Uluslararası Gençlik Strateji Araştırma Merkezi(UGSAM) "Türkiye'de ve Dünya'da Think Tank'ler" adlı çalışmasını yayınladı.

Güncelleme: 09.03.2018 16:10

Uluslararası Gençlik Strateji Araştırma Merkezi(UGSAM) "Türkiye'de ve Dünya'da Think Tank'ler" adlı çalışmasını yayınladı.

UGSAM "Türkiye'de ve Dünya'da Think Tank'ler" çalışmasında Think Tank'lerin tarihi gelişimi, Türkiye'deki Think. Tank'leri ve Dünya'daki önemli Think Tank'lerin isim listesini yayınladı. UGSAM Koordinatörü Abdurrahman Gençler geçtiğimiz Pazar günü Ankara'da gerçekleştirilen UGSAM Değerlendirme ve Planlama Toplantısı'nda konuya işaret ederek şu cümleleri ifade etti. "Think Tank merkezlerinin gerçek manada önem ve mahiyeti anlaşılmadan, devletlerin yarını düşünebilmeleri yada uzun vadeli çalışmaları yapabilmeleri mümkün değildir. Bir hedefiniz olabilir lakin o hedefe giden yolu, çıkabilecek engelleri ve diğer faktörleri ancak stratejiler ile çözebilirsiniz. Bu çalışmanın önemini bilmese ABD'de neden 2000'e yakın merkez açsın ki! Etüd çalışmaları olmadan söylemler sığ ve dar ölçekli kalır. Bu stratejileri geliştirmek için  ciddi etüd çalışmaları yapılmalıdır. Elinizdeki bu dosya bizi dünyayı okuyabilmekte ileri seviyeye taşıyacaktır. Çünkü yurt dışındaki merkezler ve onların çalışmaları bilinmeden ilgili devletin yapısı, politikaları bilinemez". 

Dosyaya ulaşmak için linke tıklayınız... 

http://ugsam.com/turkiyede-ve-dunyada-think-tankler_d32.html

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Beklenen logo geldi!

Müşterilerin alış veriş yaparken daha bilincli davranabilecekleri şekilde "Türk Malı" logosu geldi. Uygulama 15 gün sonra başlıyor. Bakanlık yerli üretim logosunu ilk kez gösterdi.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Bu kategorideki diğer haberler