MEB’den öğrencilere destek

Güncelleme: 14.06.2019 00:01

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, ‘Bir Ses İki Hareket Projesi’ne ilişkin, “Öğrencilere her türlü desteği vermek boynumuzun borcu” ifadelerini kullandı.

Gülden AĞ

İl Millî Eğitim Müdürlüğü kültürün yeni nesillere doğru bir şekilde aktarılması gerekliliği kapsamında Bir Ses İki Hareket Projesi ile İstanbul genelinde oluşturulan karma ekiplerden 25 halk oyunu ve 300 kişilik koro CRR Konser Salonunda unutulmaz bir performans sergiledi.

Öğrencilere cesaret verilecek

Öğrencilerin ritmik ve ezgisel yaşam becerileri kazanması, hareket yapısı ile bedensel ve ruhsal sağlığın gelişimine katkı sağlaması, sanat yönünü geliştirerek estetik anlayışı güçlendirmesi, medeni cesaret ve liderlik olgusunun gelişmesine katkı sağlayan bu proje

Kasım ayında uygulanmaya başladı.

Projeye yoğun ilgi

2023 eğitim vizyonu kapsamında gerçekleştirilen proje, okullarda yoğun ilgi gördü, yılsonuna kadar müzikal çalışmalar yüzde 80, sportif faaliyetler yüzde 88, halk oyunları yüzde 91 oranında artış gösterdi. Proje kapsamında toplam 3 bin 500 spor, halk oyunları ve koro etkinliği düzenlendi. Ayrıca tüm İstanbul genelinde yıl içerisinde yapılan programlarda ve ilçe şölenlerinde görev alan ekipler, öğrencilerin sanatsal ve sportif faaliyetlerin niteliklerinin arttırılmasında önemli rol oynadı.

Öğrencilerimizi kutluyorum

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Bir Ses İki Hareket Projesine ilişkin,

“Öğrencilerimizin 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda hem hareket hem de müzikal becerileri kazanmasının önemi, bizleri, projemizin etkisinin nasıl arttırılabileceği konusunda düşünmeye teşvik ediyor. Bu bakımdan temelde bir özveri ve uzun erimli çalışma projesi olan

Bir Ses İki Hareket’te emeği olan bütün öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum.

Onlara her türlü desteği vermenin de boynumuzun borcu olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim” ifadelerini kullandı.

AÖF sınav sonuçları açıklandı

Doğa Koleji öğretmenlerinin maaşları ödendi

18 milyon öğrencinin yarıyıl tatili başladı

Van'da eğitime kar engeli
Eğitime kar engeli

18 milyon öğrenci yarın karne heyecanı yaşayacak

İngiltere'de Eğitim

İstanbul'daki Özel Üniversitelerin Taban Puanları