Merkel'in titreme nöbetine özel önlem

Güncelleme: 11.07.2019 16:05

Kameralar karşısında 3 kez titreme nöbeti geçiren Almanya Başbakanı Angela Merkel için Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen'ı karşılama töreninde özel önlem alındı. Merkel, aynı görüntülerin tekrar yaşanmaması için töreni sandalyede oturarak takip etti.

Titreme nöbetleriyle gündemde olan Almanya Başbakanı Angela Merkel için sandalyeli önlem alındı. Başbakan Merkel'in, Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen'ı karşılama töreninde tekrar bir titreme nöbeti yaşamaması için sandalye konuldu.

Bu kez herhangi bir sıkıntı yaşanmadı

Merkel ve konuk başbakan Frederiksen milli marşları oturarak dinledi. Törende herhangi bir sıkıntı yaşanmamasının ardından Merkel ve Frederiksen heyetlerarası görüşmelere geçti.

Törenden önce Alman medyasının sandalyelere özel ilgi göstermesi dikkati çekti.

Üç haftada üç titreme nöbeti geçirdi

Merkel 18 Haziran'da Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'i karşıladığı sırada ve 27 Haziran'da Cumhurbaşkanlığı Sarayında Adalet Bakanı Christine Lambrecht'in atama töreninde titreme nöbeti geçirmişti.

Merkel son olarak 10 Temmuz'da Finlandiya Başbakanı Annti Rinne'yi resmi törenle karşılaması esnasında titreme nöbeti geçirmiş, bu durum sağlığı konusunda Alman basınında spekülasyonlar yapılmasına yol açmıştı.

Alman Şansölye, sağlık durumuna ilişkin ''Endişe etmeye gerek yok, ben iyiyim.'' ifadesini kullanmıştı.

Nobel Ekonomi Ödülü'nü kazananlar belli oldu

Rusya ve Türkiye çatışır mı? sorusuna Kremlin'den net cevap

Sırbistan'tan Kosova'ya zehirli oy zarfı: Zehirlendiler

Trump'tan YPG/PKK'ya çekilme çağrısı
İngiliz vekil PKK'nın yalanına alet oldu

Trump Amerikan askerlerine çekilme emri verdi

Japonya'daki tayfun 19 can aldı!

Doğu Akdeniz'e savaş gemisi yolluyorlar!