Bir modern hukuk faciası daha: Hangisi gerçek anne?

Güncelleme: 18.01.2019 08:41

Tekirdağ’da çocukları olmayan Şenol- Serap Yıldıran çifti, 3 aylıkken evlat edindikleri ve 3 yaşına kadar büyüttükleri çocuğun kendilerinden  alınıp biyolojik annesine verilmesi ile yıkıldı.

KORAY TAŞDEMİR

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde çocukları olmayan Şenol ve Serap Yıldıran çifti, 15 yıl boyunca çocuk hasretiyle yaşadı. Tür bebek dâhil her türlü tedavi yöntemini denemelerine rağmen çocukları olmadı. Yıldıran çifti bunun üzerine evlat edinmeye karar verdi. Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne başvuran Yıldıran çifti yıllardır hasretini çektikleri çocuk hasretini dindirmek istedi. Yıldıran çiftçi, henüz iki günlükken terk edilen  minik bebeği evlat edinerek 3 yaşına getirdi.

Bu yanlıştan geri dönülmeli

Ancak yıllar sonra biyolojik anne çocuğun peşine düşerek terk ettiği çocuğunu geri almak için kendi rızası ile  yazıp imzaladığı tutanağa itiraz etti. Biyolojik annenin başvurularını dikkate alan yetkili merciler, ise çocuğun Yıldıran çiftinden alıp biyolojik anneye verdi. 3 yıl boyunca sevgi ile büyüttükleri yavrularından ayrılan Yıldıran çifti ise “ Bir çocuğu doğuran mı büyüten mi annedir” diye soruyor. Bir an evvel yavrularına kavuşmak isteyen çift yapılan yanlıştan dönülmesini istiyor.

Biyolojik anne yıllar sonra hatırladı!

16 Eylül 2015 tarihinde Çerkezköy’de dünyaya gelen ve evlatlık verilmek üzere daha hastanedeyken Çocuk Esirgeme Kurumu'na teslim edilen bebek, Evlat Edinme Öncesi Geçici Bakım Sözleşmesi ile 9 Aralık 2015 tarihinde kuruma müracaat eden aileye verildi. Bu tarihten yaklaşık 1 yıl sonra 12 Aralık 2016’da kurumun yazılı bildirimi üzerine aile 13 Aralık 2016 tarihinde Çorlu 2. Aile Mahkemesi’ne evlat edinme davası açtı. Bu davadan bir yıl sonra çocuğun biyolojik annesi de eşiyle birlikte aynı mahkemeye müdahillik talebinde bulundu. Biyolojik anne ve babanın talebini kabul eden mahkeme, çocuğu 3 yıl boyunca bakıp büyüten Serap-Şenol Yıldıran çiftinin açtığı davayı ise reddetti. Bunun üzerine çift kararın bozulması için İstinaf’a başvurdu.

Gözyaşlarıyla ayrıldılar

Koruma kararının da kaldırılmasıyla henüz 3 aylıkken evlat edindikleri çocuk tam 3 yıl sonra 31 Aralık 2018 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Tekirdağ İl Müdürlüğü ekiplerince alınarak mahkeme kararına istinaden biyolojik annesine teslim edildi. 3 yaşındaki çocuk, onu büyüten ailesinden alındığı sırada gözyaşlarına boğulurken,  çocuğu 3 yıl boyunca bakıp büyüten Serap Yıldıran ise  çocuğun biyolojik annesine teslim edilmesinin ardından geride kalan eşyalarını koklayarak gözyaşı döküyor.

Foto Galeri

Hayalindeki Tofaş'ı yeniden tasarladı

Ünüler oylarını kullandı

İstanbullular sandığa gitti

Başkan Erdoğan torununun mezuniyetine katıldı

'Yılkı' atlarından esinlendi arazi aracı üretti

Günün diğer manşetleri

Yeni askerlik sistemi yasalaştı!
İşçi servisinin devrilme anı! Camları kırarak çıktılar
Batman'da etçil dev çekirge alarmı!
Rus yetkiliden ABD ve İsrail'e soğuk duş
Cenazede skandal! Selen Görgüzel tabuta sarılarak poz verdi
LGS'ye girenler dikkat! Kontenjanlar açıklandı
Pençe harekatında 2 günde 9 terörist öldürüldü
Terör devleti İsrail'e şok! 500 milyon dolarlık iptal
Talep artıyor! Arazisi, evi olan yaşadı
Başkan Erdoğan'dan seçim değerlendirmesi! 'Milleti suçlamak asla yok'
Trum'tan skandal savunma!
Rusya'dan kritik S-400 açıklaması
İş dünyasından çağrı! Ekonomiye odaklanalım
Hatmi çiçeğinin 'şifa' yolculuğu
Trump'ın ABD'si hazırlıksız

Video

İşçi servisinin devrilme anı! Camları kırarak çıktılar

Lanetli Kaldırım...

Köpeği son anda kurtardı!

Ölü balığın kokusunu alınca ortaya çıktılar!

Erzurum'da diş hediği geleneği.

Benzer Konular

 • 1

  Çocuk icrasına son

 • 2

  Oruç tedavidir

 • 3

  Ölmeden Önce Ölünüz

 • 4

  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Çocuklarımızın gönüllerini fethetmeye gayret edelim

 • 5

  10 ülkede Ramazan Bayramı sevinci