Trump'tan Suriye için yeni açıklama!

Güncelleme: 09.10.2019 14:51

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter'den Türkiye'nin Suriye'ye yapacağı operasyonla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Trump, "ABD asla Ortadoğu'da olmamalıydı. Sonu olmayan aptal savaşlar, bizim için sona eriyor!" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, yeni bir açıklama yaparak "ABD asla Ortadoğu'da olmamalıydı. Sonu olmayan aptal savaşlar, bizim için sona eriyor!" dedi.

"Kitle imha silahları için Ortadoğu'da savaşa girdik ama silahlar yoktu"

ABD Başkanı Donald Trump, kitle imha silahları gibi yanlış ve hatalı olduğu kanıtlanmış bir dayanakla (Orta Doğu'da) savaşa girdiklerini ancak bölgede bu silahlardan olmadığını söyledi. 

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "ABD, Orta Doğu'da polislik ve çatışmaya 8 trilyon dolar harcadı. Binlerce yüce askerimiz öldü ya da ağır yaralandı. Diğer taraftan milyonlarca insan hayatını kaybetti. Orta Doğu'ya girmek, ülkemizin tarihinde alınan en kötü karardır." ifadelerini kullandı. 

ABD'nin, kitle imha silahları denilen yanlış ve artık hatalı olduğu ispatlanmış dayanakla savaşa girdiğine işaret eden Trump, "(Kitle imha silahları) Hiç yoktu. Şimdi yüce askerlerimizi ve ordumuzu yavaşça ve dikkatlice eve getiriyoruz. Odağımız büyük resimde. ABD, hiç olmadığı kadar büyük." değerlendirmesinde bulundu. 

İtalya bir ülkeye daha koronavirüs bulaştırdı

Ölümcül salgın bir ülkeye daha sıçradı

Şeytan geri döndü: Almanya'da ve Avrupa'da aşırı sağ

Koronavirüs bir ülkede daha görüldü
Bir komşumuzda daha koronavirüs alarmı!

AB üyesi 14 ülkeden Rusya ve Suriye'ye çok sert uyarı!

Katil İsrail'den Kudüs'e baskın

Bombalardan kaçan İdlibli aileler, çareyi 'hapishaneye girmekte' buldu