Binlerce adayın merakla açıklanmasını beklediği YÖKDİL Sınav Sonuçları açıklandı. YÖKDİL Sınav Sonuçları sorgulamak sistemine haberimizden ulaşabilirsiniz. Tıkla YÖKDİL Sınav Sonuçları öğren...

Güncelleme: 07.04.2018 21:12

Binlerce adayın merakla açıklanmasını beklediği YÖKDİL Sınav Sonuçları açıklandı. YÖKDİL Sınav Sonuçları sorgulamak sistemine haberimizden ulaşabilirsiniz. Tıkla YÖKDİL Sınav Sonuçları öğren...

YÖKDİL sonuçları açıklandı mı? sorusunun cevabı burada. Binlerce adayın girdiği YÖKDİL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Heyecanla beklenen YÖKDİL sınav sonuçları bugün açıklandı. YÖKDİL sonuçları sorgulamak için haberimizdeki linke tıklamanız yeterli.

YÖKDİL SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

YÖKDİL sonuçları 6 Nisan tarihi itibari ile erişime açıldı.

Yetkililerden konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı ancak son sınavın sonuç tarihi değerlendirildiğinde, sınavın, yapıldığı tarihten sonra en geç 14 gün içinde açıklanacağı tahmin ediliyor. Yani bu duruma göre YÖKDİL sonuçlarının en geç 31 Mart Cumartesi gününe kadar açıklanacağı öngörülüyordu. Ancak sonuçlar beklenilen tarihte açıklanmadı.

YÖKDİL baraj puanı ne kadar?

İlgili mevzuat ile ilgili düzenlemelerimizde olduğu ve YDS sınavında uygulandığı gibi, doktora başvuru sürecinden en az 55, doçentlik başvuru sürecinde de en az 65 olması gerekecektir.

YÖKDİL HANGİ ALANLARDA YAPILIYOR

Alana özgü ilk akademik dil sınavı olan YÖKDİL, mevcut Yabancı Dil Sınavı'nın (YDS) yanında, adayın alanındaki (fen, sosyal ve sağlık) İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça yeterliliğini belirlemeye yönelik "akademik yabancı dil sınavı" niteliği taşıyor. YÖK tarafından yürütülen YÖKDİL Sınavı, Anadolu ve Ankara üniversiteleri iş birliğiyle hayata geçirildi. Sınav soruları Ankara Üniversitesince hazırlanırken, sınavın organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından yapıldı.

Sınava, yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar başta olmak üzere yabancı dil bilgisi seviyesini ölçmek isteyenler, üniversitelerce kendilerinden dil yeterlilik puanı istenen öğrenciler ve diğer adaylar da katılabiliyor.

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

İstanbul 18 Eylül trafiğe kapatılacak yollar hangileri?

Bu akşam oynanacak olan Galatasaray- Lokomotiv Moskova maçı nedeni ile İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbullular 18 Eylül akşamı trafiğe kapatılacak olan yolların hangileri olduğunu araştırıyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

Bu kategorideki diğer haberler