İskenderun Teknik Üniversitesi’nden örnek davranış

Güncelleme: 06.12.2019 15:54

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi’nin düzenlediği İskenderun Sportif Olta Balıkçılığı yarışmasının 10.su 8 Aralık 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Geleneksel hale gelen İSTE İskenderun Sportif Olta Balıkçılığı Yarışmasıyla toplumun sportif balıkçılığa olan ilgisini artırmak, sürdürülebilir balıkçılığın ön şartı olan sorumlu ve rekreasyonel balıkçılık konusunda toplumu bilinçlendirmek, etkinlik sayesinde basılı ve görsel basınla toplumun geniş kitlelerine ulaşarak su ürünleri alanında farkındalık sağlamak amaçlanmaktadır. Ayrıca yarışma süresince su ürünleri konusuyla ilgili olarak “balık stoklarının korunması” “su ürünlerinin işlenmesi” “su ürünleriyle sağlıklı beslenme” “deniz bilimleri” konularında poster ve broşürler hazırlanıp toplumun ele alınan konularda bilinçlenmesi de sağlanmaktadır.

Yarışma sıralaması en çok puan toplayan kategorisinde değerlendirilecektir. Puanlar ise tür ve büyüklüklere göre yarışma bilim kurulu tarafından belirlenen katsayılara göre hesaplanacaktır.  Yarışmada hakem olarak görev yapan Su Ürünleri Mühendisliği Programı lisans, Mühendislik ve Fen bilimleri Enstitüsü Su Ürünleri Anabilim Dalı Lisansüstü öğrenimi yapan öğrencilerimiz, meslekleriyle ilgili sahip oldukları teorik bilgileri pratiğe çevirmektedirler. Yarışmanın düzenleyen fakültemiz akademik kadrosu ile üniversite toplum bütünleşmesi konusunda önemli bir faaliyete imza atmaktadır.

Yarışma öncesi, esnası ve sonrasında yapılacak basın değerlendirmelerinde Sürdürülebilir Balıkçılık, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Su Ürünleri İşleme Teknolojisi ve Rekreasyonel Balıkçılık konularına dikkat çekilmektedir.

İskenderun halkı ve rekreasyonel balıkçıların gözdesi olan bu yarışmanın isim hakkının tescillenmesi, yarışmanın kurallarının korunması, yarışmanın yürütülmesi esnasındaki sorumluluğu ve yarışma düzenini İSTE Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi’nin belirleyeceği düzeyde yapılmasını sağlıyor.

LGS yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM'den DGS adaylarına saat uyarısı

Okullarda yeni dönem hazırlığı: Pandemi sınıfı

BİR DÜNYA ÜNİVERSİTESİ, SAĞLIKLI VE YAŞAYAN KAMPÜS KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ

Bakan Selçuk'tan okulların açılmasıyla ilgili açıklama

Erdoğan'dan 'açıköğretim psikoloji lisans programlarının kapatılması' görüşü

Ekskavatör nedir? Ne amaçla kullanılır?
Vişne sapı çayının inanılmaz faydaları
Kantaron yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Kanserin en önemli 3 belirtisi
Browni kurabiye nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan El Mukit zikrinin faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(07.08.2020)
Dolar ne kadar? 07.08.2020
Konuşamayan çocuğa okunacak dua ve sureler
Sarımsak suyu nasıl tüketilir?
Melisa yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Moringa çayının faydaları nelerdir?
Enbiya suresi, Enbiya suresinin okunuşu ve anlamı
Maide suresinin faziletleri ve faydaları
Maide suresinin nüzul sebebi