkışı!
Şehit Kaymakam Safitürk davasında karar!
Konsolosluğun 'kayıp' aracı bulundu!
Rekor için mindere çıkacak! Tek isteği dua
Günün en komik haberi: Gürsel Tekin
AK Parti'den Bahçeli'nin sözlerine cevap!
Araç plakalarında yeni dönem!
Cemal Kaşıkçı cinayetini böyle gizlediler!

Japon suşisine Türk orkinosu

Akdeniz açıklarında avlandıktan sonra Ege ve Akdeniz kıyılarındaki çiftliklerde büyütülen orkinos ihracatından yılın 9 ayında 56,6 milyon dolar gelir elde edildi.

'Türkiye muz cumhuriyeti değildir'

Kuveyt Parlamento Başkanı Merzuk el Ghanim : “Buradan Türkiye'yi hedef almak isteyenlere sesleniyoruz. Başaramayacaksınız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir.”

Türkiye neden hedef?

Alev Alat'lı : “Türkiye kendisine biçilen rolü oynamıyor. Sadece oynamamakla kalmıyor, bir de seslendiriyor “oynamayacağım” diye. Mesele bu.”

Sanki bugünü anlatıyor...

"Milleti Osmaniye diyerek, Bizi Hintli, Özbek, Türkistanlı, Afrikalı Müslümanlarla bağımızı kesmek istiyorlar. Yani diyorlar ki. Siz hudutlarınızla sınırlısınız. Bunları diyenler maaşlarını Fransa'dan, İngiltere'den alıyorlar."

Polisten HDP'li vekile soğuk duş!

Beraberindeki grupla PKK'lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e güvenlik şube müdürünün tepkisini içeren görüntüler ortaya çıktı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Prens Selman Siyonizm'in emrinde

Milat'a konuşan Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Siyonizm'e adapte olan Suudi Prens Selman'a, yeni Filistin haritasına tüm Arap ülkelerini ikna etme görevi verildiğini belirterek “Kaşıkçı da bu projenin önünde engel görüldüğü için öldürüldü” dedi.

Günün Ayeti, Hadisi, Duası

Günün Ayetini, Hadis-i Şerifini ve Duasını sayfamızdan okuyabilirsiniz...

ABD Selman'ın biletini kesti!

Kaşıkçı'nın konsolosluktaki katledildiğine dair Riyad yönetimi tarafından yapılan gece yarısı açıklamasını 'rencide edici' bulan Kentucky Senatörü Cumhuriyetçi Rand Paul, veliaht Prens Selman'ın görevden alınması gerektiğini söyledi.

Kaşıkçı cinayetine ilişkin yeni görüntüler!

Öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Fatih Evlendirme Dairesi'ne gittiği ve öldürüldüğü gün yurt dışından döndüğü anların görüntülerine ulaşıldı.

Bu kategorideki diğer haberler