Kırgızistan'da FETÖ'nün en önemli hamisinin 'geçici başbakanlık' makamına getirilmesi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "FETÖ, Kırgızistan'da darbe yapabilir" ifadesinin ne kadar isabetli olduğunu ortaya koydu.

Güncelleme: 04.09.2017 17:10

Kırgızistan'da FETÖ'nün en önemli hamisinin 'geçici başbakanlık' makamına getirilmesi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "FETÖ, Kırgızistan'da darbe yapabilir" ifadesinin ne kadar isabetli olduğunu ortaya koydu.

Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dış İlişkiler Birim Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'ni görevlerinde bulunan 40 yaşındaki İsakov'un, genişletilmiş yetkilere sahip Başbakanlık makamına son anda getirilmiş olması, Kırgızistan'da 'FETÖ darbesinin başlangıcı' olarak yorumlanıyor. Zira daha birkaç gün önce Başbakanlığa, Başbakan Birinci Yardımcısı Muhammetkalıy Abulgaziyev'in getirilmesi gündeme gelmiş; Cumhurbaşkanı Atambayev'in de bu kararnameyi imzaladığı duyurulmuştu. CIA muhbiri olduğu, ABD büyükelçilikleri aracılığıyla Amerika'ya bilgi aktardığı iddialarını cevaplamayan; CIA ve FETÖ ilişkilerini gizleme gereği bile duymayan İsakov'un, seçim sonrası Amerika'nın istediği yönde bir sonuç çıkmaması durumunda muhtemel bir FETÖ darbesi ile devlet başkanlığına getirilmesi de artık sürpriz olarak görülmüyor. Yeni Akit

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!
Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?
Darbeye yönelik 209 dava tamamlandı!
Meclis'te bütçe maratonu başlıyor!
Kaşıkçı hakkında yeni gelişme!
Köstebeğe teröristbaşından 'ödül' gömlek!
Trump'ın 'nükleer' şantajına Rusya'dan cevap!
5 bin 500 başpolise terfi imkanı!
Türkiye'yi yine Batı'ya şikayet etti!
Andımız ve ibadet dilinin Türkçeleştirilmesi!
Başkan Erdoğan'ın katılımıyla bugün açılıyor!
S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması!
Son röportajında 'Türkiye' övgüsü!

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Ara Güler, son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden duayen fotomuhabiri Ara Güler Galatasaray Meydanı'ndaki Üç Horan Ermeni Kilisesi'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Hem ağladılar, hem yarıştılar

Bilecik'te düzenlenen emekleme yarışmasında, anne ve babalar bebeklerinden daha fazla heyecan yaşadı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması

Suudi Arabistan Adalet Bakanı: Kaşıkçı olayı bizim egemenliğimiz altında olan bir bölgede gerçekleşti. Mahkeme için tüm belgeler tamamlanınca olay mahkemeye sevk edilecek.

Bu kategorideki diğer haberler