Çözüm sürecinin en çok konuşulan valilerinden biri olan Ağrı Valiliği görevinde bulunan ve şu anda Merkez Valisi olarak görev yapan Musa Işın'ın "Kürtlerin PKK ile İmtihanı" adlı kitabı, Timaş Yayınları'ndan çıktı.

Güncelleme: 17.04.2018 17:29

Çözüm sürecinin en çok konuşulan valilerinden biri olan Ağrı Valiliği görevinde bulunan ve şu anda Merkez Valisi olarak görev yapan Musa Işın'ın "Kürtlerin PKK ile İmtihanı" adlı kitabı, Timaş Yayınları'ndan çıktı.

PKK'nın Kürtleri temsil etmediğini; aksine, en büyük kötülükleri Kürtlere yaptığını belirten Işın, PKK terör örgütünün, Kürtlerin hasmı olduğunu belirtti. PKK'nın, Kürtlerin inançlarını, ailelerini, çocuklarını, canlarını ve mallarını hedef aldığını söyleyen Işın, "öncelikle PKK kimdir, Kürtler kimdir, PKK neyi amaçlıyor onu çok iyi bilmek gerekiyor. Bir örgütün ne söylediğinden ziyade ne yaptığı çok önemlidir, Kürtlerin gelenek ve görenekleri ile tamamıyla zıt olan bir örgüt var karşımızda, her şeyi bir kenara bırakın inanç bazında Kürtler ile PKK'nın uyuşmadığı apaçık ortada. PKK 33 yıllık tarihi boyunca bırakın Kürtlerin lehine bir şey yaptıklarını, Kürtleri tüm değerleriyle, mefahirleriyle yok etmeye çalıştıklarını görüyorsunuz. PKK ilk Kürt katliamını 8 Kasım 1984 yılında Siirt'in Eruh ilçesinin Karageçit köyüne (sonradan Şırnak'a bağlanıyor) yapıyor. PKK bu köyde 5'i kadın 4'ü çocuk olmak üzere toplamda 9 Kürt vatandaşımızı şehit ediyor. Bir örgüt sizi temsil ediyorsa sizi neden öldürsün, bir örgüt sizi temsil ediyorsa sizden neden zorla haraç alsın ve bir örgüt sizi temsil ediyorsa sizleri neden göçe zorlasın. Şimdi tüm bu fotoğrafa baktığımız zaman PKK terör örgütünün, Kürtlere düşmanlık yaptığını çok rahat bir şekilde görebiliyoruz. Bir düşman tutsanız bu halkı ortadan kaldırın, maddi ve manevi bütün değerlerini, mefahirlerini yok edin derseniz ancak bu kadarını yapabilir. Moğol istilasında Bağdat'a yapılanlar bugün malesef PKK tarafından Kürtlere yapılıyor" dedi.

"HDP, PKK'nın Siyasi Sözcülüğünü Yapmakta"

Kitabın birçok bölümünde Çözüm sürecini de kaleme aldığını belirten Işın, çözüm sürecinde Devlet PKK'nın siyasi kanadına dedi ki; şiddeti bırakıp siyaset yapın, anneler ağlamasın, ülkenin maddi ve manevi kaynakları heba olmasın. PKK'nın siyasi kanadı HDP ise dedi ki; biz hem siyaset yaparız hem de şiddet uygularız. Ki zaten HDP'nin şuana kadar üstlenmiş olduğu görev, PKK'nın yapmış olduğu katliamları, zulümleri meşrulaştırmak ve siyasi sözcülüğünü yapmaktı. Hatta bunu aşikar bir şekilde dile getirerek biz PKK kınayamayız dediler. Öte yandan devleti oyalamaya çalıştılar, yaşlıları ve hasta olanları ülke dışına çıkardılar. Devletin, hükümetin bütün iyi niyetlerine rağmen sürekli devleti tehdit ettiler, parmak salladılar, aşağıladılar ve bu süreçte de katliamlarına maalesef devam ettiler. Devletimiz baktı ki bunlar oyalama peşinde 24 Temmuz 2015 yılında, PKK'nın bütün kamplarına yönelik operasyon başlattı ve çözüm sürecinin bitmesiyle PKK'nın da miladı dolmuş oldu" ifadelerini kullandı.

"PKK'nın Asıl Amacı Kürtleri Densizleştirmek"

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın, inançsız, marksiz ve İslam düşmanı bir kişi odluğunu belirten Işın, "Kürtler dindar, mütedeyyin ve namuslu insanlardır. Öcalan'ın dediklerine baktığınız zaman Efendimiz'e (sav) çok büyük hakaretler yapmakta. Buradan da görüyoruz ki örgütün yapısı hiçbir şekilde Kürtlerin örf ve adetlerine uyuşmadığı aşikar bir şekilde ortada. Kürtlerin maddi ve manevi mefahirleri ne var ise onları tahrip etmekte ve onlara düşman olmakta. PKK'nın asıl amacı şudur; Kürtleri densizleştirerek yol almaktır, kaymakamlık ve Valilik yaptığım dönemlerde elime ulaşan bilgi ve dökümanlarda, onların eğitimlerinde vermiş olduğu seminerlerde ilk ele aldıkları eğitim konusu Allah'a inanmamaktır, Allah'ı inkar etmektir, Efendimiz Hz Muhammed (sav)'e saldırmaktır. Öte yandan tüm inançlarda ifade edilen bütün günahları da işliyor, insanca yaşamı engellemek için tüm değerleri alt üst ediyorlar,  hastaneleri, okulları yakıyorlar, bunlarla da yetinmeyip doktorları ve öğretmenleri şehit ediyorlar" dedi.

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

İstanbul 18 Eylül trafiğe kapatılacak yollar hangileri?

Bu akşam oynanacak olan Galatasaray- Lokomotiv Moskova maçı nedeni ile İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbullular 18 Eylül akşamı trafiğe kapatılacak olan yolların hangileri olduğunu araştırıyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

Bu kategorideki diğer haberler