Ak Parti'de başkan adaylarında aranacak özellikler!

Güncelleme: 01.09.2018 09:27

Başkan Erdoğan haftaici olan MKYK'da ele alınan konulara bakılırsa önemli stratejiler izleyecek. Bunlardan biri AK Parti yönetimi, adayların tespiti konusunda milletvekili seçimlerine benzer bir yol izleyecek. Belediye başkan adayları ile ilgili oluşturulacak kurul tarafından her belediye için en az 5 isim belirlenecek. Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanacak kurulda, bu isimler arasından seçim yapılacak. Mevcut belediye başkanlarından hangileri ile yola devam edileceğine ise performans raporlarına bakılarak karar verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında hafta içi toplanan MYK’da mahallî seçimlere yönelik hazırlıklar masaya yatırıldı. Toplantıda, yerel seçimlerde gösterilecek adaylarla ilgili izlenecek yöntem, izlenecek strateji, bir önceki seçimde kıl payı kaybedilen ve kazanılan yerlere yönelik özel kampanya yürütülmesi, adaylarda aranacak kriterler konusunda görüşler dile getirildi. Edinilen bilgilere göre, ettiren AK Parti yönetimi, adayların tespiti konusunda milletvekili seçimlerine benzer bir yol izleyecek. Belediye başkan adayları ile ilgili oluşturulacak kurul tarafından her belediye için en az 5 isim belirlenecek. Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanacak kurulda, bu isimler arasından seçim yapılacak. Mevcut belediye başkanlarından hangileri ile yola devam edileceğine ise performans raporlarına bakılarak karar verilecek.

DEĞİŞİM HER ZAMAN ESAS

AK Parti yöneticileri “Değişim her zaman esas. Vatandaş hiçbir sebep yokken bile değişim istiyor zaman zaman. Başarılı olanlarla yola devam edeceğiz. Bölgelerin şehirlerin sorumluları var. Gidip dinliyorlar. Biz bu ekiplerin raporlarına da bakacağız. Her bir şehrin filmi çekildi, röntgeni hazır. Buna bakıp karar vereceğiz” dedi. AK Parti kaynakları, Mart 2019 seçimlerinde aday gösterilecek başkan adayların “insani özellikleri ön plana çıkan, sosyal belediyecilik ve yöneticilik kabiliyeti olan, ahlaki prensiplere uyan, zaman ve para yönetimini bilen” isimlerden oluşacağını dile getirdi. Parti kaynakları; “Bir ismi açıkladığımız zaman vatandaşın ‘Evet bu’ diyeceği adaylarımız olacak. Başkanın ve ekibinin vatandaşa karşı yaklaşımı, ahlaki prensiplere uygunluğuna bakılacak. Sizin daha önceki yaşantınızla şimdiki yaşantınız değişmişse ona da bakar vatandaş” dedi.

BEKLENTİLER KARŞILANACAK

AK Parti, yerel seçimlerde izlenecek stratejiyi de belirleyeme çalışıyor. Her il için ayrı bir kampanya hazırlanacak. Seçim kampanyasında, AK Parti’den önceki dönemler ile kıyaslama ve yapılan hizmetlerin yanı sıra, önümüzdeki sürece ilişkin yeni projelere de yer verilecek. AK Parti yöneticileri “Yeni ümitlerle yola çıkacağız. AK Parti’nin temelinde yerel yönetimler var. Vatandaşın beklentilerine cevap verecek şekilde çalışma yürütülecek” değerlendirmesi yaptı.

Doğu'da kış çetin geçiyor
Dünya liderlerinin bu hallerini hiç gördünüz mü?
Teröristlere kış darbesi
Komiser Orhan diziye renk kattı
İstanbul'da yolcu otobüsü devrildi

Günün diğer manşetleri

Kurtuluş savaşı zamanına ait görüntüler!

Profesyonel bir yıkım çalışması

40 katlı binanın taşıyıcı sistemini patlayıcılar ile tahrip ederek yapının ağırlık merkezinde çökme etkisi oluşturulması ve kendi ağırlığı ile çökmesini izleyin.

Türkiye'nin tank avcısı milli füzeyle vurdu

Türkiye'nin "yeni nesil tank avcıları" emin adımlarla göreve hazırlanıyor.

Can Dündar neye uğradığını şaşırdı!

Almanya'da firari Can Dündar'a tepki.

Meksika'nın dev projesi! Saatte 965 km hız yapacak

Meksika da saatte 965 km hızla gidebilen yüksek hızlı Hyperloop ulaşım aracı için gerekli projeyi tamamlanıyor.Türkiye de bu proje gerçekleşirse İstanbul-Ankara arası bu araçla 30 dakikada gidilebilir...

Katil Esed'in kimyasal zulmü belgelendi!
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay rakam verdi
İki yeni metro hattı geliyor
Suriyeli öğrenci açıklaması
Trump'tan dikkat çeken mesaj
Ölümünün ardından şok sözler!
Maduro'dan flaş hamle!
Başkentte FETÖ temizliği
Teknoloji bağımlıları için geliştirildi
Son dönemeç 
Dünya Müslüman Alimler Birliği kınadı
Terör örgütlerine göz açtırmıyoruz
Ankara'da CHP'yi sarsan aday
Başkan Erdoğan'dan milyonları ilgilendiren açıklama!
TBMM'nin gündemi başkanlık seçimi!

En Çok Okunan Haberler