İçişleri Bakanı Soylu, "Türkiye, son 15-16 yılda büyük sıçramalar gerçekleştirdi. Bunun devam ettirilmesi lazım." dedi.

Güncelleme: 13.06.2018 08:31

İçişleri Bakanı Soylu, "Türkiye, son 15-16 yılda büyük sıçramalar gerçekleştirdi. Bunun devam ettirilmesi lazım." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Sarıyer'de sahurda vatandaşlarla bir araya geldi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin demokrasiyle ayakta kaldığını söyledi. 24 Haziran seçimlerinin sıradan bir seçim olmadığını aktaran Soylu, şunları kaydetti: 

"24 Haziran seçimleri sadece bizim kendimize ait seçimler değil, gelecek neslimizi aynı zamanda dünyada Türkiye'den, bir haksızlıkla karşılaşırsa kuvvet bekleyen ülkeleri ve milletleri, aynı zamanda da tarihimizin bize bıraktığı emaneti ve mirası ilgilendiren bir seçimdir. Çünkü bu seçimin özelliği şudur: Bu seçim, bizim sürekli olarak şikayet ettiğimiz vesayet sistemi defterini kapatan bir seçimdir. Meclis ve hükümet arasındaki çatışmayı ortadan kaldıran, her birini kendi adına, kendi görevine yoğunlaştıran ve bütün bunlarla birlikte yarına ait bu anlayışı artık 24 Haziran'dan itibaren başlatan bir seçimdir. Bu seçimin bir özelliği daha var. Türkiye, son 15-16 yılda büyük sıçramalar gerçekleştirdi. Bunun devam ettirilmesi lazım. Bu seçimin bir özelliği daha var. 16 yıldır Türkiye'yi yöneten Recep Tayyip Erdoğan, daha fazla artan bilgisiyle tecrübesiyle ve daha fazla tanıdığı dünyayla Türkiye'de çözüme yönelik koyduğu önerilerle bütün bunları birleştirerek Türkiye'yi önümüzdeki 5 yılda çok daha iyi bir noktaya getirecek."

Daha sonra Şebinkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği'nin sahur programında iş adamlarıyla bir araya gelen Soylu, her darbenin ve siyasal krizin faiz lobisine yaradığını ifade etti. Bakan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye'de 15 Temmuz oldu, ertesi sabah borsa da dahil bütün ekonomik aktörler aynen yoluna devam etti. Türkiye ekonomisi çok güçlü oldu. Bütün abanmalarına rağmen Türkiye'nin ekonomisini alt üst edemediler. Türkiye hakikaten 21. asra çok iyi başladı ve Türkiye 21.asrı iyi yönetiyor. Biz, 1990 ile 2000 arasında, bahsettiğim sebeplerden dolayı maalesef iyi yönetemedik. Problem bizde değildi. Millet oyunu 2002'de değiştirdi ve 21.asırda yepyeni bir süreç başladı. Şimdi bu sürecin birinci sıçramasını yaptık, şimdi sıra ikinci sıçramasında. İkinci sıçramayı daha önce yapacaktık aslında...Ama öyle olaylarla üzerimize topyekün geldiler ki Gezi olayları, 17-25 Aralık, 6-7 Ekim ve en son 15 Temmuz\u2026 Bütün bunların hepsi asıl Türkiye'nin istikametini şaşırtmak içindi. Hedeflerinden Türkiye'yi ayırmak ve Türkiye'yi yalnızlaştırmak içindi. Ama Allah'a şükürler olsun, önümüze öyle fırsatlar çıktı, O, bu fırsatları öyle bir şekilde yönetti ki bugün seçimle reyle oyla milletten aldığı güçle ayakta kaldı, devrilmedi, otobüsü duvara çarpmadı, kaza yapmadı ve aynı zamanda Türkiye'yi bugün dünya ülkeleri arasında güçlendirdi. Herkes bunun farkında. Acaba şimdi 'ne yapabilirizin' telaşı, endişesi var."

