20 bin dolara katliam yaptılar!

Güncelleme: 17.09.2019 16:04

Türkiye - Suriye sınırında bulunan Çobanbey kasabasında 11 sivilin şehit olduğu terör saldırısının 20 bin dolar karşılığında yapıldığı ve emrinin Münbiç’ten geldiği ortaya çıktı.

Toplamda 30 kişinin yaralandığı terör eylemi sonrası yapılan tetkikler Çobanbey hastanesine park edilen TIR'ın olaydan 2 gün önce Avn Dedet bölgesinden Fırat Kalkanı’na giriş yaptığını ve bölgede Türk plakası takarak gezdiğini ortaya çıktı.

Çobanbey Savcılığı olayı gerçekleştiren şahısla ilgili tüm bilgilere ulaşıldığını, kanlı eylemin Münbiç’te bulunan PKK elebaşıları tarafından planlandığını belirtti.

20 BİN DOLAR KARŞILIĞINDA KATLİAM

Yeni Şafak'ın haberine göre: Çobanbey emniyet ve savcılık makamları bölgeye 20 bin dolar karşılığında gönderilen şahsın kimlik bilgilerine ulaşıldığını kaydetti.

Bölge yetkilileri, Türkiye sınırına sıfır konumda bulunan Çobanbey kasabasında inşaa edilen hastaneye akşam saatlerinde gelen TIR’ın 18.00 sularında dorsesini bırakarak Münbiç’e yönlendiğini anlattı.

İnceleme sonuçlarına göre, TIR’ın çekicisini bıraktıktan 40 dakika sonra patlatılan dorse çevrede büyük yıkıma yol açtı. Patlama hastane garajında gerçekleşti ve merkez bina ve çevrede inşaa edilen yapılarda ciddi hasara yol açtı, bazı binalar yıkıldı.

KATİL MÜNBİÇ’E KAÇTI

Çobanbey katliamını gerçekleştiren PKK militanı 13 Eylül’de Avn Dedet bölgesinden geçtikten  kısa bir süre sonra TIR’a Münbiç’te hazırlanan sahte Türk plakasını taktı.

Bu yöntemle kontrol noktalarında geçiş kolaylığı sağlayan TIR sürücüsü boş olan dorseyi Çobanbey garajında bırakma nedenini El Bab’tan hastaneye başka bir sağlık ürünü taşımak olarak belirtti. Görevlilere birkaç saat içerisinde yeniden döneceğini söyleyen katil hazırlanan bomba düzeneğini telefonla arayarak patlattı. TIR dorsesinin Hastane garajına bırakılması ile bomba düzeneğinin patlatılması arasında 40 dakika geçtiği belirtildi

Türkiye sınırında bombalı saldırı!

Katar'dan BAE'ye suçlama

İç savaşta kaybettiği 27 yakınının acısıyla yaşıyor

Dünya Müslüman Alimler Birliğinden 'Elazığ' mesajı
Koronavirüs yayılma hızı artıyor! İlaçlar tükeniyor...

Mali'de askeri kampa terör saldırısı: 20 ölü

Azez'de terör saldırısı: 5 sivil hayatını kaybetti

Rusya İdlib'de hastane vurdu