YAZARLAR

Tüm Yazıları Cihad Artan

Milli Mücadele

18.04.2019 00:03

Olaylara hep TEK YÖNDEN bakıyoruz maalesef. Çoğumuz ruhuna giydirdiği FORMANIN HOLİGANLIĞIYLA hüküm vermeyi tercih ediyor. Böylece olup bitenleri TAM MANASIYLA anlama şansımız gitgide azalıyor. Oysa prangalarımızdan kurtularak, yapacağımız analitik-kritik bir yorumlama, günümüz açısından hadiseleri kavramak ve doğru yönü tayin etmek için hayati öneme sahip. Her ne kadar bize zor gelse de konu VATAN olunca, buna bir nevi mecbur olduğumuz tartışılmaz. Nasıl mı? Çok kısa tarihi vesikalarla anlatmaya çalışalım isterseniz.

145 YIL ÜNCE MALUM GRUPLAR tarafından Sultan Abdülaziz tahttan indirildi. Bir süre sonra da BİLİM KURALLARINA AYKIRI olarak, İki bileğini kestiği söylenen Sultan'ın vefatı "intihar" olarak duyuruldu. Devamında tahta oturan V. Murat’ta, çeşitli gerekçelerle ancak 6 ay dayanabildi. Yerine geçen II. Abdülhamid ise büyük devletlere boyun eğmediğinden dolayı, kısa sürede yine içerideki AYNI ODAKLARIN hedefi haline geldi. Keza 33 yılını dış güçlerden ziyade, onların tetikçileriyle mücadele ederek sürdüren Sultan, nihayetinde sürgün edilecekti. Artık önlerinde engel bırakmayanların yönettiği Koca Osmanlı, Balkan Savaşı'nda küçük devletçiklere yenilecek kadar zayıflamıştı. Nitekim I. Dünya Savaşı akabinde 6 asırlık Osmanlı, yurt dışına KAÇACAK bir avuç sözde "hürriyetperver"in eliyle parçalanmaktan kurtulamadı.

Abdülhamid Han’ı özgürlük, eşitlik, adalet diyerek düşürenler, NE ADALET BIRAKMIŞTI GERİYE NE DE ÖZGÜRLÜK. Sonrası ise malumunuz. Mustafa Kemal ve Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir gibi komutanların öncülündeki MİLLİ MÜCADELE dönemi… Emperyalist güçler ekonomik, kültürel, siyasi baskısını arttırıyor, Vatan toprakları adım adım işgal ediliyordu. Zor durumdaydık belki lakin ŞERİFE BACILAR, SEYİT ONBAŞILAR, KARA FATMALAR, NENE HATUNLAR, 15’LİLER… düşmana geçit vermedi. Ceddimiz destan yazmıştı emperyalistlere karşı ama Sultan Abdülaziz’i, V. Murat’ı ve Abdülhamit Han’ı indiren akıl hala İçimizdeydi. Kimisi ABD MANDASI, kimisi İNGİLİZ LİBERALİZMİ, kimisi de FRANSA YARDAKÇILIĞINI savunmaktan asla geri durmadı. Ta ki Gazi’nin; “Hayır Paşalar, hayır! Manda Yok! Ya istiklâl, ya ölüm!” sözlerine dek…

***

Bunları neden mi anlattım? Çünkü o gün bu gündür, bağımsızlığı savunan MİLLİ BİR AKIL ile kendini egemen güçlere pazarlayan zihniyet arasındaki mücadele hiç bitmedi. Ne zaman kafamızı kaldırsak, ensemizde o pis soluklarını hep hissettik. Mesela MİLLİ ATILIMLAR, MİLLİ BEKA, MİLLİ İRADE, MİLLİ EKONOMİ dedikçe, içeride nelerle yüzleştiğimiz (darbeler, muhtıralar, terör. gezi, vesayet vs.) tecrübeyle sabit. Uğradığımız ekonomik operasyonlar ise cabası. Yani Türkiye yeniden toparlanmaya, tarih ve coğrafya kimliğine sarılmaya başladığı BU DEM’DE, çevreden kuşatılarak içeriden çökertilmeye yeltenilmesinin açık resmi…  

Hülasa bugün üretmememizi, bağımlı olmamızı, Suriye’de kuracakları terör devletine göz yummamızı, Akdeniz’den çekilmemizi, taşeronluk yapmamızı ve büyük İsrail sevdalarına çanak tutmamızı istedikleri inkâr edilemez. Şayet bunu zamanında MANDA fikrini savunanlar gibi kabul etsek, belki BİR MÜDDET doların düşerek gülüp eğleneceğimiz İHTİMAL!? Fakat bu YALANCI BAHARIN, bir müddet sonra ACI BİR AKIBETE evirileceği ve bütün HINÇLARINI yine bu topraklardan çıkaracaklarından emin olabilirsiniz.

O nedenle maruz kaldığımız ekonomik kıskaçtan terör operasyonlarına, Suriye’ye müdahale etmemizden ABD ve uşaklarıyla olan gerginliğe kadar, Devletimizi suçlayan herkese sormak istiyorum. Öneriniz nedir? Boyun eğmek mi? ABD mandası olmak mı? İsrail’e göz yummak mı? Kıbrıs’tan veya Akdeniz’den vaz geçmek mi? Yoksa MİLLİ VE YERLİ BİR BAĞIMSIZLIK mücadelesi vererek, onurumuzla mevcudiyetimizi ispatlamak mı? Elbette cevabınızın, TAM BAĞIMSIZ Türkiye’den öte bir şey olmayacağını gayet iyi biliyorum. Öyle ki bu Devletin, 2000 yıldır öz talim ve değerleriyle var olduğu kesinlikle yadsınamaz. Varsın birileri geziyi ima edip, ekranlarda batıdan medet umacak düzeyde konuya fransız kalsın. Zira “yangını resimde seyredenlerle, gerçekten yananların” hali sizce bir olur mu?

Vesselam…

 

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

Dünyanın en büyük deprem testleri

Sağlam binaların kullanıldığı, dünyanın en büyük deprem testleri. ABD'deki binaların inşaat güvenliğini artırmak için yapılan bu testlerde maket yerine gerçek binalar kullanılıyor. Testi başarılı geçen proje ülke genelinde inşaatlar da bu şekille yapılıyor.

Yüksek sese maruz kaldığında solan bitki!

Mimosa Pudica yani 'küstüm otu'. Yüksek düzeyde sese mâruz kaldığı an, anında soluyor. Ayrıca 1 hafta bakmadığınız ve su vermediğiniz zaman da soluyor.

Boğulmakta olan yavrusunun böyle kurtardı

Bu bir vahşet! İnsanlığın geldiği son nokta

Yılda yaklaşık 80 milyon köpekbalığı, çorba yapılmak ve cinsel gücü arttırdığı inancıyla yüzgeçleri kesildikten sonra o halde okyanusa geri bırakılıyor. Köpekbalığı bu vaziyette ölümü bekliyor! İnsan, dünyanın başına gelmiş en büyük felakettir.

Bugün yaşananları özetlemiş! '5 yılda 7 ülkeyi devireceğiz'

NATO eski başkomutanı Wesley Clark âdeta bugün yaşananları özetlemiş: "5 yılda 7 ülkeyi devireceğiz. Irak, Libya, Suriye, Lübnan, Somali, Sudan, İran... "