Babalar ve çocuklar namazda buluştular!

Güncelleme: 12.09.2019 12:42

2019-2020 eğitim öğretim yılına girerken Cihannüma Derneği tarafından organize edilen Babalar ve Çocuklar, sabah namazında bir araya geldi. Organizasyonun Şanlıurfa’daki durağı Ahmet Kaysı Camii olurken, namaz çıkışı vatandaşlara çorba ve poğaça ikram edildi.

CİHANNÜMA Dayanışma ve İşbirliği Derneği tarafından, Türkiye'nin 81 ilinde 'Babalar ve Çocuklar Sabah Namazında Buluşuyor' etkinliği düzenlendi. Organizasyonun Şanlıurfa'daki durağı Ahmet Kaysı Camii oldu. Babalarıyla birlikte camiye gelen çocuklar, namaz sonrası verilen ikramlarla kahvaltılarını burada yaptı. 

Çocuklara oyuncak verildi

Şanlıurfa'daki organizasyona ilde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, müftülük, belediye temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sabah namazı sonrası camide vatandaşlara Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından çorba ve poğaça ikram edildi. Etkinlik sonunda çocuklara ayrıca çeşitli oyuncaklar dağıtıldı.


 

Geleceğin meyveli ağaçları

Cihannüma Derneği Şanlıurfa İl Başkanı ve aynı zamanda Milat Gazetesi yazarlarından Eyyüp Azlal, “Şanlıurfa’da babalar sabah namazında çocuklarla buluştu. Çocuklar ve babalar çok mutluydular. Namaz sonrası kahvaltıyı camide yaptılar. Şanlıurfa Ahmet Kaysı Camii bu tarihi ana şahitli etti. Şimdiki fidanlar, geleceğin olgun ve meyveli ağacı olmalılar” dedi.
 

Emeği geçenlere teşekkür

İçtimai hayatımızın başlangıç noktası camilerimizin boş bırakmaya gelmeyeceğini söyleyen Azlal, “Sadece sabah namazları değil bütün vakitlerde camilerde olmalıyız. Bu tür organizasyonları arttırarak devam ettireceğiz. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen başta İl müftülüğümüz ve Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm paydaşlara, katkı sunan sivil toplum kuruluşlarına ve evlatlarına namaz bilinci aşılamak için onları sabah namazına getiren babalara teşekkür ediyorum” diyerek açıklamada bulundu. 

Suriye'deki El Bab Ulu Camisi yarın yeniden ibadete açılacak

Din İşleri Yüksek Kurulu basın açıklaması yaptı

Hac için kesin kayıtlar başladı

Hac kurası yarın çekilecek
Süresiz nafaka zulmü bitsin!

2020 hac kayıtları başlıyor

Çevreye Kur'an-ı Kerim penceresinden bakmak

2020 hac kuraları çekildi