TÜGVA’dan büyük hamle!

Güncelleme: 11.07.2019 16:20

Yerli ve milli gençlik söyleminin, dindar nesil söyleminin altını doldurabilmeyi gaye edinen TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu,Türkiye genelinde 100 bin ortaokullu öğrenciyi yaz kamplarda misafir etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Türkiye genelinde 100 bin ortaokul öğrencisini yaz kamplarına almayı hedeflediklerini söyledi.

Eminoğlu, TÜGVA Samsun Şubesince Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen "Yaz Okulu"nun final programına katıldı.

Burada konuşan Eminoğlu, TÜGVA'nın, kuruluşundan itibaren yaklaşık 5 yıl gibi kısa bir süre içinde Türkiye'de çok güzel işlere vesile olduğunu dile getirdi.

TÜGVA'nın hayırlı işler yapmaya yapmaya devam edeceğini vurgulayan Eminoğlu, şöyle konuştu:

"Ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile çalışan gençlerimize yönelik eğitimlerimiz ve yaz okulu kamplarımızı gerçekleştiriyoruz. Türkiye'nin tüm gençliğine hitap eden bir kitleyi baz alarak bu çalışmaları yürütüyoruz. Türkiye'nin 40 ilinde, yaklaşık 58 yurdumuzda, yaklaşık 7 bin 500 üniversite öğrencimizi ağırlayarak onların maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın koymuş olduğu 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda, gençlerimizin katkıları çok önemli. Bizler de yerli ve milli gençlik söyleminin, dindar nesil söyleminin altını doldurabilme adına çalışıyoruz. Gençliğin daha ileriye gidebilmesi ve gençliğin gelişimine katkı sağlayacak kamp çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız. İnşallah yaptığımız bu çalışmalar Türkiye'nin geleceğini inşa edecek çalışmalar olacak."

Samsun'da, 4 haftalık süreçte 2 bin 500 öğrenciyi yaz okuluna aldıklarını dile getiren Eminoğlu, "Samsun'da Eylül ayına kadar 7 bin öğrencimizi kamp eğitimden geçireceğiz. Türkiye rakamlarına baktığımız zaman sadece İstanbul'da 25 bin öğrenciye ulaştık. Türkiye genelinde 100 bin ortaokullu öğrenciyi bu kamplardan geçirme hedefimiz var." ifadelerini kullandı.

Eminoğlu, yurt içindeki TÜGVA'nın yönetim kurullarının yaş ortalamasının 30'un altında olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

"İşte diyoruz ya 'Yeni Nesil Gençlik Vakfı.' Yani gençlere, kendilerinin yazdığı projeleri kendilerinin hayata geçirme fırsatını sunuyoruz. Bugün Genel Merkez ortaokul koordinatörlüğümüzde 9 tane ortaokul öğrencimiz yer almaktadır. Çünkü biz gençlere soruyoruz, 'hangi projeleri istiyorsunuz' diye. Ya da 'yaptığımız projeler sizlere uygun değil mi, uygun mu?' Bunu gençlerle istişare ederek gençlerin önünü açma gayreti içinde oluyoruz. Bugün bizim Samsun'da veya ilçelerinde yetiştireceğimiz bir genç kardeşimiz, yarın inşallah Türkiye'nin, ümmetin umudu olacak şekilde bakmamız lazım. Eğer bu şekilde ilerlersek Rabbim bu çalışmaları bereketlendirecektir."

Popülist yaklaşım içinde olmadıklarını aktaran Eminoğlu, "Yani bir program yapalım, 10 bin kişi katılsın, statları dolduralım, böyle bir derdimiz yok. Derdimiz idealist olmak, 'bir kişiyi daha nasıl dönüştürebiliriz, bir kişiye daha nasıl ulaşabiliriz, bir kişiyi daha Allah ve resulün sevgisine çekebilirim' endişesini merkeze alacağız. Bu çalışmalar bire bir, adım adım çok daha genişleyip düzgün kitlelere inşallah hitap edecektir." dedi.

Konuşmanın ardından gençler, hazırladıkları bilim şenliğini sundu.

Programa Samsun Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, TÜGVA Samsun Şube Başkanı Mustafa Demir, kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yetkilileri ile öğrenciler katıldı.

Foto Galeri

SU-57'mi F-35 mi? Hangisi daha iyi?

15 Temmuz dijital ortama aktarıldı

15 Temmuz'un bilinmeyen kareleri

FETÖ'nün gerçek yüzü New York'ta anlatıldı

24 yıl sonra toprağa verilecekler

Günün diğer manşetleri

Karma Eğitim: Pedagojik mi ideolojik mi?
Kıbrıs'ı kim sattı?
Meteoroloji'den o gün için İstanbul'a sağanak uyarısı
Bakan Soylu: Gençlere huzurlu bir ülke bırakmak istiyoruz
İdlib'de hava saldırısı: 9 sivil hayatını kaybetti
İran: ABD ve yabancı ülke casuslarını gözaltına aldık
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Kıta sahanlığımızda arama faaliyetlerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz
Suriye sınırına askeri sevkiyat
Devlet Bahçeli'den Pentagon'un F-35 kararına sert tepki
Darbeci yarbayın yalanlarını ortaya çıkaran ses kayıtları
Yaralanan terörist kendini 'Zap Suyu'na attı
Türkiye'nin yeni gururu araziye çıktı!
Şırnak'ta göçü önleyen yatırım
1.9 milyar lira katkı geliyor!
Kuvvetli yağış geliyor!

Video

Sincapları uzaklaştırmak için bulduğu yola bakın

Boğayı kızdırdı sonu kötü oldu!

Darbeci Sisi hükümetine tarihi tavır!

Dünyanın konuştuğu operasyon: İran...

İstanbul'da korkutan yangın! Denize atladılar

Benzer Konular

 • 1

  Okuyarak para kazanıyorlar

 • 2

  Başarıyı İSTE'yen Tüm Gençlere…

 • 3

  YKS tercih kılavuzu yayımlandı

 • 4

  Cevap kağıtları erişime açıldı

 • 5

  YKS sonuçları açıklandı