İstanbul yeni yılın ilk günü trafiksiz bir sabaha uyandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden alınan verilere göre yeni yılın ilk günü trafik yoğunluğu yüzde 1'i gördü.

Güncelleme: 01.01.2018 15:08

İstanbul yeni yılın ilk günü trafiksiz bir sabaha uyandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden alınan verilere göre yeni yılın ilk günü trafik yoğunluğu yüzde 1'i gördü.

Yeni yılın ilk günü İstanbul'da vatandaşların alışık olmadığı manzaralar yaşandı. İstanbul'da hangi yolllar trafiğe kapalı? İstanbul'da yollar adeta bomboş kalırken, trafik yoğunluğu yüzde 1'e kadar düştü.

YENİ YILIN İLK GÜNÜ TRAFİK YÜZDE 1

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik yoğunluk haritası verilerine göre; saat 11.00 sıralarında yoğunluk yüzde 1'e kadar düştü. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde de araç yoğunluğu olmadığı görüldü. Sürücüler yollarda rahat bir şekilde ilerledi.

HARİTA YEŞİLE BÜRÜNDÜ

İşte yeni yılın ilk günü trafik manzaraları

İBB TRAFİK NASIL KULLANILIR?

İstanbul'un trafik sorunu günlük hayatın fazlasıyla önemli ölçüde aksamasına ve yaşam kalitesinin ciddi düzeyde düşmesine neden olabiliyor. Özellikle İstanbullunun mesai saati giriş-çıkışlarında, hafta içi hemen hemen gün boyu ve okul giriş-çıkış saatleri içerisinde trafik sorunu en üst düzeye ulaşıyor ki bu durumda insanların pek çok noktada gecikmeler yaşamasına ve dolayısı ile de yaşam standartlarının kalitesinin ciddi düzeyde düşmesine neden oluyor. Türkiye'de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yürütülen önemli çözüm çalışma ve projeleri bulunuyor olsa da kent içi ulaşım konusunda doğrudan uygulamalar İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İstanbul'un trafik sorununun çözümüne yönelik olarak gerçekleştirdiği projelerden birisi de İBB trafik durumu isimli uygulamadır.

Günümüz modern yüzyıl Türkiye'sinde vatandaşların yoğun olarak günlük yaşamlarının her alanında aktif şekilde kullanmakta oldukları interneti, İstanbul'da her gün yaşanan trafik sıkışıklığının çözümüne katkı sağlamak amacı ile kullanmaya başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından elektronik ortam üzerinde online İBB trafik durumu isimli bir uygulama hayata geçirildi. Dijital platform üzerinde yer alan bu dijital hizmet uygulaması ile birlikte İstanbullunun nerede olursa olsun İstanbul genelinde kent içi trafik durumuna ilişkin olarak anlık ve güncel bilgiler alabilme kolaylığından yararlanabilmesini sağlıyor.

Özellikle de her geçen gün büyük bir hız ile gelişmekte olan ve dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de de oldukça yoğun şekilde ilgi gören mobil akıllı cihazların insanların nerede olursa olsun internete erişim sağlayabilme gibi çok önemli bir fırsattan yararlanabilmesini sağladığından internet kullanım oranları da her geçen hızla artış gösteriyor. İBB trafik durumu isimli uygulama İstanbul gibi bir dünya kentinde daha modern bir hizmet yapısının oluşturulabilmesine yardımcı oluyor.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
Türkiye'den dengeleri değiştirecek hamle!
Dükkanlar 800 yıllık dua ile açıldı! Bereket olsun...
FETÖ'yü koruyan Almanya DİTİB'i hedefe koydu!
Türkiye'nin EURO 2024 adaylık dosyası açıklandı!
Lavrov'dan İdlib açıklaması! Türkiye ve Rusya...
Trump onay verdi! Rusya'ya saldırılar kapıda...
O ülkenin Cumhurbaşkanı adayı yalancı peygamber çıktı!
Teröristbaşından İran'a tehdit: Tüm gücümüzle...
Ortadoğu'yu talan edenlerden İran'a suçlama!
Trump emir verdi! Rusya'ya yeni yaptırımlar...
İbrahim Kalın: YPG'ye destek kabul edilemez
'Güler yüz, tatlı kelam, aldandığımı itiraf ediyorum'
Hükümetten Enis Berberoğlu açıklaması
ABD'nin 'terör devleti' kurma planı
Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu
İtalya'nın ‘Kangal' isteğine Türkiye'den yanıt!
Bu olay filmlere konu olur! 10 gün içinde...
Hava kuvvetlerine FETÖ operasyonu

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

YBŞ'li teröristler görüntülendi

Irak'ta terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) militanları Musul vilayetinin Sincar ilçesinde görüntülendi.

Gökyüzünde muazzam gösteri

TEKNOFEST İstanbul'un ilk gün etkinlikler kapsamında iki Atak taaruz helikopteri alçak uçuş yaparak yöresel harman dalı oyunu figürleriyle festival alanında gösteri yaptı.

Park halindeki arabaya ayı girdi

Kuzey Karolina'da bir ayı park halindeki arabaya girdi. Sürücü koşarak kaçmak zorunda kaldı.

Çok Okunanlar

Maliye okulları ses getirecek

Ankara önemli bir tarih olaya ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin önemli eğitim kurumlarından olan Maliye Okulu ülkeye mal olmuş birçok kişi kazandırmıştı. Maliye Okulları tarihi anlamak ve anlatmak adına “Maliye Okulu adı yuvasına dönüyor. Asırlık anılar yeniden canlanıyor” sloganı ile okulun bahçesine “Anı Plaketi” çakılacak.

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Türkiye AB'ye küçük dilini yutturdu: Bu inanılmaz bir şey!

AB)Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Vinals, 600 binden fazla Suriyeli çocuğun Türkiye'de okula gittiğini belirterek, "Bu inanılmaz bir başarı. dedi.

ABD ordusu zor durumda!

Dünyayı, icra ettiği kanlı operasyonlar ve kirli politikalarla kan gölüne çeviren ABD'nin ordusu zor durumda. ABD Hava Kuvvetleri'nin görev yoğunluğu, teknik sorunlar ve yetişmiş personel eksikliği nedeniyle gelecekteki olası çatışmaların koşullarını karşılamadığı belirtildi.

Bu kategorideki diğer haberler