Malta dil okulları ve Malta

Güncelleme: 19.11.2018 14:01

İngiliz Uluslar Topluluğu’nun en eski üyelerinden biri olma özelliğine sahip olan Malta, Anglosakson geleneği ve Avrupalı olmanın harmanını bir arada yaşayan bir ülkedir.

Ülke, genel anlamda yaşam kalitesi bakımından dünyanın birçok ülkesine göre daha elverişli bir yapıya sahiptir. Öğrencilerin son zamanlarda dil eğitimi almak için tercih ettikleri ülkelerin başına Malta’yı eklemelerinin elbette bundan çok daha fazla nedeni vardır. Akdeniz kültürünün hâkim olduğu Malta, konuksever insanları ile ön plana çıkmaktadır. Bu özelliğinin yanında bir de sıcak bir iklime sahip olması, nüfus bakımından kalabalık olmaması ve turistik açıdan bir hayli zengin olması ülkenin dikkatleri üzerine çekmesini etkilemektedir. Malta, dil eğitimi için ülkemizden de bir hayli rağbet gören bir ülkedir. Uzak olmasına rağmen tercih edilen ülke olmasının elbette eğitimde sunduğu kalitenin etkisi son derece büyüktür. Eğitim programı tipleri açısından zengin olmasının yanında fiyatlarının ve yaşam masraflarının da diğer ülkelere göre daha az olması, öğrencilerin Malta dil okulları seçeneğini üst sıralara almalarını etkilemektedir. Malta’da bir süre kalan veya uzun dönem burada yaşayan insanlardan fikir aldığınızda, kesinlikle yaşanabilir ve mükemmel bir doğaya sahip ülke olduğunu söyleyeceklerdir. Yanı sıra insanlarının yardımsever olması ve uluslararası öğrencilere karşı sıcak tavırlar sergilemesi, kısa sürede ülkeye adapte olmayı sağlamaktadır. Bu da yine dil eğitimi alan öğrencilerin söyledikleri genel görüşler arasında yer almaktadır.

Malta’nın avantajları

Bir öğrenci için ülkedeki yaşam koşulları kadar dil okulları fiyatları da önemlidir. Bazı ülkelerde ciddi bir sermaye gerektiren dil eğitimi, Malta gibi sonradan popülarite kazanmış ülkelerde daha az seviyededir. 31 Mart 1979'da İngiltere’den bağımsızlığını kazanan ülkenin resmi dili İngilizce ve Maltacadır. Bunun etkisi ile ülkede her insan İngilizce bilir ve konuşur hatta burada kalanlara sorduğunuzda çoğu Maltaca konuşan insanla karşılaşmadığını belirtecektir. Tabi ki sonradan İngilizce konuşmaya başlamış bir ülke olması akıllara aksan ve dilin fasihlik sorununu getirebilmektedir. Ama buradaki eğitimler ve İngiliz kültürünün yaygın olmasının etkisi ile konuşmaların kesinlikle bir sokak dili olmadığını ve hatta Türkiye’de “İstanbul Türkçesi” olarak kalitesinden ödün vermeyen dil gibi Malta’da da İngilizce çok anlaşılır bir biçimde konuşulmaktadır. Tabi ki burada hizmet veren dil okulları da aynı kaliteden ödün vermeden eğitmenlerinin ciddi anlamda bilgi ve birikim sahibi olmalarına önem vermektedir. Yani Malta dil okulları ile eğitim alan kişiler, hem eğiticilerin kaliteli eğitim vermelerinden hem de halkın kaliteli İngilizce konuşmasından yararlanarak net şekilde dili öğrenme fırsatını elde edebiliyorlar. Günümüzde her dilin asimle olması gibi elbette Malta’da yabancı dil konuşanlarda bir takım asimilasyonların gerçekleştiğini söyleyebiliriz ancak genel olarak herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını kolaylıkla ifade edebiliriz. Yani buraya harcanan paranın ve emeğin karşılığını fazlasıyla alabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Malta’da konaklama

Öğrenciler için önemli olan bir diğer konu da bir ülkeye giderken konaklama konusunda sorun yaşayıp yaşamayacaklarıdır. Küçük bir ada ülkesi olmasına karşın alternatif konaklama seçeneklerine sahip olan Malta, her öğrenciye hitap edebilecek yerlere sahiptir. Aile yanı konaklama, yurtta konaklama veya pansiyon kiralama gibi seçeneklerden herhangi birini seçerek eğitiminizi istediğiniz maddi ölçülerde tamamlayabilirsiniz. Malta dil okulları fiyatları ve ülkenin genel durumu hakkında daha fazla bilgiye sitemizden veya eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. İngilizceyi kolay öğrenmenin püf noktaları ve dil okulu seçmenin kolaylığını yakalamak için bizimle iletişime geçmeden karar vermeyin.

Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan https://alternatifecs.com/malta-dil-okullari/ bu konuda hizmet alabilirsiniz.

Kars'ta nefes kesen tatbikat
Konya'da korkutan görüntü
İstanbul'da yoğun sis
'Süper ay' hayran bıraktı
İnsanlar tarafından terk edilen 6 şehir

Günün diğer manşetleri

Harika bir sunum! Son 18 yılda markaların değeri

İşte yeni nesil atak helikopteri

Yeni nesil ATAK helikopteri ATAK 2 tanıtıldı.

'Çöp topladığını' iddia ettiği kadın, Kılıçdaroğlu'ndan şikayetçi oldu

'Çöp topladığını' iddia ettiği kadın, Kılıçdaroğlu'ndan şikayetçi oldu

Deprem anında imam namaza ara vermedi!

Endonezya'nın turistik Bali Adası'nın yaklaşık 40 kilometre doğusunda bulunan bölgede meydana gelen 7.0 büyüklüğündeki depremde, cemaate namaz kıldırmakta olan bir imamın, deprem esnasında ara vermeyerek namazı tamamladığı görüldü.

Hindistan'da Pakistanlı öğrencilere uygulanan şiddet

FETÖ'cüler Gazi hakkında dava açtı!
Kredilerde vade 36 aydan 60 aya çıkacak
Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı
Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar!
Aksa'da 16 yıldan bu yana bir ilk!
UEFA Avrupa Ligi son 16 kuraları çekildi!
Kandil partisi şaşırtmadı! Sabıkalılarla seçime girecek...
Yerli otomobil o ilde üretilecek!
Başkan Erdoğan Muğla'dan müjdeyi verdi!
Huzur ve barışı bozmak isteyenlerin korkulu rüyası: Mehmetçik!
CHP'den umudunu kesen DSP'ye koşuyor!
Dünyayı korkutan deprem! 7.7 ile sarsıldı
Meteoroloji'den soğuk ve yağışlı hava uyarısı!
Binali Yıldırım 'Harbiye' projesini açıkladı!
CHP eskiden ne ise şimdi de o!

En Çok Okunan Haberler