İskenderun Teknik Üniversitesi’nden örnek davranış

Güncelleme: 06.12.2019 15:54

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi’nin düzenlediği İskenderun Sportif Olta Balıkçılığı yarışmasının 10.su 8 Aralık 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Geleneksel hale gelen İSTE İskenderun Sportif Olta Balıkçılığı Yarışmasıyla toplumun sportif balıkçılığa olan ilgisini artırmak, sürdürülebilir balıkçılığın ön şartı olan sorumlu ve rekreasyonel balıkçılık konusunda toplumu bilinçlendirmek, etkinlik sayesinde basılı ve görsel basınla toplumun geniş kitlelerine ulaşarak su ürünleri alanında farkındalık sağlamak amaçlanmaktadır. Ayrıca yarışma süresince su ürünleri konusuyla ilgili olarak “balık stoklarının korunması” “su ürünlerinin işlenmesi” “su ürünleriyle sağlıklı beslenme” “deniz bilimleri” konularında poster ve broşürler hazırlanıp toplumun ele alınan konularda bilinçlenmesi de sağlanmaktadır.

Yarışma sıralaması en çok puan toplayan kategorisinde değerlendirilecektir. Puanlar ise tür ve büyüklüklere göre yarışma bilim kurulu tarafından belirlenen katsayılara göre hesaplanacaktır.  Yarışmada hakem olarak görev yapan Su Ürünleri Mühendisliği Programı lisans, Mühendislik ve Fen bilimleri Enstitüsü Su Ürünleri Anabilim Dalı Lisansüstü öğrenimi yapan öğrencilerimiz, meslekleriyle ilgili sahip oldukları teorik bilgileri pratiğe çevirmektedirler. Yarışmanın düzenleyen fakültemiz akademik kadrosu ile üniversite toplum bütünleşmesi konusunda önemli bir faaliyete imza atmaktadır.

Yarışma öncesi, esnası ve sonrasında yapılacak basın değerlendirmelerinde Sürdürülebilir Balıkçılık, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Su Ürünleri İşleme Teknolojisi ve Rekreasyonel Balıkçılık konularına dikkat çekilmektedir.

İskenderun halkı ve rekreasyonel balıkçıların gözdesi olan bu yarışmanın isim hakkının tescillenmesi, yarışmanın kurallarının korunması, yarışmanın yürütülmesi esnasındaki sorumluluğu ve yarışma düzenini İSTE Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi’nin belirleyeceği düzeyde yapılmasını sağlıyor.

Doğa Koleji öğretmenlerinin maaşları ödendi

18 milyon öğrencinin yarıyıl tatili başladı

18 milyon öğrenci yarın karne heyecanı yaşayacak

Eğitime kar engeli
EKPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

İngiltere'de Eğitim

İstanbul'daki Özel Üniversitelerin Taban Puanları

Van'da eğitime kar engeli