Londra camileri kiliselerinden daha kalabalık!

Güncelleme: 11.10.2018 17:33

423 caminin bulunduğu Londra'da camilerin şehirdeki kiliselerden daha fazla cemaati var ve İngiliz üniversiteleri şeriat hukuku konusunda daha fazla mesai harcamaya başladı.

Tahminlere göre 2020 yılına gelindiğinde Londra'daki camilerde namaza katılan Müslümanların sayısı en az 683 bin civarında olacak, kiliseye haftalık ayine giden Hıristiyanların sayısı ise 679 bine düşecek. 2001'den beri Londra'daki 500 kilise kapatılırken aynı dönemde camiler çoğalıyor.

Daily Mail, Londra'nın göbeğinde birbirlerine sadece birkaç metre mesafede bir kilisenin ve caminin fotoğraflarını yayınladı. San Giorgio Kilisesi'nde, bin 230 kişinin ibadeti için tasarlanmış ancak sadece 12 kişi varken Santa Maria Kilisesi'nde 20 kişi vardı.

NatCen Sosyal Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2012 ve 2014 yılları arasında, kendilerini Anglikalı olarak tanımlayan Britanyalıların oranı yüzde 21'den yüzde 17'ye düşerken, ( yaklaşık 1,7 milyon ) Müslümanların sayısı neredeyse bir milyona kadar karttı.

İngiliz üniversiteleri İslam hukukunu inceliyor

Londra resmi kayıltara göre 100 tane şeriat mahkemesi bulunuyor. Bu paralel yargı sisteminin ortaya çıkışı İngiliz Tahkim Yasası ve Alternatif Uyuşmazlıkların Çözümü sistemi sayesinde mümkün hale geldi. İngiliz üniversiteleri de İslam hukuku konusunda daha yoğun mesai harcıyor.

Yemin töreninden gururlandırıcı fotoğraflar
Özel harekat polisinden tatbikat
Bolu Dağı'nda eşsiz kış manzarası
Ankara'daki kazadan ilk kareler
İşte karşınızda yeni Skoda Scala

Günün diğer manşetleri

İki güzel adam

İki güzel adam. Biri, akan trafikte köpeğin karşıdan karşıya geçmesini sağlıyor. Diğeri ise aracını durdurup köpeğe yiyecek bir şeyler veriyor.

"Doğu Ekspresi"ne yoğun ilgi

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ'nin en uzun rotalarından Ankara-Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi, yabancı turistlerden de yoğun ilgi görüyor.

1977 yılından beslenme saati

1977 yılında bir okulda öğrencilerle yapılan tarihi röportaj

Yardıma vale koştu

Esenler Millet Bahçesi açılışa hazır

Türk askerine 1912 yılından bu yana hizmet veren Esenler-Atışalanı'ndaki Metris Kışlası'nın yerine inşa edilen Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi'nin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle 16 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek.

'Macron'un polisi' göstericilere daldı!
Saldırı hazırlığındaki hainler gebertildi
28 Şubat kafası yine sahnede
ABD'nin etekleri tutuştu! Küstah tehdit
Erdoğan'dan çok sert tepki
Meteoroloji tarih verdi!
Yeni yılda destek artıyor!
Altuğ Verdi'nin kanı yerde kalmadı
Sırada 7 bakanlık daha var!
Ücretler iade edilecek
Hadlerini aştılar!
Fransa yine diken üstünde!
Alışverişte yeni dönem!
TMSF incelemelerinde bulundu
'Korkuyorum!' demişti
Cenazeleri 6 ay sonra defnedildi
Mısır'da cunta adaletsizliği: Gözaltı süreleri uzatıldı
'Macron'un polisi' göstericilere daldı!

En Çok Okunan Haberler