Sri Lanka'daki saldırıları o örgüt üstlendi!

Güncelleme: 23.04.2019 14:07

Reuters haber ajansı, Sri Lanka'da meydana gelen ve şuana kadar 321 kişinin hayatını kaybettiği saldırıları DEAŞ'ın üstlendiğini duyurdu.

Sri Lanka'da 21 Nisan Pazar günü Paskalya Ayini sırasında kilise ve otelleri hedef alan, 321 kişinin hayatını kaybettiği ve 500'den fazla kişinin yaralandığı saldırıları terör örgütü DEAŞ üstlendi.

Sri Lanka'da pazar günü Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayinlerinin düzenlendiği Kochchikade kentindeki St. Anthony's, Katana'daki St. Sebastian ve Batticaloa'daki Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo'daki beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar gerçekleştirilmişti.

321 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Saldırıların ardından başkent Kolombo'nun banliyöleri Dehiwala'daki konukevi yakınında ve Dematogo'da da üst geçit yakınında patlamalar olmuştu.

Sri Lanka makamları saldırılarda 321 kişinin hayatını kaybettiğini, 500'den fazla kişinin yaralandığını açıklamıştı. Saldırılarda, Türk vatandaşı mühendisler Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş da yaşamını yitirmişti.

Ölümcül salgın bir ülkeye daha sıçradı

Şeytan geri döndü: Almanya'da ve Avrupa'da aşırı sağ

AB üyesi 14 ülkeden Rusya ve Suriye'ye çok sert uyarı!

Bir komşumuzda daha koronavirüs alarmı!
Katliam gibi kaza! 25 kişi öldü

Katil İsrail'den Kudüs'e baskın

Bombalardan kaçan İdlibli aileler, çareyi 'hapishaneye girmekte' buldu

Koronavirüs bir ülkede daha görüldü