Pratik Arapça kursları başlıyor

Güncelleme: 27.09.2019 17:26

Son yıllarda Arap turistlerin ülkemize büyük ilgi göstermesi ile başlayan daha sonrasında ise yine ülkemizde bulunan Suriyeli mültecilerin günlük hayatımıza dahil olmaları iletişim açısında  Arapça kurslarına olan ihtiyacı artırdı.

Milat İstanbul-

Türkiye’ye gelen Müslüman ve Arap turistlerin sayısında patlama olmasının yanı sıra gelen mültecilerden dolayı Arapça dili çok büyük önem arz etti. Hem iç piyasa hem de ihracatta ticaret sektörünün İngilizceden sonra en çok ihtiyaç duyduğu Arapça dili bilen eleman yokluğunu Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi gidermeyi hedefledi. FSM üniversitesi, oluşturduğu pratik yöntemle oluşan Arapça bilen eleman ihtiyacını giderecek.

Ticaret ve turistik alanlarda ihtiyaç

İslam Dünyasında 250 milyon Müslümanın dili olan Arapça, bugün gerek ticarî ve iktisadî hayatta, gerekse turizm ve diplomasi alanında büyük önem arz ediyor. Eğitimin bir diğer amacı, herhangi bir Arap ülkesine gitmeden ülkemizde Arapça öğrenilebileceğini, Arapça konuşulabileceğini göstermek.

Eğitimin amacı Arapça öğrenmek

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi olarak İslami İlimler Fakültesinin yıllarca yurt dışında dil öğrenimi görmüş kadrolu Türk ve yabancı hocaları temelden ileri seviyeye kadar verecekleri derslerle Türkiye’de kaliteli ve seviyeli Arapça öğretiminin hayata geçiriyor

Set 8 kitapçıktan oluşuyor

Eğitim programımızda kaynakça olarak Silsiletü'l Lisan serisinden faydalanılıyor. 8 kitaplık setin her bir kitabı 1 kuru ifade ediyor ve her kurun eğitim süresi 80 ders saati. Her kurda ara sınav ve kur sonunda genel sınavla bir üst seviyeye devam etme hakkı kazanıyor. Kurslara herkes, yaşı ve eğitim durumu ne olursa olsun bu kurlara katılabilir. Katılımcılar, eğitim sonunda yapılacak "Eğitim Sertifikası / Kurs Bitirme Belgesi" ve  "Katılım Belgesi" almaya hak kazanacaklardır. Eğitim süresi 80 saat sürdüğü kurstan mezun olanlar sorunsuz arapça konuşma okuma ve yazmayı öğreniyorlar. Kurslar hafta sonları düzenleniyor.

BEKA Derneği'nden Eyüp'te Bir Okula Kütüphane

2020 KPSS sınav tarihi açıklandı

15 ilde eğitime kar engeli

Bakan Selçuk duyurdu! Hazırız, yarını bekleyin
Engelli öğretmen ataması başvuruları sona eriyor

750 engelli öğretmen ataması yapıldı

14 ilde eğitime kar engeli

Milyonlarca öğrenciye müjde! Ücretsiz olacak