Londra camileri kiliselerinden daha kalabalık!

Güncelleme: 11.10.2018 17:33

423 caminin bulunduğu Londra'da camilerin şehirdeki kiliselerden daha fazla cemaati var ve İngiliz üniversiteleri şeriat hukuku konusunda daha fazla mesai harcamaya başladı.

Tahminlere göre 2020 yılına gelindiğinde Londra'daki camilerde namaza katılan Müslümanların sayısı en az 683 bin civarında olacak, kiliseye haftalık ayine giden Hıristiyanların sayısı ise 679 bine düşecek. 2001'den beri Londra'daki 500 kilise kapatılırken aynı dönemde camiler çoğalıyor.

Daily Mail, Londra'nın göbeğinde birbirlerine sadece birkaç metre mesafede bir kilisenin ve caminin fotoğraflarını yayınladı. San Giorgio Kilisesi'nde, bin 230 kişinin ibadeti için tasarlanmış ancak sadece 12 kişi varken Santa Maria Kilisesi'nde 20 kişi vardı.

NatCen Sosyal Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2012 ve 2014 yılları arasında, kendilerini Anglikalı olarak tanımlayan Britanyalıların oranı yüzde 21'den yüzde 17'ye düşerken, ( yaklaşık 1,7 milyon ) Müslümanların sayısı neredeyse bir milyona kadar karttı.

İngiliz üniversiteleri İslam hukukunu inceliyor

Londra resmi kayıltara göre 100 tane şeriat mahkemesi bulunuyor. Bu paralel yargı sisteminin ortaya çıkışı İngiliz Tahkim Yasası ve Alternatif Uyuşmazlıkların Çözümü sistemi sayesinde mümkün hale geldi. İngiliz üniversiteleri de İslam hukuku konusunda daha yoğun mesai harcıyor.

İstanbul'da yoğun sis
'Süper ay' hayran bıraktı
İnsanlar tarafından terk edilen 6 şehir
Çamlıca Camii açılış için gün sayıyor
Doğu'da kış çetin geçiyor

Günün diğer manşetleri

CHP'li Lütfü Savaş, 15 Temmuz'a 'darbe' diyemedi?

CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın, darbeye direnen masum vatandaşları şehit eden darbeci askerler için 'savunmasız askerler' deyip, belediye meclisinde saygı duruşu istediği ortaya çıkmıştı. Lütfü Savaş şimdi de 15 Temmuz hain darbe girişimine “darbe” dememesi ile gündeme geldi

Sürpriz sonlu harika bir gösteri

Azmin zaferi

Binali Yıldırım sosyal medyayı kırdı geçirdi!

Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım'la birlikte katıldığı programda esprili halinden taviz vermedi. Yıldırım'ın Ilgaz Dağı'na tırmanma espirisini konu alan video ise sosyal medyada tıklanma rekoru kırdı.

‘Asırlık çınar'ı Erdoğan heyecanı sardı

Şanlıurfalı 107 yaşındaki Şükriye Özbay, 20 Şubat'ta Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşacak olmanın sevincini yaşıyor.

Hulusi Akar: YPG tehdidine son verilecek
Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi başladı
Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı
Erdoğan'dan atama bekleyen öğretmenlere müjde!
İlandır
Devlet Bahçeli'den çarpıcı 'ortak miting' mesajı!
Başkan Erdoğan'dan 'Doğu Akdeniz' mesajı!
Putin'den ABD'ye net 'füze' mesajı!
TBB'den S&P'nin açıklamalarına sert cevap!
CHP Buca İl Başkanlığı'nda kavga!
Beşiktaş saldırısı davasında savcı mütalaa verdi!
Bakan Soylu'dan mülteci düşmanı Avrupa'ya nasihat!
Başkan Erdoğan: Asıl aklımız buruştuğunda yaşlanırız!
Trump'a Suudi Arabistan soruşturması
CHP'li Lütfü Savaş, 15 Temmuz'a 'darbe' diyemedi?

En Çok Okunan Haberler