HMD Global ile Android işletim sistemine geçiş yapan Nokia'dan müjdeli haber geldi. HMD'nin ürün sorumlusu Juho Sarvikas, Nokia 3 dahil tüm Android'li Nokia'ların yeni güncellemeyi (Android 8 Oreo) alacağını duyurdu.

Güncelleme: 05.09.2017 12:12

HMD Global ile Android işletim sistemine geçiş yapan Nokia'dan müjdeli haber geldi. HMD'nin ürün sorumlusu Juho Sarvikas, Nokia 3 dahil tüm Android'li Nokia'ların yeni güncellemeyi (Android 8 Oreo) alacağını duyurdu.

Bir dönemin açık ara en popüler telefon markası olan Nokia, akıllı telefonların piyasaya çıkmasıyla popülerliğini yitirmiş, Apple ve Samsung ile rekabet edememişti. Daha sonra Microsoft'un bünyesine geçerek Windows'un mobil işletim sistemini kullanan Nokia, bu alanda da başarılı olamadı ve nihayetinde yeniden el değiştirdi ve HMD Global'e katıldı.

HMD, Nokia'nın yeni modellerinde Android işletiminin kullanılacağını açıkladı ve bu doğrultuda geliştirdiği yeni akıllı telefonları Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6'yı tanıttı. Ülkemizde de makul fiyat aralığında satışa çıkan bu modeller, kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı.

Nokia'nın yeni modellerinin Türkiye fiyatı belli oldu
Gelgelelim yeni Nokia modellerine dair en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de Android 8 Oreo güncellemesini alıp almayacağıydı. İşte HMD'nin ürün sorumlusu Juho Sarvikas'ınyaptığı açıklamayla bu soru işareti de giderişmiş oldu.

Sarvikas, Nokia 3 dahil tüm modellerin Android Oreo güncellemesini alacağını duyurdu fakat güncelleme tarihiyle ilgili herhangi bir bilgi vermekten kaçındı.

Bildiğimiz üzere Android akıllı telefonların en büyük sorunları arasında güncelleme gösteriliyor. Zira Android 8 Oreo çıkacak olmasına rağmen hala bazı telefonlara Android 7 Nougatgüncellemesi gelmedi. Bu nedenle Nokia'nın Android modellerine Oreo güncellemesinin ne zaman geleceği de henüz belirsizliğini koruyor.

Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!
Yerli üretimle düşmanı titretecek 'Atak'
MEB'den 'andımız' açıklaması!
'Göç'ün sebeple 'göçmenleri' konuşacak!
Dünyanın tüccarları bu toplantıda buluştu!
İstanbul-Kiev arasındaki krizde karar verildi!
Erdoğan'dan 'üniversite' eleştirisi
Ankara Büyükşehir'den tarihi 'yazılım' kararı!
Siyon terörüne karşı nöbet! 122.gün
Çavuşoğlu'ndan ses kaydı iddialarına yanıt
İstanbul'da 'Suriye' zirvesi! Tarih netleşti
'Bilge Kral' bugün hayata gözlerini yummuştu
Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye
Partilere ayrılacak bütçe payı belli oldu
'Kaşıkçı'nın ses kaydında' bomba iddia!

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Nereye gitti şimdi bu?

Rakunlar bir şeyi yemeden önce yıkamak isterlermiş. Bu rakuna da pamuk şeker vermişler

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Danıştay'dan 'andımız' kararı

Türk Eğitim-Sen tarafınan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince 'öğrenci andı'nı yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali için Danıştay'da dava açtı.

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Bu kategorideki diğer haberler