Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte yeni sistem ödeme uygulamaları ortaya çıkmıştır. Bunlar içerisinde paykasa ödeme sistemi internetin gelişmesiyle ve insanların ödeme sistemine duyduğu ihtiyaçlara yeni çözümler üretmek amacıyla meydana gelmiştir.

Güncelleme: 27.04.2017 14:51

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte yeni sistem ödeme uygulamaları ortaya çıkmıştır. Bunlar içerisinde paykasa ödeme sistemi internetin gelişmesiyle ve insanların ödeme sistemine duyduğu ihtiyaçlara yeni çözümler üretmek amacıyla meydana gelmiştir.

Peki bu sistem nasıl işler?

Alışveriş yapılan e-ticaret internet üzerinden kredi kartı kullanmadan sadece bir kerelik kullanılabilecek 16 numaradan oluşan bir koddur. Paykasa logosu taşıyan alışveriş yapan e-ticaret sitelerinde bu kartı kullanarak rahat ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmak mümkün hale gelmiştir. Paykasa çalışma sistemini açıklamak gerekirse, alışveriş yapmak istediğimiz paykasa logosu taşıyan e ticaret sitesinde ürün seçimi yapılır, ürün seçildikten sonra sistem sizi ödeme seçenekleri olduğu sayfaya yönlendirme yapar. Yönlendirdiğiniz sayfada karşınızda ödeme seçeneklerinden havale, kredi kartı, kapıda ödeme gibi seçeneklerle karşılaşırsınız, bunun dışında paykasa logosunu görürseniz, paykasa seçiminizi yaparsınız ve gerekli olan 16 haneli kodu girip ödemeyi yapabilirsiniz.

Paykasa ve Astropay Bozdum Şirketleri:

Paykasa ve astropay bozdurma şirketi olarak smartvoucher LTD şirketi Ukash bu konuda yürüttüğü faaliyetlerini durdurup Skrill grubuna tüm haklarını satmıştır. Paykasa ve astropay her ikisi de aynı sistemle çalışan bir cüzdan gibi işleyen sanal alışverişlerde, güvenilir bir uygulama.

Paykasa bozdurma nasıl gerçekleşir?

Belirttiğimiz gibi paykasa ile astropay kuru bozdurma ödeme sisteminin zorunlu kıldığı bir yöntemdir. Bu sebeple paykasa ile yapılan alışveriş sonucunda arta kalan paranın üstü için bir kod gönderilecektir. Bu gönderilen paykasa kodu nakit paraya çevrilmesini isterseniz, öncelikle paykasa bozdurma için güvenilir bir site bulmak gerekir. Bunun için daha önce bu konuda işlem yapan ve güven konusunda tam not alan siteden işlem yapılır. Ayrıca paykasa ile astropay kuru paykasa güncel olarak euro kuru ile bağlantılı olduğundan sürekli kur güncellemesiyle karşılaşabilir ve değişen bu kur değişikliğinden faydalanabilirsiniz. Astropay kuru paykasa kurumdan farklı bir kur ile bağlantı olduğundan paykasa ile astropay kuru arasında farklar olabilmektedir. Paykasaeuro kuru ile güncel kurdan bozdurulurken; astropay kuru ise dolar kuru üzerinden bozdurulur.

Avantajıları olarak paykasaya göre astropay kuru bozdurma daha avantajlı gibi görünüyor. Güncel kur takibini buradan rahatlıkla yapabilirsiniz https://www.paykasakartsatinal.gen.tr/unutmayın kurlar döviz yükselişi ve düşüşüne göre değişkenlik göstermektedir.

Hafızayı güçlendiren dua

Nazar duası okuyan neden esner?

Tavşan eti helal midir?

Felak Nas dinle
Yasin suresinin hadislerde geçen 10 faydası

Vakıa suresi Latin harfleri ile okunuşu nasıldır?

Ayetel kürsi duasının okunuşu ve manası nasıldır?

Fetih suresinin sırları