Ak Parti'de başkan adaylarında aranacak özellikler!

Güncelleme: 01.09.2018 09:27

Başkan Erdoğan haftaici olan MKYK'da ele alınan konulara bakılırsa önemli stratejiler izleyecek. Bunlardan biri AK Parti yönetimi, adayların tespiti konusunda milletvekili seçimlerine benzer bir yol izleyecek. Belediye başkan adayları ile ilgili oluşturulacak kurul tarafından her belediye için en az 5 isim belirlenecek. Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanacak kurulda, bu isimler arasından seçim yapılacak. Mevcut belediye başkanlarından hangileri ile yola devam edileceğine ise performans raporlarına bakılarak karar verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında hafta içi toplanan MYK’da mahallî seçimlere yönelik hazırlıklar masaya yatırıldı. Toplantıda, yerel seçimlerde gösterilecek adaylarla ilgili izlenecek yöntem, izlenecek strateji, bir önceki seçimde kıl payı kaybedilen ve kazanılan yerlere yönelik özel kampanya yürütülmesi, adaylarda aranacak kriterler konusunda görüşler dile getirildi. Edinilen bilgilere göre, ettiren AK Parti yönetimi, adayların tespiti konusunda milletvekili seçimlerine benzer bir yol izleyecek. Belediye başkan adayları ile ilgili oluşturulacak kurul tarafından her belediye için en az 5 isim belirlenecek. Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanacak kurulda, bu isimler arasından seçim yapılacak. Mevcut belediye başkanlarından hangileri ile yola devam edileceğine ise performans raporlarına bakılarak karar verilecek.

DEĞİŞİM HER ZAMAN ESAS

AK Parti yöneticileri “Değişim her zaman esas. Vatandaş hiçbir sebep yokken bile değişim istiyor zaman zaman. Başarılı olanlarla yola devam edeceğiz. Bölgelerin şehirlerin sorumluları var. Gidip dinliyorlar. Biz bu ekiplerin raporlarına da bakacağız. Her bir şehrin filmi çekildi, röntgeni hazır. Buna bakıp karar vereceğiz” dedi. AK Parti kaynakları, Mart 2019 seçimlerinde aday gösterilecek başkan adayların “insani özellikleri ön plana çıkan, sosyal belediyecilik ve yöneticilik kabiliyeti olan, ahlaki prensiplere uyan, zaman ve para yönetimini bilen” isimlerden oluşacağını dile getirdi. Parti kaynakları; “Bir ismi açıkladığımız zaman vatandaşın ‘Evet bu’ diyeceği adaylarımız olacak. Başkanın ve ekibinin vatandaşa karşı yaklaşımı, ahlaki prensiplere uygunluğuna bakılacak. Sizin daha önceki yaşantınızla şimdiki yaşantınız değişmişse ona da bakar vatandaş” dedi.

BEKLENTİLER KARŞILANACAK

AK Parti, yerel seçimlerde izlenecek stratejiyi de belirleyeme çalışıyor. Her il için ayrı bir kampanya hazırlanacak. Seçim kampanyasında, AK Parti’den önceki dönemler ile kıyaslama ve yapılan hizmetlerin yanı sıra, önümüzdeki sürece ilişkin yeni projelere de yer verilecek. AK Parti yöneticileri “Yeni ümitlerle yola çıkacağız. AK Parti’nin temelinde yerel yönetimler var. Vatandaşın beklentilerine cevap verecek şekilde çalışma yürütülecek” değerlendirmesi yaptı.

Sudan'daki gösteriler

Şüheda toprağına ziyaretçi akını

Mübarek Berat Kandili gecesi ihya edildi

Türk dünyasının yeni 'başkenti'

Akşam saatinde kar sürprizi

Günün diğer manşetleri

Kağıthane'de çöken binanın yıkılma anı

Filipinler'deki deprem anı amatör kamerada

Jandarmadan 23 Nisan klibi

Avrupa'nın kalbinde isyan dinmiyor!

Fransa'da Sarı Yelekler protestoları 23. haftasına girdi

Sağlık alanında devrim niteliğinde buluş!

Bu hapı yutunca, midemizde ve bağırsaklarımızda olan rahatsızlıkların kaynakları anlaşılıyor.

Kılıçdaroğlu saldırısında flaş gelişme
Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti
AK Parti'den YSK'nın kararlarıyla ilgili açıklama
Soylu'dan Kılıçdaroğlu açıklaması
Bahçeli'den flaş YSK açıklaması
İlandır
Başkan Erdoğan'dan 23 Nisan mesajı
Çavuşoğlu: 'Terör örgütleriyle mücadelemizi sürdüreceğiz'
Beşiktaş ve 3 Süper Lig ekibi PFDK'da!
Komutan HDP'li Başkan'ın elini havada bıraktı
YSK'dan yerel seçimler için flaş karar!
Başkan Erdoğan'dan HDP'ye TBMM'de çok sert tepki!
YSK, KHK itirazını reddetti!
Sri Lanka'daki saldırıları o örgüt üstlendi!
Türk zırhlısı hayat kurtaracak!

En Çok Okunan Haberler