Türkiye'nin dünyanın en vazgeçilmez enerji koridoru bölgelerinden biri olduğunu aktaran Soylu, "Avrupa'nın ve Batı'nın iki şeye ihtiyacı var. Enerjiye ihtiyaçları var. Geçmiş tarihlerde enerjinin çıktığı yer önemliydi. Şimdi geçtiği yer de önemli. Ve Türkiye buradan kendi payına düşeni alıyor. Bunu daha da azaltmaya çalışıyorlar. En önemli ikinci mesele ise biraz önce söylediğim İpek Yol. Yani modern İpek Yolu'nu yeniden ihya ve inşa etmek. Türkiye onu da beceriyor." ifadelerini kullandı.

En etkin Müslüman liderler listesine Erdoğan damgası!
Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
BM: Türkiye'den talep gelirse...
ABD'den tehdit gibi 'Kaşıkçı' çıkışı!
Bulunan sır araçtan iki bavul çıktı!
AP'den Kaşıkçı açıklaması
Özil'den takdire şayan paylaşım
'Kaşıkçı' olayındaki sır araç inceliyor!
Bakan Albayrak'tan 'bütçe' açıklaması!
Bomba iddia! Kaşıkçı'nın cesedi bulundu
Başkan Erdoğan'dan öğretmenlere müjde!
Eğitimde yeni dönem başlıyor!
FETÖ'cüler Yunan gibi yüzerek kaçıyor!
Erdoğan'ın açıklamasına May'den destek!
Bahçeli'nin ittifak çıkışına Erdoğan'dan cevap
Erdoğan'dan Suud'a Kaşıkçı çağrısı
Bahçeli: Yerelde ittifak bitmiştir

Japon suşisine Türk orkinosu

Akdeniz açıklarında avlandıktan sonra Ege ve Akdeniz kıyılarındaki çiftliklerde büyütülen orkinos ihracatından yılın 9 ayında 56,6 milyon dolar gelir elde edildi.

'Türkiye muz cumhuriyeti değildir'

Kuveyt Parlamento Başkanı Merzuk el Ghanim : “Buradan Türkiye'yi hedef almak isteyenlere sesleniyoruz. Başaramayacaksınız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir.”

Türkiye neden hedef?

Alev Alat'lı : “Türkiye kendisine biçilen rolü oynamıyor. Sadece oynamamakla kalmıyor, bir de seslendiriyor “oynamayacağım” diye. Mesele bu.”

Sanki bugünü anlatıyor...

"Milleti Osmaniye diyerek, Bizi Hintli, Özbek, Türkistanlı, Afrikalı Müslümanlarla bağımızı kesmek istiyorlar. Yani diyorlar ki. Siz hudutlarınızla sınırlısınız. Bunları diyenler maaşlarını Fransa'dan, İngiltere'den alıyorlar."

Polisten HDP'li vekile soğuk duş!

Beraberindeki grupla PKK'lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e güvenlik şube müdürünün tepkisini içeren görüntüler ortaya çıktı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Prens Selman Siyonizm'in emrinde

Milat'a konuşan Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Siyonizm'e adapte olan Suudi Prens Selman'a, yeni Filistin haritasına tüm Arap ülkelerini ikna etme görevi verildiğini belirterek “Kaşıkçı da bu projenin önünde engel görüldüğü için öldürüldü” dedi.

ABD Selman'ın biletini kesti!

Kaşıkçı'nın konsolosluktaki katledildiğine dair Riyad yönetimi tarafından yapılan gece yarısı açıklamasını 'rencide edici' bulan Kentucky Senatörü Cumhuriyetçi Rand Paul, veliaht Prens Selman'ın görevden alınması gerektiğini söyledi.

Bahçeli: Yerelde ittifak bitmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada gündemi sarsan ifadeler kullandı. Bahçeli "Yerel seçimlerde ittifak beklentimiz kalmamıştır" dedi.

Günün Ayeti, Hadisi, Duası

Günün Ayetini, Hadis-i Şerifini ve Duasını sayfamızdan okuyabilirsiniz...

Bu kategorideki diğer haberler