6284 tuzak kurduruyor

Güncelleme: 01.01.2019 09:08

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanunda yer alan “Kadının beyanını esas alınır” ilkesi birçok mağduriyete neden oluyor.

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

AB fonları ile desteklenen sözde kadın haklarını koruduğunu belirten örgütlerin dayatması ve bunlara destek veren bir kısım medyanın oluşturduğu kamuoyu baskısı ile TBMM tarafından çıkarılan 6284 sayılı kanun Türk toplum yapısına aykırı birçok durumun ortaya çıkmasına sebep oluyor. Son yıllarda artan sorunlara dikkat çeken yazar Sema Maraşlı, bu konuda ciddi bir sorun olduğunun altını çizdi. TÜRKAD’dan Avukat Öznur Uslu ise, kanunun art niyetli kişilere fırsat sunduğunu belirterek yasada düzenleme yapılması gerektiğini ifade etti.

Mağduriyetler yaşanıyor

Yazar Sema Maraşlı, kadının beyanının esas kabul edildiği 6284 nolu yasanın birçok mağduriyete neden olduğunu belirterek din düşmanı bazı kişilerce bunun istismar edildiğini de kaydetti. Maraşlı, “Hapiste tuzak kurulan birçok imam var. İmam yanında öğrencisiyle kamere olmayan bir odaya girip sadece cüz alıyor ama çocuğu öğreten bazı aileler taciz iftirasını atıyor. Bunun yapan çocuğun ailesinin din karşıtı bir tutum içerisinde olduğu sonrasında anlaşılıyor. Maksat burada ‘imam onu yaptı bunu yaptı’ demek. Çocuk, ‘hoca beni kucağına aldı’ diyor ama o da yalan. Sonuçta 25 yıl ceza alıyor. Kamuoyunda da tacizci imam diye bilinerek hedeflerine ulaşan bir kesim oluyor” dedi.

Yasal düzenleme şart

Öznur Uslu yasadaki boşluktan faydalanmak isteyen art niyetlilerin önlenmesi için yasada düzenleme yapılması gerektiğini söyleyerek, “Yasaya bir madde eklenerek belli bir süre içinde iddiasını delillerle ispat edemeyen kadın için yaptırım uygulanırsa, bu hakkın kadın tarafından kötüye kullanılması engellenir” diye konuştu.

Doğu'da hayat dondu!
Başakşehir'de yangın
Ankara'da trafik kazası
İstanbul'da FETÖ operasyonu
Türk askeri olmasaydı donardık

Günün diğer manşetleri

İran ordusu hünerlerini sergiliyor...

Unutulmaz videolar... İran ordusuna mensup özel tim askerlerinin vazoyu bir türlü kıramadığı anlar kameralara böyle yansımıştı...

Kürek değil bu yürek işi!

Eşek şakası

Atatürk tüccarı Yılmaz Özdil'i yerden yere vurdu

Oyunucu Gürgen Öz'den Atatürk tüccarı Yılmaz Özdil'e sert eleştiri..

CHP'li vekil vatandaşa küfredip aracını üstüne sürdü

CHP'nin skandalları bitmek bilmiyor! Son olarak sosyal medyaya düşen görüntülerde, CHP'li Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger'in arabasını sokaktaki bir dükkanın park yerine izinsiz koyduğu ve kavga çıkarttığı görüldü.

'Öldürmeden önce kendi mezarını kazdırdılar'
Meteoroloji saat verdi: Kuvvetli geliyor
AB İngiltere'yi bağımsızlık konusunda uyardı!
Sınırlarımız Mehmetçik ile güvende!
FETÖ hakkında kan donduran rapor!
Başkan Erdoğan'dan çok şık hareket!
Zillet ittifakında bir kriz daha!
İnsanoğlunun tabiata verdiği zarar sanıldığından fazla!
Rusya'da uçak çalma girişimi
Merkel'den 'Avrupa Ordusu' açıklaması!
ABD yüzlerce DEAŞ'lıyı kendi üssüne götürdü!
İttifak dediğin böyle olur! Karşılıklı jestler...
Yıldız futbolcuya hapis cezası!
Milyonlarca kiracıyı etkileyen düzenleme!
Genel Başkan Yardımcısı duyurdu
Bu tuzağa düşme Müslüman
Bir modern hukuk faciası daha
Özgürlük Savaşçısı Muhammed Ali

En Çok Okunan Haberler