Malta dil okulları ve Malta

Güncelleme: 19.11.2018 14:01

İngiliz Uluslar Topluluğu’nun en eski üyelerinden biri olma özelliğine sahip olan Malta, Anglosakson geleneği ve Avrupalı olmanın harmanını bir arada yaşayan bir ülkedir.

Ülke, genel anlamda yaşam kalitesi bakımından dünyanın birçok ülkesine göre daha elverişli bir yapıya sahiptir. Öğrencilerin son zamanlarda dil eğitimi almak için tercih ettikleri ülkelerin başına Malta’yı eklemelerinin elbette bundan çok daha fazla nedeni vardır. Akdeniz kültürünün hâkim olduğu Malta, konuksever insanları ile ön plana çıkmaktadır. Bu özelliğinin yanında bir de sıcak bir iklime sahip olması, nüfus bakımından kalabalık olmaması ve turistik açıdan bir hayli zengin olması ülkenin dikkatleri üzerine çekmesini etkilemektedir. Malta, dil eğitimi için ülkemizden de bir hayli rağbet gören bir ülkedir. Uzak olmasına rağmen tercih edilen ülke olmasının elbette eğitimde sunduğu kalitenin etkisi son derece büyüktür. Eğitim programı tipleri açısından zengin olmasının yanında fiyatlarının ve yaşam masraflarının da diğer ülkelere göre daha az olması, öğrencilerin Malta dil okulları seçeneğini üst sıralara almalarını etkilemektedir. Malta’da bir süre kalan veya uzun dönem burada yaşayan insanlardan fikir aldığınızda, kesinlikle yaşanabilir ve mükemmel bir doğaya sahip ülke olduğunu söyleyeceklerdir. Yanı sıra insanlarının yardımsever olması ve uluslararası öğrencilere karşı sıcak tavırlar sergilemesi, kısa sürede ülkeye adapte olmayı sağlamaktadır. Bu da yine dil eğitimi alan öğrencilerin söyledikleri genel görüşler arasında yer almaktadır.

Malta’nın avantajları

Bir öğrenci için ülkedeki yaşam koşulları kadar dil okulları fiyatları da önemlidir. Bazı ülkelerde ciddi bir sermaye gerektiren dil eğitimi, Malta gibi sonradan popülarite kazanmış ülkelerde daha az seviyededir. 31 Mart 1979'da İngiltere’den bağımsızlığını kazanan ülkenin resmi dili İngilizce ve Maltacadır. Bunun etkisi ile ülkede her insan İngilizce bilir ve konuşur hatta burada kalanlara sorduğunuzda çoğu Maltaca konuşan insanla karşılaşmadığını belirtecektir. Tabi ki sonradan İngilizce konuşmaya başlamış bir ülke olması akıllara aksan ve dilin fasihlik sorununu getirebilmektedir. Ama buradaki eğitimler ve İngiliz kültürünün yaygın olmasının etkisi ile konuşmaların kesinlikle bir sokak dili olmadığını ve hatta Türkiye’de “İstanbul Türkçesi” olarak kalitesinden ödün vermeyen dil gibi Malta’da da İngilizce çok anlaşılır bir biçimde konuşulmaktadır. Tabi ki burada hizmet veren dil okulları da aynı kaliteden ödün vermeden eğitmenlerinin ciddi anlamda bilgi ve birikim sahibi olmalarına önem vermektedir. Yani Malta dil okulları ile eğitim alan kişiler, hem eğiticilerin kaliteli eğitim vermelerinden hem de halkın kaliteli İngilizce konuşmasından yararlanarak net şekilde dili öğrenme fırsatını elde edebiliyorlar. Günümüzde her dilin asimle olması gibi elbette Malta’da yabancı dil konuşanlarda bir takım asimilasyonların gerçekleştiğini söyleyebiliriz ancak genel olarak herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını kolaylıkla ifade edebiliriz. Yani buraya harcanan paranın ve emeğin karşılığını fazlasıyla alabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Malta’da konaklama

Öğrenciler için önemli olan bir diğer konu da bir ülkeye giderken konaklama konusunda sorun yaşayıp yaşamayacaklarıdır. Küçük bir ada ülkesi olmasına karşın alternatif konaklama seçeneklerine sahip olan Malta, her öğrenciye hitap edebilecek yerlere sahiptir. Aile yanı konaklama, yurtta konaklama veya pansiyon kiralama gibi seçeneklerden herhangi birini seçerek eğitiminizi istediğiniz maddi ölçülerde tamamlayabilirsiniz. Malta dil okulları fiyatları ve ülkenin genel durumu hakkında daha fazla bilgiye sitemizden veya eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. İngilizceyi kolay öğrenmenin püf noktaları ve dil okulu seçmenin kolaylığını yakalamak için bizimle iletişime geçmeden karar vermeyin.

Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan https://alternatifecs.com/malta-dil-okullari/ bu konuda hizmet alabilirsiniz.

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

Günün diğer manşetleri

"İkinci Efes"in çarşısı ortaya çıkarılacak

"İkinci Efes" olarak adlandırılan Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nin "agora" olarak adlandırılan çarşısında kamulaştırma sonrası çalışma başlayacak.

Taklit edilemeyen tek şey cesarettir!

İhtiyaç fazlası yiyecekleri bakın nasıl değerlendiriyorlar

Yeni Zelenda'da ihtiyacı olanlar için, ihtiyaç fazlası yiyeceklerin konulduğu sokaklardaki buzdolabları.

Dünyanın en büyük deprem testleri

Sağlam binaların kullanıldığı, dünyanın en büyük deprem testleri. ABD'deki binaların inşaat güvenliğini artırmak için yapılan bu testlerde maket yerine gerçek binalar kullanılıyor. Testi başarılı geçen proje ülke genelinde inşaatlar da bu şekille yapılıyor.

Yüksek sese maruz kaldığında solan bitki!

Mimosa Pudica yani 'küstüm otu'. Yüksek düzeyde sese mâruz kaldığı an, anında soluyor. Ayrıca 1 hafta bakmadığınız ve su vermediğiniz zaman da soluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimseye yarar sağlamaz
Şüpheli oy sayısı 300 binden fazla
Seçim tutanağına yazılan geçersiz oylar torbadan çıkmadı
İşte CHP'ye yazılan geçersiz oy sayısı
İyi Parti'de İsyan çıktı! Akşener'in hamlesi partiyi karıştırdı
YSK 31 Mart seçimlerinin kesin sonuçlarını açıkladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: CHP seçimle uğraşmak yerine kavga etmeye devam ediyor
Bir aday daha İstanbul yarışından çekildi
TBMM'ye saldırmaya çalışan teröristler tutuklandı
İlan - Mirasımız Derneği
Başkan Erdoğan: Türkiye'nin bir daha kötü günlere dönmesine izin vermeyeceğiz
İran'dan ABD'ye rest: Taleplerinin sınırı yok, uymayacağız
Meteoroloji'den toz taşınımı uyarısı
İlan İHH
Trabzonspor'a müjde! Başkan Erdoğan devreye girdi

İlan - Mirasımız Derneği

SAÇ EKİMİ

Saç ekimi, son yılların en popüler sağlık hizmetlerinden teki. Çok eski zamanlardan beri yapılan saç ekimi operasyonları, neredeyse hiçbir şekilde tatmin etmiyordu. Kullanılan tüm saç ekimi yöntemlerinde yama modeli yapılıyordu. Bu yama operasyonu, hem doğal bir görünümden uzak hem de dikiş izlerinin belli olmasından dolayı tercih edilmiyordu. Gelişen teknoloji ile beraber bilim dünyası, bütün bu olumsuz durumları göz önünde bulundurarak FUE ve FUT tekniklerini geliştirdi. Bu yöntemlerin ana mantığı şu şekilde; verici diğer adıyla donör olarak belirlenen saçlı bölgeden sağlıklı saç kökleri alınıp saçların döküldüğü bölgeye transfer edilmesidir.

Abdest alırken okunan dua

Abdest alırken dua okumak şart değildir. Peygamber Efendimiz özel olarak dua etmemiştir. Ancak uzvu mesh ederken edilen ayrı dualar vardır. Bu duaların okunması şart değildir ve okunmasında bir sakınca yoktur. Bu yazımızda abdest alırken okunan duaları bulabilirsiniz. İşte abdest alırken okunan dualar...

Abdestsiz sure okunur mu?

Abdestsiz sure okunur mu? Abdestsiz Kuran okunur mu? Kuranı Kerime abdestsiz dokunmanın hükmü nedir? Sizin için araştırdık. İşte detaylar...

Abdest alırken hangi dua okunur?

Abdest bizi manevi kirlerden temizler. Abdest alırken müstehab olan bazı dualar vardır. Bunları öğrenmek için haberimizi okuyun. Abdest alırken hangi dua okunur?  Abdest duaları ve anlamları nelerdir? Detaylar haberimizde.

En Çok Okunan Haberler