Dev hava yolu şirketinde grev! Uçuşlar iptal edildi

Güncelleme: 14.11.2019 11:06

Güney Afrika Hava Yolları, çalışanların bağlı olduğu iki sendikanın grev kararı dolayısıyla cuma ve cumartesi günleri iç ve dış hat seferlerini durdurdu.

Uzun süredir mali zorluklar yaşayan Güney Afrika Hava Yolları (SAA), çalışanlarının aldığı grev kararından sonra tüm uçuşlarını iptal ettiğini duyurdu. Hava yolu şirketinden yapılan açıklamada, çalışanların bağlı olduğu iki sendikanın grev kararının ardından cuma ve cumartesi günleri tüm iç ve dış hat seferlerinin iptal edildiği belirtildi.

Ülkedeki diğer hava yolu şirketlerinin bu karardan etkilenmeyeceği ifade edilen açıklamada, yolculara yeniden rezervasyon yaptırmadan havalimanlarına gitmemeleri uyarısında bulunuldu. Güney Afrika'nın milli ve bayrak taşıyıcı havayolu şirketi SAA'nın, mali sıkıntılar nedeniyle başlattığı yeniden yapılanma çerçevesinde yaklaşık 900 kişiyi işten çıkarmayı planladığı belirtiliyor.

Ağır borç yükü altında olduğu ve 2011'den bu yana hiç kar etmediği ifade edilen şirketin, bu nedenle sendikalarla maaş artışlarına ilişkin anlaşmaya da varamadığı kaydediliyor.

Normandiya Dörtlüsü anlaşmaya vardı

NATO'dan Türkiye açıklaması

Amazon Trump'ı hedef gösterdi

UMH Trablus'taki güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkardı
AB'de Türkiye-Libya toplantısı sonrası flaş açıklama: İllegal olduğunu söylemiyorum

Trump'ın azil sürecinde kritik gün

Darbeci askerler ülkeden kaçtı

Çin, Müslümanları esir etme peşinde