YAZARLAR

Tüm Yazıları Cihad Artan

Son pişmanlık fayda vermez

16.05.2019 00:02

Ülkemiz hareketli günlerden geçiyor. “ABD-NATO-BATI ekseni ile başını Çin ve Rusya’nın çektiği, AVRASYA bloğu arasındaki mücadeleyi” iliklerimize kadar hissediyoruz. Zira Türkiye Jeopolitik ve Jeostratejik konumu itibarıyla, bu çatışmanın tam göbeğinde yer alıyor. Ve iki tarafta TÜRKİYE OLMADAN, planlarının başarıya ulaşamayacağının fazlasıyla bilincinde… Bu açıdan Türkiye’nin Dünya ekseninde BELİRLEDİĞİ/BELİRLEYECEĞİ YÖNÜN, yaşadığımız birçok konuyu temellendirdiği şüphesiz. O yüzden de ne zaman ÇIKARLARIMIZ nispetinde hareket etsek, bir tarafın AYAĞINA BASMAK durumunda kalıyoruz. Mesela Rusya ile varılan F-400 anlaşması ve karşılığında ABD’nin F-35 baskısı bu manada güncelliğini hala koruyor. Bunun diğer versiyonu da ABD ile ortak bir komisyon kurulmasıyla, Suriye rejiminden gelen; “Türkiye'nin desteklediği ÖSO askerlerinden toprakları geri alacağız” açıklamasının, bahsettiğimiz hususu SAĞLAMASINDAN ibaret...  

Sadece bu kadar mı derseniz? Örnekleri saymakla bitiremeyiz. Keza maruz bırakıldığımız EKONOMİK BASKILARA da aynı perspektifte bakmak mümkün. Şöyle ki egemenliğini DOLAR, SİLAH ve ENERJİYE borçlu olanların; Akdeniz’de görünmemizden, terör koridoru hassasiyetimizden, S-400 almamızdan, SAVUNMA SANAYİİNDE MİLLİLEŞMEMİZDEN, en önemlisi de Rusya, Çin ve İran ile YERLİ PARA kullanılmasından çokta hoşnut olduğu söylenemez. Bu demek oluyor ki; ülkemizin bu aralar yaşadığı ekonomik sıkıntılarda, dış odakların payı büyük bir orana sahiptir. Nitekim teşbihte hata olmasın ama bağrından petrol fışkıran Venezüella’nın fakirliği, dünyanın 4. petrol üreticisi İran’ın çaresizliği, petrolün ana vatanı Suud’un tutsaklığı ve petrol-gaz-silah cenneti Rusya’nın durumu, KIYAS YAPILDIĞINDA fazla söze hacet bırakmayan cinsten…

Söz konusu olayların İÇ SİYASETE yansımalarını da bu minvalde izah edebiliriz. Nasıl mı? Bunun en basit örneği; Türkiye’ye ROTA ÇİZMEK İSTEYENLERİN, yenilenen İstanbul seçimlerini diline dolaması oluşturuyor. Hem de usulsüz atanan binlerce sandık kurulu başkan ve üyesinden başka, 22 döküm cetvelinin boş, 101’nin de imzasız olmasının sonucu etkileyeceği ortadayken… Öyle ki her sandıkta 300 kişinin oy kullandığı düşünüldüğünde, bunun ortalama 40 bin oya denk geleceğini bilmemelerine imkân ihtimal bulunmuyor. Düştükleri en REZİL DURUM ise geçenlerde Belçika Yüksek Mahkemesinin Bilzen'de gerçekleşen seçimlerin, 16 Haziran'da YENİDEN YAPILMA kararına KAYITSIZ KALMALARI… Tabi buna 2006'da Avusturya’daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin TEKRARLANMASI ve 6 Kasım 2018'deki ABD seçimlerinde Georgia, Florida, Mississippi ve Arizona eyaletlerde YENİDEN SAYIM YAPILMASINI da eklemekte yarar var.

Fakat içimizde bu anlattıklarımızı görmeyen/göremeyen, sorgulamayan yahut algılara boyun eğen kişilerin olması gerçekten üzücü… İsimlerle kesinlikle işimiz yok, haddimizde değil. Bilakis herkes görüşünü özgürce dile getirebilmelidir. Lakin geldiğimiz noktada ABD’nin “bir yana yazması” ve AB’nin “kaygısından” ziyade, PKK’nın sözde liderleri ile kaçak FETÖ’cülerin olaya müdahil olması öylece geçiştirilebilecek cinsten değil. Sosyal medyada son bir ayda kurulan on binlerce hesaptan, GEZİ İMALARI, KÜFÜR, KIYAMET ve ALGI OPERASYONLARI yapılması ise oldukça manidar. Hadi hepsini geçtik peki, bir takım ünlünün buna ORGANİZE şeklide teşne olmasını sizce nasıl yorumlamalı…?

Hülasa mesele sadece yerel seçimle sınırlandırılabilecek kadar MASUM DEĞİLDİR. Çünkü 23 Haziran sadece bizim değil, Türkiye’ye rota çizmek isteyen BÜYÜK OYUNCULAR için de önemli... Dolayısıyla Millet olarak tüm bunları bilip, kurulan kirli tezgâhı mutlaka ama mutlaka bozmak zorundayız. Parola ise ilk önce HALK TABANINDA sağlanacak bir “Türkiye İttifakının” ta kendisidir. O cihetle Sn. Cumhurbaşkanımızın; “her fırsatta Tek Millet Tek Bayrak Tek Vatan ve Tek Devlet diyoruz. Şayet Rabia’mıza sahip çıkmazsak, bizi bu topraklardan jiletle kazır gibi kazırlar. 82 milyon hep beraber bir olacağız kardeş olacağız” sözlerini tekrar tekrar okuyunuz. YOKSA SON PİŞMANLIK ASLA FAYDA VERMEYECEKTİR…

Vesselam…

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

Yunan botu böyle taciz etti!

Denizkurdu-2019 Tatbikatı'na katılan TCG Burgazada korveti, uluslararası sularda Yunan hücumbotu tarafından taciz edildi.

Cam şişeleri kuma çeviren makine

Yeni Zelanda'lıların geliştirdiği bu makine cam şişeleri kuma çeviriyor. Kumlar yol ve inşaat yapımında kullanılıyor..

Fiziğin bilinmeyen güzel yanları

Japonların Da Vinci robotuyla tıpta geldikleri son nokta

Japonların ‘Da Vinci' ile yapılan ameliyatların sayısı 1.5 milyonu geçti. Sadece 2013'te 1800'in üzerinde ameliyat ‘Da Vinci' ile gerçekleştirildi.

Fransız usulü zeytin toplama işlemi