Cemaat'in gazetesi Zaman'dan, Hürriyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamaların ardından Hüseyin Çelik'e jet destek geldi.

Güncelleme: 10.02.2016 16:18

Cemaat'in gazetesi Zaman'dan, Hürriyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamaların ardından Hüseyin Çelik'e jet destek geldi.

AK Parti kurucusu Hüseyin Çelik'in bugün Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamalara Cemaat'in Zaman gazetesinden jet destek geldi. Gazetenin yazarı Mümtaz'er Türköne, bugün yazı günü olmamasına rağmen gazetenin internet sitesine Çelik'e destek veren bir analiz kaleme aldı.
ELEŞTİRİLER İÇERDEN
Mümtaz'er Türköne, AK Parti kurucularından Hüseyin Çelik'in dile getirdiği 5 temel soruna destek vererek, "Hepimizin veya çoğunluğun bir şekilde üzerinde mutabık kalacağı sorunlar bunlar. Hepsini ağırlaştıran ve çözümü zorlaştıran, her şeyin gelip dayandığı bir tek sorun var: Saray etrafında oluşan iktidar tekeli. Bu tekelin sürmesi için bu sorunların büyümesi gerekiyor" dedi. Türköne, "Hüseyin Çelik'in kendi web sayfasında yazdığı, özellikle bugün Ahmet Hakan'a sıraladığı eleştiriler çok fazla içerden, AK Parti'nin derunundan geliyor" ifadesini kullandı.
BAŞKALDIRININ MEMLEKET MESELESİNE DÖNÜŞMESİ
Çelik'in Erdoğan'dan daha fazla AK Parti'li olduğunu iddia eden Türköne, "Bülent Arınç'ın, Hüseyin Çelik'in sözlerinde elbette istiskale uğramış ricale özgü kişisel renkler var; ancak bu başkaldırının bir memleket meselesine dönüşmesi kaçınılmaz. Onlar partileri adına tek bir kişiye karşı konuşuyorlar, ya sarayın içinde kaç partili var? Ağır topların bu çok ses getiren sözleri AK Parti'de neden sessizlikle karşılanıyor? Bu sükutta Arınç ve Çelik'in haklılığının ve duygulara tercüman olmasının payı yok mu?" diyerek AK Parti içinde bir başkaldırı mesajı verdi.
Yemin töreninden gururlandırıcı fotoğraflar
Özel harekat polisinden tatbikat
Bolu Dağı'nda eşsiz kış manzarası
Ankara'daki kazadan ilk kareler
İşte karşınızda yeni Skoda Scala

Günün diğer manşetleri

İki güzel adam

İki güzel adam. Biri, akan trafikte köpeğin karşıdan karşıya geçmesini sağlıyor. Diğeri ise aracını durdurup köpeğe yiyecek bir şeyler veriyor.

"Doğu Ekspresi"ne yoğun ilgi

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ'nin en uzun rotalarından Ankara-Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi, yabancı turistlerden de yoğun ilgi görüyor.

1977 yılından beslenme saati

1977 yılında bir okulda öğrencilerle yapılan tarihi röportaj

Yardıma vale koştu

Esenler Millet Bahçesi açılışa hazır

Türk askerine 1912 yılından bu yana hizmet veren Esenler-Atışalanı'ndaki Metris Kışlası'nın yerine inşa edilen Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi'nin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle 16 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek.

'Macron'un polisi' göstericilere daldı!
Saldırı hazırlığındaki hainler gebertildi
28 Şubat kafası yine sahnede
ABD'nin etekleri tutuştu! Küstah tehdit
Erdoğan'dan çok sert tepki
Meteoroloji tarih verdi!
Yeni yılda destek artıyor!
Altuğ Verdi'nin kanı yerde kalmadı
Sırada 7 bakanlık daha var!
Ücretler iade edilecek
Hadlerini aştılar!
Fransa yine diken üstünde!
Alışverişte yeni dönem!
TMSF incelemelerinde bulundu
'Korkuyorum!' demişti
Saldırı hazırlığındaki hainler gebertildi
28 Şubat kafası yine sahnede
Mavi listede bulunan terörist teslim oldu!

En Çok Okunan Haberler