Erdoğan Pakistan basınında gündem oldu

Güncelleme: 14.02.2020 15:26

Resmi ziyaretler için Pakistan'a gelen Başkan Erdoğan'a özel, ülkenin yüksek tirajlı gazetesi Daily Ittehad tarafından ek sayı çıkartıldı. Gazete'de "İslam dünyasının lideri Pakistan'a hoş geldin" ifadesi yer aldı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan resmi temaslar için geldiği Pakistan'da büyük bir coşkuyla karşılandı. Ülkenin yüksek tirajlı gazetelerinden Daily Ittehad, Erdoğan'ın İslamabad'a gelişini Türkçe, ''İslam dünyasının lideri Pakistan'a hoş geldin'' ifadeleriyle okuyucusuna duyurdu.

Daily Ittehad gazetesi Erdoğan için özel sayı çıkardı. Gazetenin ilk sayfasında Erdoğan'ın fotoğrafı kullanılırken, arka planda Sultanahmet Camii ile İslamabad'ın simgelerinden Faysal Camii'ne yer verildi.

'Samimi ve yardımsever bir lider'

İngilizce ve Urduca olarak Başkan Erdoğan'dan övgü ile bahsedildi. Başkan Erdoğan'ın "samimi ve yardımsever bir lider" olduğu belirtildi. Ziyaretin, Türkiye ve Pakistan ilişkileri açısından önemi vurgulandı.

Daily Ittihad'ın son sayfasında ise, Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün ile yapılan röportaja yer verildi. Röportaj'da, Pakistan'da terör örgütü FETÖ'den temizlenerek Maarif Vakfına devredilen okullardaki başarı ve bunun ülke gelişimine olumlu etkisi anlatıldı.

İtalya'da ölümcül salgınından ölenlerin sayısı 10'a yükseldi

Koronavirüs Avrupa'da bir ülkeye daha sıçradı

Pompeo'dan çarpıcı İdlib açıklaması: Türkiye ile çalışıyoruz

Koronavirüs bir ülkeye daha sıçradı!
İHH'dan İdlib'deki ailelere yardım eli

BM'den son dakika Libya açıklaması: İlk tur yarın Cenevre'de

Rusya'dan Türk domatesi kararı!

Suudi Arabistan'ı toz fırtınası vurdu