PKK'ya Almanya darbesi!

Güncelleme: 12.02.2019 11:38

Almanya, terör örgütü PKK ile bağlantılı Mezopotamya Yayınevini ve MIR Multimedia şirketini kapattı.

Almanya terör örgütü PKK ile bağlantılı iki şirketi kapattı. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada İçişleri Bakanı Horst Seehofer'in talimatıyla terör örgütü PKK ile bağlantısı bulunan Mezopotamya Yayınevi ve MIR Multimedya şirketinin faaliyetlerinin yasaklandığı belirtildi.

Mekanlarda aramalar yapıldı

Yasağın dernekler yasası uyarınca alındığı ifade edilen açıklamada, sabah saatlerinden itibaren Kuzey Ren Vestfalya ve Aşağı Saksonya eyaletlerinde söz konusu yayınevi ve derneğe ait bazı mekanlarda aramalar yapıldığı ve bazı materyallere el konulduğu bildirildi.

İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Almanya'da PKK'nın yasaklı terör örgütü olmasına rağmen aktif olduğunu belirterek, yasaklamaların, hukuk düzenine riayet edilmesi noktasında gerekli bir zorunluluk olduğunu kaydetti.

“Deliller PKK’ya hizmet ettiklerini doğruladı”

Açıklamada, ayrıca, iş yerlerinde bundan önceki yapılan aramalarda elde edilen delillerin, her iki derneğin faaliyetlerinin, tek başına PKK'nın örgütsel uyumunu sağlamaya hizmet ettiği yönündeki şüpheleri doğruladığı ifade edildi. Söz konusu iki şirketin de ticari faaliyetlerinin PKK'nın yararına olduğu belirtildi.

“Almanya’da 14 bin 500 PKK’lı var”

Terör örgütü PKK'nın 1993 yılından bu yana yasaklı terör örgütü listesinde yer aldığı hatırlatılan açıklamada, PKK'nın Almanya'da 14 bin 500 yandaşı bulunduğu, yabancı terör örgütleri içinde en fazla taraftarı olan terör örgütü olduğu kaydedildi.

Nobel Ekonomi Ödülü'nü kazananlar belli oldu

Rusya ve Türkiye çatışır mı? sorusuna Kremlin'den net cevap

Sırbistan'tan Kosova'ya zehirli oy zarfı: Zehirlendiler

Trump'tan YPG/PKK'ya çekilme çağrısı
İngiliz vekil PKK'nın yalanına alet oldu

Trump Amerikan askerlerine çekilme emri verdi

Japonya'daki tayfun 19 can aldı!

Doğu Akdeniz'e savaş gemisi yolluyorlar!