Türk konsolosluk çalışanlarına saldırı!

Güncelleme: 17.07.2019 15:07

Irak'ın Erbil kentinde bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda çalışan bir kişi şehit oldu.

Irak'ın Erbil kentinde bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda çalışan bir kişi şehit oldu.

AA muhabirinin elde ettiği bilgilere göre, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli diplomatlar, yemek yemek için gittikleri restoranda silahlı saldırıya uğradı. 

Restoran sahibinin paylaştığı bilgilere göre, konsolosluk çalışanları içeri girdikten sonra sivil giyimli ve üzerinde iki silah taşıyan saldırgan, doğrudan konsolosluk çalışanlarını hedef alarak ateş açtı.

Saldırı sonucu bir Türk diplomat olay yerinde şehit oldu.

Erbil Emniyet Müdürü Abdulhalik Talat, olaya ilişkin soruşturma başlatıldığını, daha sonra detaylı açıklamanın yapılacağını söyledi. 

Kaçan saldırgan veya saldırganların yakalanması için Erbil'den diğer kentlere giden tüm yolların trafiğe kapatıldığı belirtildi. 

Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada,  "Saldırının faillerinin süratle bulunması için Irak makamları ve yerel yetkililer nezdinde girişimlerimiz sürmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Johnson tepkiler üzerine kararından vazgeçti

Uçak evlerin üstüne düştü! Çok sayıda ölü

Husiler'den tehdit! Yeniden vurabiliriz

Ruhani, Üçlü Zirve için Ankara'da
'İsrail işgali bitmeden barış yok'

Özbekistan'dan Türk Konseyi kararı

Cumhurbaşkanı seçimi için tarih verdiler

Tunus'ta oy verme işlemi sona erdi