Klozeti yalayarak koronavirüse meydan okumuştu

Güncelleme: 26.03.2020 08:16

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına meydan okumak için tuvalet klozetini yalayan ABD'li Larz isimli sosyal medya fenomeni, Covid-19 hastalandığına yakalandığını duyurdu.

Dünya corona virüsü salgını ile ilgili bu son dakika haberini konuşuyor. Salgın etkilerini dünya üzerinde her geçen gün arttırırken, bilanço ise ağırlaşmaya devam ediyor. Son olarak corona virüsü salgını ile ilgili Larz isimli genç Twitter'dan 21 Mart tarihinde yayınladığı bir videoda, halka açık bir tuvalete girerek klozeti yalamıştı. Salgının alaya alındığı paylaşımda "Koronavirüs salgını hakkında farkındalığı artırmak için yeniden paylaşın" ifadeleri yer alıyordu.

VİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI

İngiliz ve Amerikan basınında yer alan haberlere göre klozet yaladığı bilinen Larz'ın, 22 Mart tarihinde hastaneden paylaştığı ikinci videoda "Koronavirüs testim pozitif çıktı" dediği görülüyor.

VİRÜS SALGINI SONRASI KLOZET YALAMA AKIMI BAŞLAMIŞTI

Larz'ın hesabı , Twitter kurallarını çiğnediği gerekçesiyle askıya alındı. Larz, koronavirüs salgınının ortaya çıkmasının ardından tuvalet klozeti yalayan ilk sosyal medya "fenomeni" değil. Ava Louise isimli başka bir sosyal medya kullanıcısı da "koronavirüs meydan okuması" etiketiyle uçağın tuvaletindeki klozeti yalarken video paylaşmıştı. Söz konusu paylaşımlar çok sayıda etkileşim getirse de genel olarak sosyal medya kullanıcılarının tepkisiyle karşılaştı.
 

Bolsanaro koronavirüsü küçümsedi!

Latin Amerika ülkesinde koronavirüs'ten 60 kişi ödü

1000 yataklı hastane gemiye 3 kişi aldılar

İngiltere, koronavirüs kaynaklı ölen kişi sayısında Çin'i geçti
Almanya'da 6 Türk vatandaşı daha hayatını kaybetti

ABD'den koronavirüse yakalanan YPG/PKK'lı teröristleri kurtarmak için 1.2 milyon dolarlık yardım

Rusya, ABD'ye 'koronavirüs test sistemi' gönderdi

Fransa'daki Türk tır şoförleri Türkiye'ye gönderildi