Beyoğlu Nişanı ve Üstün Hizmet Beratı, ünlü ressam Devrim Erbil'e verildi. Yeni sergisi "İstanbul-Şiirsel Bir Yorum'un açılışında nişanı alan Erbil, "Beyoğlu'ndaki ortam sanatı besliyor. Ben de burada sanatla iç içe büyüdüm. Eserlerim beni besleyen İstanbul'a bir armağanım" dedi.

Güncelleme: 13.10.2017 10:03

Beyoğlu Nişanı ve Üstün Hizmet Beratı, ünlü ressam Devrim Erbil'e verildi. Yeni sergisi "İstanbul-Şiirsel Bir Yorum'un açılışında nişanı alan Erbil, "Beyoğlu'ndaki ortam sanatı besliyor. Ben de burada sanatla iç içe büyüdüm. Eserlerim beni besleyen İstanbul'a bir armağanım" dedi.

Ünlü ressam Devrim Erbil'in 'İstanbul-Şiirsel Bir Yorum' resim sergisi Beyoğlu'nda sanatseverlerle buluştu. Açılış töreninde Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Erbil'e yaşamı boyunca Türk resim sanatına yaptığı hizmetler ve insanlığa kazandırdığı değerler anısına "Beyoğlu Nişanı ve Üstün Hizmet Beratı" takdim etti. Sanat hayatı boyunca birçok ödül kazandığını söyleyen Erbil, bu nişanın sanatın merkezi olan Beyoğlu'nu simgelediği için farklı olduğu belirterek "Beyoğlu'ndaki ortam sanatı besliyor. Ben de burada sanatla iç içe büyüdüm, pek çok sergi açtım. Burada sanatımı geliştiren, sanatımı olgunlaştıran bir kimse olarak, bunları İstanbul'a bir armağan olarak hazırlıyorum" dedi.

GÖZÜMDEN GÖRÜN İSTEDİM

Erbil, "Benim resimlerim, İstanbul'a şiirsel bir bakıştır. İstanbul'un güzelliklerini anlatmam gerek. Onun insan üzerinde bıraktığı coşkuyu, yaşam sevincini göstermektedir. Bu nişanın bana verileceğini sergi hazırlıklarından sonra öğrendim. Bu resimler benim İstanbul'a bakışımın en son örnekleri. Sergide özel olarak buraya özel yaptığım resimler var. İstedim ki İstanbul'u benim gözümle görün. İstanbul'un şiirselliğini görün" diye konuştu.

EMEK VERMEDEN OLMAZ

Bugüne dek sanatı, başarısı ve ödülleriyle çok konuşulduğunu belirten Erbil, "Bütün bunların özünde işimi çok sevmem yatıyor. Gece uyumadan resim yapıp ve ertesi gün yorgun ama huzur içinde kalkmak vazgeçilmez bir zevk. Benimle ilgili olan her şeyin sırrı işime büyük bir tutkuyla bağlı olmam" ifadelerini kullandı. Sanatı nankör bir sevgili olarak görmemek gerektiğinin altını çizen Erbil, "Emek vermeden bir karşılık beklemek mümkün olmaz. Bütün sanatseverlere, sanat eğitimi görenlere, öğrencilere en büyük tavsiyem: İşlerini çok ama çok büyük bir sevgiyel yapmaları. Tembelliği ben hayatım boyunca hiç affetmedim" şeklinde konuştu. Erbil'in şiirsel bir yorumla hayat verdiği İstanbul soyutlamalarının yer aldığı sergi 30 Kasım'a kadar Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu'nda ziyaret edilebilecek.

Duygularıma yön verdi

Sanat çalışmalarında eğer belli bir çizgi aşılmazsa sanatçının umudunun ve heyecanının kırılacağını niteleyen profesör, devlet sanatçısı, ressam Devrim Erbil, "Ben sanatla hayatı birbirinden ayrı tutmuyorum. Sanatım benim duygularıma yön veriyor. Hayatın bütün fırtınaları sanatın itici gücüdür. Çok acı çekerken mutluluğun resmini çok mutluyken de hayatı dengeleyebilmek için hüznün resmini yapabiliriz" dedi.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
FETÖ'cü komutan yakalandı
İslam karşıtı manifesto! 'Müslümanlar...'
Tamimi Trump'a resti çekti
İtirafçı teröristin anlattıkları tüyleri diken diken etti
İşte FETÖ'nün 'izdivaç genelgesi'
Erdoğan açıkladı! Yerel seçimlerde...
Akdeniz'de gerilim!Yunan gemisine el koydu
Fırsatçılar raftan inmek bilmiyor!
Erdoğan'ın yeni danışmanı belli oldu
ABD'deki bakım evinde dehşet anları!
Almanya'nın ağzının suyu aktı: Türkiye ekonomik açıdan sağlıklı bir ülke
Son gün 1 Ekim
Almanya ile yeni dönem
 İdlib'de sınırlar belirlendi
Yarın İstanbul'da ulaşım yüzde 50 indirimli

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

YBŞ'li teröristler görüntülendi

Irak'ta terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) militanları Musul vilayetinin Sincar ilçesinde görüntülendi.

Gökyüzünde muazzam gösteri

TEKNOFEST İstanbul'un ilk gün etkinlikler kapsamında iki Atak taaruz helikopteri alçak uçuş yaparak yöresel harman dalı oyunu figürleriyle festival alanında gösteri yaptı.

Park halindeki arabaya ayı girdi

Kuzey Karolina'da bir ayı park halindeki arabaya girdi. Sürücü koşarak kaçmak zorunda kaldı.

Çok Okunanlar

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü ismi değişti

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü, isim değişikliğine gitti. 

Şeyhin 'putperestlik' suçlaması o işletmeyi kapattı!

Kuveyt'te bir 3 boyutlu yazıcı dükkanı, bir şeyhin "burada putperestlik yapılıyor" suçlamasının ardından kapatıldı.

'Güler yüz, tatlı kelam, aldandığımı itiraf ediyorum'

Altan kardeşler ve Ilıcak davasında istinaf duruşması görülüyor. İlk savunmayı yapan Nazlı Ilıcak, "Asla cemaat diktatörlüğünü savunamam" dedi. Ilıcak, FETÖ'nün terör örgütü olduğunu darbe girişiminden sonra anladığını belirterek, "Güler yüz, tatlı kelam… Dini faaliyetleri beni cezbetti. Aldandığımı itiraf ediyorum" şeklinde ifade verdi.

İtalya'nın ‘Kangal' isteğine Türkiye'den yanıt!

Sivas Kangal köpeklerinin, İtalya'nın Toskana bölgesinde yaşanan kurt saldırılarının ardından yerel belediye meclisinde görüşülmesi Türkiye'de memnunlukla karşılandı. Kangal üreticisi Hüseyin Yıldız, "Bu köpeklerin yurt dışına çıkması yasak. Sadece Tarım Bakanlığı iznine tabi. Bu izin verilirse köpeklerimizin İtalya'ya gitmesinden gurur duyarız" dedi.

Bu kategorideki diğer haberler