YAZARLAR

Tüm Yazıları Cihad Artan

Kör gözüm parmağına

11.04.2019 00:05

31 Mart “tarihini” geride bıraktık. “Tarihini” diyorum çünkü özellikle İstanbul özelinde ortaya çıkarılan usulsüzlükler, seçimin daha çok SU GÖTÜRECEĞİNE delalet ediyor. Kamuoyu gözü önünde cereyan eden kaydırmalar, usulsüz seçmen taşınması, sisteme girilen on binlerce asılsız oy ve dışarıdan atanan sandık görevlileri, sadece tartışmaların bize yansıyan boyutu. Dış mihrakların ısınma turları, içeride aba altından sopa gösterenler ve sosyal medyada “sokağı işaret edenler” ise belki de hiç fark etmediğiniz tarafını teşkil etmekte… Yanlış anlaşılmasın sakın! Hukuki süreç devam ederken, yargı erklerinin KAMU VİCDANINI RAHATLATACAK kararı vereceğinden en ufak bir şüphemiz yoktur. Asıl olan da herkesin bunu hazmetmesidir. Fakat bu durum; mevcut siyasi atmosferi fırsat bilip mevzilenen, içimizdeki fitne bazları görmezden gelmek anlamını da taşımıyor. Kaldı ki bu Milletin ötekileştirici, nefret kusan, kaos şakşakçısı, maskeli tiplerden geçmişte neler çektiği ayan beyan ortada.  

O yüzden bugüne dek maruz kaldığımız sıkıntıların, DIŞ KAYNAKLI VE KONJONTÜREL normlara dayandığı düşünürse, dışarıdaki gelişmeleri es geçmememiz önem arz ediyor. Ne alakası var demeyin! Zira Netanyahu’nun “Batı Şeria’yı ilhak edeceğiz” vaadinden tutunda, YENİ ZELANDA’da verilen AYASOFYA ve İSTANBUL mesajına, seçimlerin hemen ertesi günü yapılan S-400 tehdidinden, F-35’lere ilişkin Pentagon’dan gelen haberlere hiçbiri öylece geçiştirilemez. Tüm bunların TAMAMLAYICI UNSURU olarak, çekilme fotoğrafları verip K. Suriye ve Fırat'ın Doğusunda planlar yapmaları da, “kör gözüm parmağına” değimiyle eş değer nitelikte. Keza bizi S-400 ve F-35’lerle sıkıştıran malum güçlerin, öbür yandan PKK/YPG'ye silah, para, lojistik desteğini hala esirgememesi fazla söze hacet bırakmayan cinsten. Daha da ötesini söyleyeyim;  Derin Amerika’nın, Afrika Baharı'na start verdiği son dönemde Libya ve Sudan’ı da bu skalaya eklersek, kurulan GİRİFT İLİŞKİ AĞINI çözebilmek kaçınılmaz hale geliyor.  

Hülasa İsrail ve ABD öncülüğündeki, Doğu Akdeniz gazının Avrupa'ya ulaştırılmasını hedefleyen "East-Med" projesinin, değindiklerimizin İLK AYAĞINI oluşturduğu kesinlikle yadsınamaz. Musul, Kerkük ve Deyrizor’dan uzanan enerji güzergâhının, Doğu Akdeniz ile birleştirilmek istenmesi de İKİNCİ AYAĞI. Doğu Akdeniz’i söz konusu hat ile buluşturan topraklarda, PKK/YPG varlığının korunması ise ÜÇÜNCÜ AYAĞIN en bariz dayanağı… Yani resmin bütüne baktığımızda; Ortadoğu, Afrika ve Akdeniz'in tasarımını amaçlayanların, enerji kaynaklarına yekten sahip olması adına hepsini birer SACAYAĞI olarak özetleyebiliriz. Öyle ki SAPKIN İNANÇLARININ da su, önemli madenler ve enerji kaynaklarının ele geçirilebilmesi için, buralardaki ülkelerinin dizayn edilmesine salık verdiği gayet açık. Böylece kendilerine uyumlu çalışacak yapıları söz sahibi yapacak, tüm materyalleri menfaatlerine göre kullanacak ve “Tek Dünya Devleti” olma yolunda katıksız avantaj sağlayacaklarını umuyorlar akıllarınca.

Şimdi soruyorum! Devletimizin son yıllarda yaptığı AFRİKA YATIRIMLARI, AKDENİZ’DE BOY GÖSTERMESİ, K. SURİYE’YE MÜDAHALE sinyali vermesi… vb. atılımlar, bu kirli oyuna sekte vurmuyor mu sizce de? ELBETTE Kİ VURUYOR. Öyleyse Trump’un Golan Tepeleri çıkışı, Mike Pence’in Türkiye’yi tehdit etmesi ve GÜVENLİ BÖLGE ayağına PKK/YPG devleti kurmak istemeleri neyse, bölgeye müdahale etmememiz için ekonomik operasyonlarla yüklenmeleri, sözlerini dinlemeyen Devletimize seçim bahanesiyle hamle yapmaları ve yazımın başında zikrettiğim olası sokak olaylarını kaşımaları kati surette ayrı düşünülmez. Anlayacağınız karşımızdakilerin dışarıyla uğraşmak yerine, içimize kapanmamızın derdinde olduğu aşikâr. İşte tam da bu sebeple İSTANBUL SEÇİMLERİNİN ŞEFFAF, AÇIK, NET şekilde sonuçlandırılması bir o kadar elzem. Nitekim kimseden kimseye bir OY bile geçmemesi, hak ve hukukun korunması, Muhalefetin de artık bunu kavraması bir gerekliliktir. Zira belediyelerin kazanılması yâda kaybedilmesinden ziyade ÖNEMLİ OLAN MEMLEKETTİR. Gerisi laf-ü güzaf mesabesinde…

Vesselam…

 

Sudan'daki gösteriler

Şüheda toprağına ziyaretçi akını

Mübarek Berat Kandili gecesi ihya edildi

Türk dünyasının yeni 'başkenti'

Akşam saatinde kar sürprizi

Avrupa'nın kalbinde isyan dinmiyor!

Fransa'da Sarı Yelekler protestoları 23. haftasına girdi

Sağlık alanında devrim niteliğinde buluş!

Bu hapı yutunca, midemizde ve bağırsaklarımızda olan rahatsızlıkların kaynakları anlaşılıyor.

Giyilebilir jet takımı! Değeri 440 bin dolar

Gravity Industries tarafından üretilen 1050 beygir gücünde ve 440 bin dolar değerinde olan bu giyilebilir jet takımı özellikle sahil güvenlik alanında faaliyet gösteren kolluk güçlerine destek verecek.

Kılıçdaroğlu'na saldırı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şehit er Kırıkcı'nın cenaze namazı sonrası bir grup tarafından protesto edilerek saldırıya uğradı. Kılıçdaroğlu güvenlik için götürüldüğü evden zırhlı araçla çıkarıldı.

Sri Lanka'da kilisedeki patlama anı

Sri Lanka'da üç kilise ve üç otelde patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre patlamalarda en az 138 kişi hayatını kaybederken, 400'den fazla kişi ise yaralandı. Ayrıca 7. bir patlamanın daha meydana geldiği bildirildi.