Uzmanlar Dünyanın manyetik alanının büyük bir tehlike içerisinde olduğunu belirtti.

Güncelleme: 08.03.2018 10:41

Uzmanlar Dünyanın manyetik alanının büyük bir tehlike içerisinde olduğunu belirtti.

İsrail

Afrika'nın altındaki ilginç doğa olayı, dünyayı atmosferdeki doğa olaylarına karşı koruyan manyetik alanını olumsuz yönde etkiliyor. Manyetik alan Dünya'yı kaplıyor ve güneş fırtınaları ve kozmik radyasyondan koruyor. Rocherster Üniversitesi'nden uzmanların yaptığı bir araştırmaya göre kutupların manyetik özellikleri 780 bin yıl önce yer değiştirdi ve bu durum tekrarlanabilir. Demir Çağı'nda Afrika'da kullanılan kil barınakların üzerindeki pişmiş mineralleri inceleyen uzmanlar, Dünya'nın manyetik alanının bin yılda uğradığı durumlar hakkında önemli bilgiler elde etti. Son 160 yılda manyetik alanın inceldiğini belirleyen uzmanlar, dünyayı radyasyondan korumakta yetersiz kaldığını ve kayabileceğini ifade etti.

PUSULALAR GÜNEYİ GÖSTEREBİLİR
Uzmanlar bu değişikliğin manyetik kutuplaşmayı da kaydırabileceğini bu nedenle pusulaların kuzey yerine güney kutbunu gösterebileceğini belirtiyor. Afrika'nın altında meydana geldiği tespit edilen bu duruma "Güney Atlantik Anomalisi" adı veriliyor. Bu anomalinin Zimbabwe'den Şili'ye kadar kayabileceği belirtiliyor. Güney Atlantik Anomalisi Bilim insanları bu durumun her 200 bin ila 300 bin yılda bir gerçekleşebileceğini ve dünya tarihinde toplamda birkaç kez gerçekleştiğini tahmin ediyor. Yaklaşık 40 bin yıl önce de manyetik alanın böyle bir değişikliğe uğramasına ramak kaldığı ancak tekrar eski düzenine kavuştuğu belirtiliyor.

Çok Okunanlar

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

Şehzade Orhan Osmanoğlu'ndan bomba bir yazı

2. Abdülhamit Han'ın torunu Şehzade Orhan Osmanoğlu istihbarat servisinin önemi ile ilgili çok dikkat çeken bir yazı yazdı. Osmanoğlu 'Aslanlarımız çakal avında..' başlıklı yazısında Sultan Abdülhamid Han'ın kurduğu istihbarat teşkilatını da anlattı.

Paralel manyaklık!

FETÖ örgütünden bir üsteğmen hakkındaki iddianamede mahrem liderlerinden biri şunları söyledi: “Cep telefonlarını son iki rakamlarını 99'a tamamlayacak şekilde kodlayıp kâğıda kaydederdik. Kendi cep telefonumdan asla aramazdım, evime uzak büfelerden kontörlü telefonlardan arıyordum. Birkaç kişiyi arayacağım zaman farklı büfeleri gezerdim.”

Bu kategorideki diğer haberler