7 bölge, 7 okul, 70 çocuk projesi

Güncelleme: 09.12.2019 12:48

Yerel Yönetimler Derneği, sadece yerel yönetimlere hizmet vermekle kalmıyor. Ülke genelinde yedi bölgeye ulaşarak “7 Bölge, 7 Okul, 70 Çocuk İçin Eğitim ve Burs Destek Proje”si kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere burs, giyim, gıda, sağlık ve eğitim materyalleri yardımında bulunuyor.

Ezgi Çelik\Ankara

Yerel Yönetimler Derneği, Türkiye’nin yedi bölgesinde, yedi okulda ilk, orta ve lisede eğitim gören 70 öğrenciye burs verecek. “7 Bölgede, 7 Okulda, 70 Çocuğun Hayallerini İnşa Edelim” sloganıyla yola çıkan Yerel Yönetimler Derneği, burs, giyim, gıda, sağlık ve eğitim materyalleri yardımında bulunacak.

“Gönül birliğini çoğaltacağız”

Yerel Yönetimler Derneği Genel Başkanı Ahmed Mikdat Güneş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızın ilk, orta ve lise öğretim hayatlarına ışık tutmak, eğitim ve öğretimine destek ve yardımcı olmak maksadıyla, derneğimizin imkânları ölçüsünde burs, giyim, gıda, sağlık ve eğitim materyalleri yardımlarında bulunmak üzere proje yapılmasına karar verilmiştir. Bu proje ile ihtiyaç sahibi çocuklarımıza burs verilecektir. ‘7 Bölge, 7 Okul, 70 Çocuğa eğitim bursu’ eğitim ihtiyaçları, giyim ihtiyaçları, gıda ve sağlık ihtiyaçlarını destekler ile karşılamaya çalışacağız. Amacımız ‘Bir elin nesi var iki elin sesi var’ diyerek gönül birliğini çoğaltmaktır. Bir çocuğu kazanmak bin çocuğa örnek olmaktır. Bir kitap almak bilgiye ulaşmaktır. Bir okul yapmak medeniyeti yaşatmaktır. Amacımız medeniyetin nevherlerine destek olabilmektir” dedi.

“Gençleri yalnız bırakmayacağız”

Projenin nedeninin yerel yönetimler derneğinin sosyal sorumluluk hissiyatını reele geçirmek olduğunu kaydeden Güneş, “Elimizden geldiğince yönetim olarak 70 çocuğun umudu olacak ve duyarlılığı artıracağız. Eğitim gören çocukların, gençlerin en ihtiyaç duydukları zamanda yalnız kalmamalarını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

LGS yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM'den DGS adaylarına saat uyarısı

Okullarda yeni dönem hazırlığı: Pandemi sınıfı

BİR DÜNYA ÜNİVERSİTESİ, SAĞLIKLI VE YAŞAYAN KAMPÜS KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ

Bakan Selçuk'tan okulların açılmasıyla ilgili açıklama

Erdoğan'dan 'açıköğretim psikoloji lisans programlarının kapatılması' görüşü

Ekskavatör nedir? Ne amaçla kullanılır?
Vişne sapı çayının inanılmaz faydaları
Kantaron yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Kanserin en önemli 3 belirtisi
Browni kurabiye nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan El Mukit zikrinin faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(07.08.2020)
Dolar ne kadar? 07.08.2020
Konuşamayan çocuğa okunacak dua ve sureler
Sarımsak suyu nasıl tüketilir?
Melisa yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Moringa çayının faydaları nelerdir?
Enbiya suresi, Enbiya suresinin okunuşu ve anlamı
Maide suresinin faziletleri ve faydaları
Maide suresinin nüzul sebebi