Sınava alınmayınca gözyaşlarına boğuldu

Güncelleme: 15.06.2019 12:16

Her sınavda benzer manzaralarla karşılaştığımız sınava geç kalma yüzünde okula alınmama hadisesi bu sabah yine yaşandı. Konya'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) geç kaldığı için alınmayan öğrenci göz yaşlarına boğuldu. ''Bu benim hayatımın sınavı'' diyerek polise dil döken öğrenci sınava alınmadı.

Üniversite adayları YKS'den yaklaşık 1,5 saat önce sınava girecekleri okulun önüne gelip beklemeye başladı. Kalem, peçete, cüzdan, saat, kolye ve küpe gibi eşyanın alınmadığı sınavda, öğrenciler sınava 1 saat kala güvenlik kontrolünden geçirilerek salonlara alındı. Güvenlik kontrolü sırasında plastik su şişelerin üzerindeki etiketler, öğrencilerde bulunan metal toka, yüzük, kolye ve küpelerde çıkartıldı. Öğrenciler sınavda ter dökerken, veliler de dışarıda dua okuyarak beklemeye başladı.

SINAVA GİREBİLMEK İÇİN POLİSE YALVARDI

Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu'nda yapılan sınavda kural gereği, saat 10.00 okulun kapıları kapatılarak sınava giriş sonlandırıldı. Saat 10.05'te okulun kapısına gelip, sınava girmek isteyen bir erkek öğrenci, polisten giremeyeceğini öğrenince gözyaşlarını tutamadı.

Polise uzun süren yalvaran ismi öğrenilemeyen öğrenci, "Ağabey lütfen. Allah aşkına. Kaçıramam bunu. Saat daha 5 geçiyor. Ağabey bu hayatımın sınavı. Elini ayağını öpeyim ağabey. 5 dakika geç kaldım ağabey. 15 geçe sınav başlıyor. Ben 5 geçe geldim. Bir şey olmaz ağabey, beni alın. Ağabey ben ne yapacağım şimdi?" dedi.

Tüm uğraşlarına karşın sınava giremeyen öğrenci, üzgün bir şekilde okuldan ayrıldı. Bir kız öğrenci de aynı şekilde sınava giremedi.

Kartal Anadolu İmam Hatip'ten bir başarı daha! Rümeysa Hakyemez dünyadaki en yüksek puanı aldı

65 öğrenciyi ‘burs' ile sevindirdi

Eğitimde ‘TOKAT' farkı

Okullarda ilk ara tatil bugün başlıyor
Karnesiz ilk ara tatil başlıyor

ALES için adaylara kritik uyarı

Milyonlarca öğrencinin beklediği sonuçlar açıklandı

Bakan Selçuk duyurdu: 1-2 hafta içinde bitecek